obilir > Konular > Mobil İletişim > Cep Telefonları > IPhone 4 Paketleri: Hangi IPhone4 Paketi Daha Avantajlı?

IPhone 4 Paketleri: Hangi IPhone4 Paketi Daha Avantajlı?

Tüm dünyada satış rekorları kıran “IPhone” serisinin son telefonu “Iphone 4” Türkiye’de de satışa sunuldu. Merakla beklenen Apple şirketinin kullanıcılara sunduğu yeni “Iphone 4”; 32 GB ve 16 GB bellekleriyle iki model şeklinde satılıyor. Peki, hangi “Iphone 4” paketi daha avantajlı? Seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Hangi IPhone 4 Paketi Daha Avantajlı

Tüm dünyada satış rekorları kıran “IPhone” serisinin son telefonu “Iphone 4” Türkiye’de de satışa sunuldu. Merakla beklenen Apple şirketinin kullanıcılara sunduğu yeni “Iphone 4”; 32 GB ve 16 GB bellekleriyle iki model şeklinde satılıyor.

 

İlk olarak “Gold PC” tarafından, 24 Eylül’de Türkiye’ye getirilen “Ipone 4”, şu anda kontratsız olarak “Gold”, “Teknosa”, “Darty” ve “Electro World”de; sözleşmeli ve sözleşmesiz seçenekleriyle ise “Turkcell” ve “Vodafone” mağazalarında satılmakta. Satışının yapıldığı mağazaya göre küçük farklara sahip olmakla birlikte, “Iphone 4” 16 GB 1600 TL, “Iphone 4” 32 GB ise 1900 TL civarında kontratsız olarak satın alınabiliyor.

Sözleşmeli olarak “Turkcell” ve “Vodafone”dan alabileceğiniz “Iphone 4”, sunulan sözleşme koşulları ve paket içerikleri açısından zihinlerde pek çok soru işareti oluşturuyor. Öncelikle aşağıdaki tabloda iki operatörün yaptığı kampanyalara ve içeriklerine göz atalım.

 

 

*Ek olarak vodafone 30 MB yurt dışı internet ve Vodafone Red aboneliği sunmaktadır

“Iphone 4” satışı için hazırlanan kampanyalar toplam ödenecek en düşük tutara göre orantılandığında, “Iphone 4” 16 GB ürünü “Vodafone 4×4 Paketi” ile toplamda 2682 TL’ye gelirken, aynı ürün “Turkcell Mini Paket” ile 2280 TL’ye gelmektedir. “Iphone 4” 32 GB ise Turkcell’de Mini Paket ile 2520 TL’ye, Vodafone’da tek paket olan 4×4 Full Paket ile 3582 TL’den alıcı bulmaktadır.

Aylık ödenecek miktara göre kıyaslandığında, Vodafone “Iphone 4” 16 GB telefonda tek paketi olan 4×4 Paket’in aylık tutarı, Turkcell Orta Paket’den sonra gelmektedir. Bu durumda sınırsız internet sunması, SMS ile birlikte MMS hakkı vermesi, konuşma sürelerinin uzunluğu ve sözleşme süresinin kısalığı açılarından Vodafone’un bizim için avantajlı olduğu göze çarpmaktadır.

“Iphone 4” 32 GB’da ise Vodafone, Turkcell Büyük Paket ile aynı fiyattadır. Fakat paket içeriği olarak Turkcell konuşma ve SMS hakkı olarak önde görünse de, Vodafone hem sözleşme süresi kısalığı hem de internetin sınırsız olması açısından daha avantajlı görünmektedir. Bununla birlikte Turkcell ek konuşma paketi sunabilmektedir.

Kontratsız alımlarda ise; Turkcell, 1GB’lık internet paketini 25 TL’ye sunmakta ve 2 gün bedava konuşma ve mesajla hakkı vermektedir. Ayrıca kredi kartı taksitleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Konu hakkında detaylı bilgiye Hürriyet Kıyasla‘dan ulaşabilirsiniz.

İletişim: bilgi@hurriyetkiyasla.com

 

Hakkında:

Hürriyet İnternet Grubu çatısı altında bulunan ve 2009 yılının kasım ayı itibariyle yayın yolculuğuna başlayan Hürriyetkıyasla.com, bireysel krediler ve kredi kartları için objektif karşılaştırma ve online başvuru olanağı sunmaktadır. Uzman kadrosu ile teknolojik ürün ve hizmetlerini her geçen gün geliştiren Hürriyetkıyasla.com’un öncelikli hedefi bireysel kullanıcılarına ve kurumsal iş ortaklarına yüksek kalitede hizmet vermek ve objektif karşılaştırma için ideal bir platform sağlamaktır. Kurumlar için alternatif satış kanalları dahilinde Türkiye’de liderlik etmeyi amaçlayan portal, tüketiciler için de bireysel finansman konusunda önemli bir referans noktası ve online kaynak niteliği taşımaktadır. Profesyonel takım çalışması eşliğinde firmadan firmaya (B2B) ve firmadan müşteriye (B2C) iş modelleri de oluşturan Hürriyetkıyasla.com, hizmet ve ürünlerini kıyasladığı kurumlar ile kurduğu işbirliklerini gelişmek üzere çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

TAVSİYELER

Satın almak istediklerinizi bu linke tıklayıp ONLINE ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinde görebilirsiniz. Tıkladığınızda açılan sayfaya istediğiniz ürünün adını girip inceleyin, fiyatına ve kullanıcı yorumlarına bakıp değerlendirin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir