obilir > Konular > Mobil İletişim > Cep Telefonları > Hangi IPhone4 Paketi Daha Avantajlı?

Hangi IPhone4 Paketi Daha Avantajlı?

Tüm dünyada satış rekorları kıran “IPhone” serisinin son telefonu “Iphone 4” Türkiye’de de satışa sunuldu. Merakla beklenen Apple şirketinin kullanıcılara sunduğu yeni “Iphone 4”; 32 GB ve 16 GB bellekleriyle iki model şeklinde satılıyor.

İlk olarak “Gold PC” tarafından, 24 Eylül’de Türkiye’ye getirilen “Ipone 4”, şu anda kontratsız olarak, Teknosa’da, sözleşmeli ve sözleşmesiz seçenekleriyle ise “Turkcell” ve “Vodafone” mağazalarında satılmakta. Satışının yapıldığı mağazaya göre küçük farklara sahip olmakla birlikte, “Iphone 4” 16 GB 1600 TL, “Iphone 4” 32 GB ise 1900 TL civarında kontratsız olarak satın alınabiliyor. İndirimlerden yararlanmak için buradaki Teknosa, MaxiTekno ve MediaMarkt sayfalarına bakabilirsiniz.

Sözleşmeli olarak “Turkcell” ve “Vodafone”dan alabileceğiniz “Iphone 4”, sunulan sözleşme koşulları ve paket içerikleri açısından zihinlerde pek çok soru işareti oluşturuyor. Öncelikle aşağıdaki tabloda iki operatörün yaptığı kampanyalara ve içeriklerine göz atalım.

*Ek olarak vodafone 30 MB yurt dışı internet ve Vodafone Red aboneliği sunmaktadır

“Iphone 4” satışı için hazırlanan kampanyalar toplam ödenecek en düşük tutara göre orantılandığında, “Iphone 4” 16 GB ürünü “Vodafone 4×4 Paketi” ile toplamda 2682 TL’ye gelirken, aynı ürün “Turkcell Mini Paket” ile 2280 TL’ye gelmektedir. “Iphone 4” 32 GB ise Turkcell’de Mini Paket ile 2520 TL’ye, Vodafone’da tek paket olan 4×4 Full Paket ile 3582 TL’den alıcı bulmaktadır.

Aylık ödenecek miktara göre kıyaslandığında, Vodafone “Iphone 4” 16 GB telefonda tek paketi olan 4×4 Paket’in aylık tutarı, Turkcell Orta Paket’den sonra gelmektedir. Bu durumda sınırsız internet sunması, SMS ile birlikte MMS hakkı vermesi, konuşma sürelerinin uzunluğu ve sözleşme süresinin kısalığı açılarından Vodafone’un bizim için avantajlı olduğu göze çarpmaktadır.

“Iphone 4” 32 GB’da ise Vodafone, Turkcell Büyük Paket ile aynı fiyattadır. Fakat paket içeriği olarak Turkcell konuşma ve SMS hakkı olarak önde görünse de, Vodafone hem sözleşme süresi kısalığı hem de internetin sınırsız olması açısından daha avantajlı görünmektedir. Bununla birlikte Turkcell ek konuşma paketi sunabilmektedir.

Kontratsız alımlarda ise; Turkcell, 1GB’lık internet paketini 25 TL’ye sunmakta ve 2 gün bedava konuşma ve mesajla hakkı vermektedir. Ayrıca kredi kartı taksitleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 200 TL Beko İndirimi

  Beko online satış mağazasında 9 Kg Çamaşır Makinelerine özel 200 TL İndirim - 200 TL Beko İndirimi

 • 50 TL Media Markt İndirim Kuponu

  Club üyelerine online mağazada geçerli 50 TL Media Markt indirim kuponu - 50 TL Media Markt İndirim Kuponu

 • % 10 Teknosa Online Satış İndirimi

  Teknosa online mağazasında geçerli turuncu indirim başladı! - % 10 Teknosa Online Satış İndirimi

 • % 10 GearBest Promosyon Kodu

  10 $ ve üzeri tüm indirimsiz ürün alışverişine % 10 indirim sağlar - % 10 GearBest Promosyon Kodu

 • 100 TL Hepsiburada Bonus Kampanyası

  500-999 TL arası alışverişlerde 75 TL, 1.000 TL ve üzeri alışverişlerde 100 TL Bonus - 100 TL Hepsiburada Bonus Kampanyası

 • % 10 Hepsiburada Televizyon İndirimi

  En çok tercih edilen TV'lerde sepette anında %10 indirim - % 10 Hepsiburada Televizyon İndirimi

 • % 3 n11 İndirim Kodu

  n11.com'da 200 TL ve üzeri alışverişte Zubizu’ya özel sepette %3 indirim sağlar - % 3 n11 İndirim Kodu

 • % 20 MaxiTekno İndirim Fırsatı

  MaxiTekno teknoloji ürünlerinde % 20'ye varan haftanın süper indirimleri - % 20 MaxiTekno İndirim Fırsatı

 • 75 TL Hepsiburada Chip-Para Fırsatı

  Chip-Para kullanılıyor mu diyenler için Axess kart özel avantajlar sunuyor. Chip Para ile ödeme sayesinde yapılan alışverişlerde satın alınan ürünü sepete ekledikten sonra ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerini girince otomatik olarak ne kadar chip para […]

 • % 6 DX Kupon Kodu (Coupon Code)

  160 dolar ve üzeri siparişe % 6 indirim sağlar (6% OFF for orders over $160) - % 6 DX Kupon Kodu (Coupon Code)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir