Göğüs Büyütme Ameliyatı ve Doğal Göğüs Büyütme Yolları

Göğüs Büyütme Ameliyatları

Göğüs Büyütme Ameliyatları

Göğüs büyütme ameliyatları genellikle genel anestezi verilerek yapıldığı için, diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi bazı riskler taşır. Ayrıca yine diğer ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyattan sonra da enfeksiyon riski vardır. Eğer olası bir enfeksiyon antibiyotik ile tedavi edilmez ise dolgu maddesinin çıkartılıp yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir.

Göğüs büyütme ameliyatlarından sonra yeni göğüslerin oturması birkaç ay sürebilir ve hastalar şişkinlik, rahatsızlık ya da sertlik hissedebilirler. Ayrıca göğüs bölgelerinde kaşıntı, kızarıklık ve acı da oldukça sık rastlanılan yan etkilerdendir. Eğer bu belirtiler hastaya aşırı derecede rahatsızlık verecek boyuta ulaşırsa mutlaka ameliyatı gerçekleştiren hekime başvurmalıdırlar.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Riskleri

En sık rastlanan risklerden biri Kapsüler Kontraktür’dür. Kapsüler Kontraktür, meme dokusunun meme içine yerleştirilen dolgu maddesinin etrafını sararak sertleşmeye ve deformasyona yol açmasıdır. Her ne kadar son zamanlarda uygulanan dolgularda bu risk en aza indirgenmiş olsa da, olmayacağının garantisini vermek mümkün değildir.

Araştırmalara göre göğüs büyütme ameliyatı olan her 10 kadından 1’inde bu soruna rastlanmaktadır. Böyle bir durumda dolgunun çıkartılıp değiştirilmesi gerekmektedir.

Parçalanma
Dolgu malzemeleri yırtılabilir ya da parçalanabilir. Bu çok ciddi bir tıbbi soruna yol açmayabilir ancak bu tip sorunlar meme büyütme operasyonları ilk yapılmaya başlandığında çok yaygındı. Ancak yine de böyle bir şey olursa dolgunun çıkartılıp değiştirilmesi gereklidir.

Küçülme
Dolgu zaman içerisinde küçülebilir. Bunun sebebi Kapsüler Kontradüktür ya da Parçalanma olabilir. Meme büyütme operasyonları bazı durumlarda dolgunun etrafında az miktarda kalsiyum oluşmasına ve sonucunda mamografide bu oluşumun kistik bir yapı olarak algılanmasına yol açabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı SlikonuSilikon Uyuşmazlığı
Dolgu olarak kullanılan silikon bazı kadınlarda doku-silikon uyuşmazlığına neden olmakta ve uyuşmazlık sonucunda kas spazmları ve ağrılar gözlemlenmektedir. Bu da estetik göğüs büyütme ameliyatının sık rastlanan başka bir riskidir.

Göğüs Kanseri
Araştırmalar ortaya koymuştur ki meme büyütme ameliyatı olmuş kadınların diğer kadınlara göre göğüs kanserine yakalanma ihtimali daha fazla değildir. Aslında belki de risk daha azdır bile diyebiliriz. Dolayısıyla bu tip ameliyatların göğüs kanserine olumlu ya da olumsuz bir katkısı yoktur.

Sonuç olarak, bu ameliyatı olan bazı kadınlarda ameliyat izleri kırmızı, kalın ve acı verici olabilir ve yıllarca hiç iyileşmeyebilir. Göğüs dolgularındaki diğer riskler ise kan kaybı, dolgunun çevresinin meme dokusuyla sarılması ve göğüste his kaybıdır. Bu ameliyatı olan her 10 kadından 1’i dolgunun deforme olmasına, sertleşmesine ağrı yapmasına neden olan Kapsüler Kontraktür’den şikayet etmektedir. Böyle bir durumda dolgu ve etrafını saran dokular çıkartılır ve gerekli hallerde yeni bir dolgu ile değiştirilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Videosu

Aşağıda bir göğüs büyütme ameliyatı videosu yer alıyor. İlgi duyanlar bakabilir…

Daha büyük göğüslere sahip olmak için tek çözüm göğüs büyütme ameliyatları değildir.

Göğüs Büyütmek İçin Neler Yapılabilir?

Göğüslerin nasıl büyütülebileceği pek çok kadın tarafından uzun yıllardır araştırılmaktadır. Amacına ulaşabilmek adına bu kadınların çoğu çok çeşitli yöntemler denemişlerdir. İstediğiniz göğüslere ulaşabilmenizin temel yollarından birinin takviye gıdalar şeklinde takdim edilen ürünleri kullanmak olduğu söylense de bu gıdaların içeriği konusunda pek çok tartışma olmuştur ve halen devam etmektedir.

Vücudunuzu daha orantılı hale getirebilmeniz için önerilen çeşitli aktiviteler gibi, göğüslerinizin altındaki kaslarını çalıştırmaya ve böylelikle göğüslerinizi daha dolgun göstermeye yönelik çeşitli aktiviteler de mevcuttur. Diğer yandan, bu konuyla ilgili diğer herkes gibi siz de en az bir kez göğüs büyütme ameliyatları ile ilgili öneriler de duymuşsunuzdur.

Göğüslere yapılan ameliyatlar büyütmeye yönelik olduğu kadar çeşitli implantlarla şekillendirici olarak da uygulanmaktadır. Aslına bakarsanız bu tür ameliyatların çoğu büyütmekten çok istenilen şekli vermeye yöneliktir. Kadınlar implantlarla genellikle göğüs büyütme taleplerine yönelik kısa yoldan cevap bulabilmektedirler. Bu implantların çeşitli uygulama yöntemleri vardır ancak genel olarak “doldurma” ve “büyütme” yöntemi kullanılır. Göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünen kadınların en büyük endişesi göğüslerinde kalacak olan muhtemel yara izleridir. Son zamanlarda yara izleri konusunda büyük adımlar atılmıştır ve bununla birlikte ameliyat sonrasında hastalar kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler.

Göğüs büyütme ameliyatlarından sonra kadınların bir diğer endişesi de görünümün doğal göğüs büyümesi olup olmayacağı yönündedir.  Bahsettiğimiz yöntemlerin her birine dair bilgi kolay ulaşılabilir durumdadır. Ancak bahsedilen her yöntem için olası yan etkiler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yöntemlerden en basiti gibi görülen fiziksel aktivite dahi doktorunuzun kontrolünde yapılmalıdır ve en azından söz konusu aktivite için yeterince sağlıklı olmanız gerekmektedir.  Aktiviteyi gerçekleştirirken kullanacağız ağırlığı iyi ayarlamak gerektiği gibi, yine aktiviteyi doğru şekilde gerçekleştirmek de oldukça önemlidir.

Bitkisel Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

Bitkisel göğüs büyütme yolları ile göğüslerinizi ameliyatsız büyütebilirsiniz. Göğüsler, ameliyatsız veya silikonsuz nasıl büyür diye düşünebilirsiniz. Bunun için çeşitli bitkisel yöntemler mevcuttur.

Göğüsler, ameliyatsız veya silikonsuz nasıl büyür diye düşünebilirsiniz. Bunun için çeşitli bitkisel yöntemler mevcuttur.

Bunlardan bazıları şunlardır;

  • – Göğüs büyütücü kremler
  • – Göğüs büyütücü egzersizler yapmak
  • – Göğüslere masaj yapmak
  • – Göğüs büyütücü gıdalar

Göğüs Büyütücü Kremler

Göğüs büyütücü kremler ile siz de göğüsünüzü bitkisel yollarla büyütebilirsiniz. Bu kremlerin içerisinde bitkisel ürünler bulunmaktadır ve bu ürünler vasıtasıyla kremler sürülen bölgedeki yağ miktarını arttırarak kalıcı bir etki yapmaktadır. Bu durum tıpkı kilo aldığınızki durum gibi eşdeğer olmaktadır ancak kilo aldırmamakta sadece dolgunlaştırıcı bir durum olmaktadır. Böyle bir kremi kendi evinizde hazırlayabilirsiniz.

Göğüs Büyütücü Egzersizler

Göğüs büyütücü egzersizler yöntemi ile göğüslerinizi doğal yollardan büyütebilirsiniz. Bir takım egzersiz hareketleri ile göğüslerinizi doğal yollardan büyütebilirsiniz.

Göğüs Büyütücü Masajlar

Göğüslerinize yatmadan önce basit masaj hareketlerini yaparak kısa bir zaman sonra göğüslerinizi daha dik ve daha yuvarlak bir hale getirebilirsiniz.

Göğüs Büyütücü Gıdalar

Göğüslerinizin her geçen gün daha fazla büyümesini sağlayan en etkili gıdaları tüketerek göğüslerinizi büyütebilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Doğal yöntemle göğüs büyütülüyorsa aneliyata gerek yok. Tabi ne kadar büyütmek istediğinle de alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir