Gülüş Tasarımı Nedir?

Sosyal hayatın içinde daha çok yer alan bireyler için dişler kuşkusuz bir iletişim aracı rolünde. Gerek iş hayatında gerekse arkadaşlık ilişkilerinde de dişlerin kişi tanımlanmasında etkisi büyük…

 

Sosyal hayatın içinde daha çok yer alan bireyler için dişler kuşkusuz bir iletişim aracı rolünde. Gerek iş hayatında gerekse arkadaşlık ilişkilerinde de dişlerin kişi tanımlanmasında etkisi büyük. Bu nedenle ağız sağlığı ve diş bakımına bütçeden bir pay ayrılması, hem ağız sağlığının kazanılmasında önemli bir yer tutuyor hem de görünüm açısından estetiğin yakalanmasına olanak veriyor.

 

Özellikle Amerika ve Avrupa’da diş estetiği için farklı çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların başında ise Gülüş Tasarımı geliyor. Gülüş tasarımı adından da anlaşılacağı gibi, çarpık, eksik ya da kırık dişlerin tedavi edilmesi, tedavi süresi sonrasında ağız ve kemik yaısına uygun yüz bölgesine gülüş kazandırılması ile ilişkin uygulama alanı.

 

Ülkemizde de ilk olarak İstanbul Diş Hastanesi uygulamalarında gördüğümüz bu tedavi çalışması hakkında bir kaç bilgi sunmak ise hem sağlıklı dişlere sahip olma açısından hem de gülüşümüzü saklamamak açısından önemli. Gülüş tasarımı çalışmasının temelinde implant diş uygulamasının yattığını da şimdiden belirtmek gerekiyor.

 

Uzman diş hekimlerinin tavsiye ile başlamak gerekirse; çürük sonrası veya kaza nedeniyle kayıp diş oluşması durumunda acl önlem olarak doğal dişin yerine en az sağlıklı diş kadar doğal olan implant tedavisigerekiyor. Bunun gereğini, kayıp dişlerin zaman içinde çene kemiğinin zayıflmasına bağlayan uzman diş doktorları, zayıflayan çene kemiğinin konuşma becerisinde azalmaya, travmalara ve psikolojik olumsuz etkilere neden olacağına ilişkin uyarılarda bulunuyor.

 

Bakım konusunda hassasiyet göstermemek, çene kemiğinde meydaba gelecek olumsuz değişiklik aynı zamanda bazı rahatsızlıklarında meydana gelmesine yüz bölgesinde kemik yapısının değişmesine neden oluyor. Bu açıdan kayıp diş olayına maruz kalınması durumunda implant diş tedavisi bir gereklilik oluyor. Ayrıca diş beyazlatma teknikleri, düzenli fırçalama,bakımve kontroller gülüş tasarımı uyguamasının önemli ayaklarından biri.

 

Gülüş tasarımı hakkında tüm detaylara http://www.implantdisfiyati.org sayfasından ulaşabilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir