obilir > Konular > Kişisel Bakım > Güzellik ve Estetik > Gül: Güzelliğinize Güzellik Katan Bir Çiçek Gül

Gül: Güzelliğinize Güzellik Katan Bir Çiçek Gül

Osmanlı zamanında tedavi ve şifa için hazırlanan bitkisel karışımlarda gülün her zaman önemli bir yeri vardı. Hamamlarda gül suyu yeni yıkanmış kadın vücudu için en uygun koku olarak kullanılıyordu. Tam bir şifa deposu olan gül; cilt hücrelerinin yeniden yapılandırılmasını sağladığından yaşlanmayı ve kırışıkların oluşmasını geciktirir, yaralı doku, problemli ve hassas ciltler için idealdir…

Osmanlı zamanında tedavi ve şifa için hazırlanan bitkisel karışımlarda gülün her zaman önemli bir yeri vardı. Hamamlarda gül suyu yeni yıkanmış kadın vücudu için en uygun koku olarak kullanılıyordu. Tam bir şifa deposu olan Gül, cilt hücrelerinin yeniden yapılandırılmasını sağladığından yaşlanmayı ve kırışıkların oluşmasını geciktirir, yaralı doku, problemli ve hassas ciltler için idealdir.

 

Organik Gül Suyu (Rosa Damascena)

Hidrolat olarak adlandırılan gül suyu, güllerden yağ damıtılırken doğal olarak oluşan bir yan üründür. O yüzden de, gül yağının birçok özelliğini barındırır ve çok şifalıdır.

 

Bir tonik olarak, tüm cilt çeşitlerini dengeler ve canlandırır. Rosa Damascana’nın antiseptik özelliğiyle cildin temizlenmede, günlük toz ve kirlerden arınmada, hatta makyaj bile temizlemede kullanılabilir.

 

Gül Suyunun ayrıca anti-inflamatuar özelliğiyle, yanıklara, şişkinliklere, hassas ciltlere ve egzamaya iyi gelir. Traştan veya ağdadan sonra cilt hücrelerini serinletmek için de kullanılabilir.

 

Gül yağı damıtılmasının yan ürünü olduğu için, yüksek derecede linolenik asit barındıran gül yağı kalıntıları içerir, bu da cildin yenilenmesine yardımcı olur, yaralar, kabartılı lekeler hatta kırışıklıklar için mükemmeldir.


Tavsiye edilen kullanım şekli: Organik gül suyunu sabah, akşam veya gerek duydukça yüze ve cilde direk uygulayın.

 

Gerçek sağlık ve denge ancak doğal olarak etrafımızda yetişen ürünleri kullandıkça olur. Bu hem ekolojik dengeyi korumayı desteklerken aynı zamanda bedenimiz ve zihnimiz için en taze ve en yararlı ürünleri oluşturuyor.

 

Siz kendinizin en iyi arkadaşısınız, o yüzden arkadaşınıza iyi bakın.

 

Gül ve Gül Yağı İle İlgili Bunları Biliyor musunuz?

 1. Bir kilo gül yağı elde etmek için 5 ton gül kullanılıyor. Bu anlamda gül altından daha değerli.
 2. Saf gül yağı 320 Hertz gibi yüksek bir frekansa sahip, genelde diğer bitkilerin titreşimi 100-150 Hertz arasıdır. Sadece kokusu bile sevgilinizin kalbinin daha hızlı atmasına yeter.
 3. Gül yağı cilt hücrelerini yenileyen linolenik asit açısından çok zengindir. Birçok lüks ve pahalı kremde, yaşlanmayı ve kırışıklıkları geciktirmek üzere anti-aging özellikliği sağlar linolenik asit.
 4. Gül yağının insan dişi cinsel organda dengeleme ve temizleme (antiseptik) özelliği vardır ve hormonların düzenlenmesi ve dengelenmesi için kullanılabilir. Kısırlık, düzensiz adet, aşırı mensturasyon, akıntı ve birçok rahim düzensizliklerinde işe yarar. Evet adet öncesi dönemdeki PMS şikayetlerinden de kurtulabilirsiniz.
 5. Rosa kelimesi Grek “roden” kökeninden gelir ve anlamı kırmızıdır. Ama Anadolu topraklarında yetişen Rosa Damascena, diğer adıyla Ottoman Rose’un rengi pembedir.

 

Vie en Rose

Jayda Uras, Rhode Island School of Design mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra New York’ta 6 yıl mimar olarak çalıştı. Michael Scholes ve Debbie Freund’den aromaterapi ve biyokimya dersleri almak üzere New York Healing School’a yazıldı. Bu eğitimin ardından Londra’ya taşınan Jayda eğitimine Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy’de Gabriel Mojay ile devam etti. Eğitim sırasında bir yandan da Soho-London, Wholefoods’da doğal tedavi danışmanı olarak çalıştı. 2006’da Türkiye’ye dönen Jayda tecrübe ve bilgi birikimiyle Osmanlı reçete ve organik Anadolu bitkileriyle doğal eczane olarak hizmet veren Vie en Rose‘u yarattı. Jayda şu anda University of Wales’de yüksek lisansını Bitkisel Tıp üzerine yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 30 TL Trendyol İndirim Kodu

  200 TL üzeri indirimsiz elektronik, ev yaşam, seçili kozmetik ve market ürünlerinde 30 TL indirim sağlar - 30 TL Trendyol İndirim Kodu

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

  300 TL ve üzeri alışverişte geçerli 50 TL anında indirim için Visa kartı kaydetmeniz yeterli - 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

 • % 10 Lidyana İndirim Kodu

  Kısa bir süre için tüm alışverişlerde geçerli % 10 indirim sağlar - % 10 Lidyana İndirim Kodu

 • Gratis Katalog Yeni Ürünler

  Bu ayın yeni Gratis kataloğu ve % 50 özel indirim fırsatı... - Gratis Katalog Yeni Ürünler

 • Trendyol Kargo Bedava

  Trendyol ücretsiz kargo fırsatı bu kampanyada belirtilen limitlerde geçerli - Trendyol Kargo Bedava

 • Gratis Kargo Bedava

  Gratis ücretsiz kargo fırsatı bu kampanyada belirtilen limitlerde geçerli - Gratis Kargo Bedava

 • Gratis 2 Al 1 Öde Kampanyası

  Bu kampanya dahilinde Gratis online alışverişte 1 ürün bedava! - Gratis 2 Al 1 Öde Kampanyası

 • 40 TL Trendyol Koç Ailem İndirimi

  200 TL ve üzeri alışverişte geçerli Koç Ailem kartına özel 40 TL indirim - 40 TL Trendyol Koç Ailem İndirimi

 • 75 TL Boyner 2020 İndirim Kodu

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 75 TL ek indirim sağlar - 75 TL Boyner 2020 İndirim Kodu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir