Cinsel Gücü Artıran Afrodizyak Etkili Yiyecekler ve Kokular

Hem kadınlar hem de erkekler için sağlıklı bir ilişki önemlidir. Afrodizyak etkili yiyecekler, arzuyu tetikleyen hormonlar üzerindeki etkisi hemen herkes tarafından bilinmekte hatta aşkın yolunun mideden geçtiği de yüzyıllardır söylenmektedir. Peki, sağlıklı bir ilişki için hangi yiyeceklerle beslenmek, hangi yiyeceklerden uzak durmak gerekir?

Özellikle büyük metropollerde yaşayanların en büyük sorunlarının başında egzersiz yapamamak, sigara kullanımı, sağlıksız beslenme, sıklıkla fast-food türü gıdalar tüketilmesi, stres, uykusuzluk ve benzeri olumsuz etkenler gelir. Ancak kimi gıdalar vardır ki şartlar ne denli olumsuz olursa olsun, cinsel gücü artırmaya yardımcı olur. Peki, bunun için beslenme programınıza mutlaka eklemeniz gereken yiyecekler nelerdir?

Sağlıklı gıdaların başında tarçın gelir. Tarçının cinsel gücü artırıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca tarçın, vücut dengesinin kurulmasına da yardımcı olur. Afrodizyak özelliğe sahip diğer yiyecekler ise; nane, zahter, zencefil, maydanoz, kişniş, kırmızıbiber, kabak çekirdeği ve çam fıstığıdır. Bu yiyeceklerin hemen her öğün bir miktar da olsa tüketmeye özen göstermek cinsel hayatınızı renklendirmeye yardımcı olacaktır. Deniz mahsullerinden istiridye, karides biraz pahallı yiyecekler olsa da cinsel gücü artırıcı özelliğe sahiptirler.

Eğer bu konuda hayatınızda sorunlar yaşıyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız size yardımcı olabilecek son derece faydalı ve hazırlaması kolay bu tarife bir göz atmalısınız. Bal hem kadın hem de erkek için önemli bir yiyecektir. Bal, kadınlarda “östrojen hormonunu” erkeklerde ise “testosteron hormonuna” iyi gelir. Şimdi, bir kavanoz kestane balını alarak baharat satan dükkanlardan birinin yolunu tutun. Balın içine; 3 kaşık arı sütü, 3 kaşık arı poleni ekleyin ve 3 kaşık çakşır ekletin. Çok faydalı bir kök olan çakşır, özellikle sperm artırıcı özelliği ile dikkat çeken bir yiyecektir. Balınızı iyice karıştırdıktan sonra içine biraz ginseng ve bir avuç kırık fındık ilave edin. Hazırlanan karışım bitene kadar her sabah ve akşam bir iki kaşık yenilmesi önerilir.

Sağlıklı İlişki İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Düzenli Egzersiz Yapılması
Sağlıklı bir cnsel yaşamın yolu, sağlıklı bir bedenden geçer. Her gün düzenli egzersiz yapanlar için çok daha sağlıklı olduğu bilinmekte. Egzersiz sırasında ve sonrasında bedenin afrodizyak düzeyi en üst seviyelere çıkar, bacak damarları genişler ve kan dolaşımı hızlanır. Egzersiz için mutlaka spor salonlarında kardio çalışılması gerekmez, merdiven inip çıkmak, tempolu yürüyüşler de aynı etkileşimden bedenin faydalanmasını sağlar.

2- Alkol ve Sigara Kullanımı
Sürekli alkol alımı ve sigara içilmesi cnsel yaşam üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Alkol özellikle fazla ve sürekli tüketildiğinde vücutta yağlanmaya sebep olur. Sigara ise içeriğinde bulunan kimyasal maddeler nedeni ile kan dolaşımını yavaşlatır. Fazlasıyla alkol ve sigara tüketimi cinsel hayatın kalitesinin düşmesine neden olur.

3- Stres ve Uykusuzluk
Stres ve uykusuzluk bedenin en büyük düşmanlarındandır. Gün içinde yaşanan ve karşılaşılan stres, vücuttaki bazı hormonların büzüşmesine neden olur. Bu da kan dolaşımını azaltır. Bu da isteksizliğin oluşmasına neden olur. Stresi tetikleyen bir diğer unsur da uykusuzluktur. Bedenin ihtiyacı kadar uyku almaması strese neden olur. Sağlıklı bir ilişki için strese neden olan etkenleri azaltmaya dikkat etmelisiniz.

Afrodizyak Etkili Kokular

Çekici bir kokuya sahip olmak istiyorsanız bu afrodizyak etkili parfümler işe yarayacaktır.

Bayanlar İçin Afrodizyak Etkisi Yaratan Parfümler

  • Escada Sexy Graffiti
  • Chanel Chance
  • Miss Dior
  • Ralph Lauren Ralph EDT
  • Carolina Herrera 212 Sexy
  • Christian Dior Hypnotic Poison
  • Bvlgari Omnia Amethyste

Erkekler İçin Afrodizyak Etkisi Yaratan Parfümler

  • Rochas Man
  • Jean Paul Gaultier “Le Male”
  • Bvlgari Black EDT

Bu parfümlerden birini alabilirsiniz. Ayrıca etkileyici olmanın sırlarını incelemenizi tavsiye ederim.

TAVSİYE KAYNAKLAR

Erkekleri Etkilemenin Sırları >>

Kadınları Etkilemenin Sırları >>

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anne, Bebek ve Çocuk Mağazaları Alışveriş Kuponları – Haziran, 2024

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Market, Organik Gıda ve Yemek Sipariş Siteleri İndirim Kuponları – Haziran, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.