Hangi IPhone4 Paketi Daha Avantajlı?

Tüm dünyada satış rekorları kıran “IPhone” serisinin son telefonu “Iphone 4” Türkiye’de de satışa sunuldu. Merakla beklenen Apple şirketinin kullanıcılara sunduğu yeni “Iphone 4”; 32 GB ve 16 GB bellekleriyle iki model şeklinde satılıyor.

İlk olarak “Gold PC” tarafından, 24 Eylül’de Türkiye’ye getirilen “Ipone 4”, şu anda kontratsız olarak, Teknosa’da, sözleşmeli ve sözleşmesiz seçenekleriyle ise “Turkcell” ve “Vodafone” mağazalarında satılmakta. Satışının yapıldığı mağazaya göre küçük farklara sahip olmakla birlikte, “Iphone 4” 16 GB 1600 TL, “Iphone 4” 32 GB ise 1900 TL civarında kontratsız olarak satın alınabiliyor. İndirimlerden yararlanmak için buradaki Teknosa, MaxiTekno ve MediaMarkt sayfalarına bakabilirsiniz.

Sözleşmeli olarak “Turkcell” ve “Vodafone”dan alabileceğiniz “Iphone 4”, sunulan sözleşme koşulları ve paket içerikleri açısından zihinlerde pek çok soru işareti oluşturuyor. Öncelikle aşağıdaki tabloda iki operatörün yaptığı kampanyalara ve içeriklerine göz atalım.

*Ek olarak vodafone 30 MB yurt dışı internet ve Vodafone Red aboneliği sunmaktadır

“Iphone 4” satışı için hazırlanan kampanyalar toplam ödenecek en düşük tutara göre orantılandığında, “Iphone 4” 16 GB ürünü “Vodafone 4×4 Paketi” ile toplamda 2682 TL’ye gelirken, aynı ürün “Turkcell Mini Paket” ile 2280 TL’ye gelmektedir. “Iphone 4” 32 GB ise Turkcell’de Mini Paket ile 2520 TL’ye, Vodafone’da tek paket olan 4×4 Full Paket ile 3582 TL’den alıcı bulmaktadır.

Aylık ödenecek miktara göre kıyaslandığında, Vodafone “Iphone 4” 16 GB telefonda tek paketi olan 4×4 Paket’in aylık tutarı, Turkcell Orta Paket’den sonra gelmektedir. Bu durumda sınırsız internet sunması, SMS ile birlikte MMS hakkı vermesi, konuşma sürelerinin uzunluğu ve sözleşme süresinin kısalığı açılarından Vodafone’un bizim için avantajlı olduğu göze çarpmaktadır.

“Iphone 4” 32 GB’da ise Vodafone, Turkcell Büyük Paket ile aynı fiyattadır. Fakat paket içeriği olarak Turkcell konuşma ve SMS hakkı olarak önde görünse de, Vodafone hem sözleşme süresi kısalığı hem de internetin sınırsız olması açısından daha avantajlı görünmektedir. Bununla birlikte Turkcell ek konuşma paketi sunabilmektedir.

Kontratsız alımlarda ise; Turkcell, 1GB’lık internet paketini 25 TL’ye sunmakta ve 2 gün bedava konuşma ve mesajla hakkı vermektedir. Ayrıca kredi kartı taksitleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları – Mayıs, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir