Başarmak; Mücadele, İstikrar ve Özgüven ile Sağlanabilir

Başarmak mücadele, istikrar ve özgüven ile sağlanabilir. Başarmak isteyen kişi geçmişindeki olumsuz deneyimlerle yüzleşip onları serbest bırakmalı. Bu aralar en çok sorulan soru da bu? Geçmişimi nasıl serbest bırakacağım? Ya da ben geçmiş deneyimlerimden tamamen kurtulabilirmiyim? Evet gelelim şimdi cevaplara. Siz isterseniz bunları yapabilirsiniz. Ilk asamaniz istemektir. Geçmişi serbest bırakmak ilk önce onunla yüzleşmekle mümkündür. Ne hissettiğiniz, hangi duyguları yaşadığınız çok önemli tabi ki. Geçmişi serbest bırakma seanslarında EFT ve NLP uyguluyoruz.

EFT 80’li yıllarda Roger Callahan isimli bir psikoterapist tarafından bulunmuş bir terapi tekniğidir. EFT’yi uygularken kişinin hissettiği duygular ile yüzleşmesi sağlanır. Kişi burada aslında o duygulara format atar. O duygularla yüzleşir. Bu duyguları vucudunuzun neresinde hissettiginiz de onemlidir. Bu tramvalardan kurtulmak için bunlar önemlidir. Size anlatmak istedigim konu tamamen unutmak değil. Sadece hayatınız boyunca öğrendiğiniz ve yaşadığınız travmaların etkisinden sizi kurtarmaktan bahsediyorum. Geçmiş deneyimler öğrenmekle alakalıdır. Kişi anne karnında, 0-3 yaş arası, 3-6 yaş arası, 6-12 yaş arasında hayatı deneyimlemeye başlar ve kodladıklarını bilinçaltına atar. Kişiler yaşamları boyunca bu kodların etkisiyle hayat sürdürürler. İyi kodlarla hayata başlayanlara ne ala! Peki ya olumsuzluklar! İşte geçmiş yaşam deneyimlerini yani bilinçaltı kodlarını temizlendiğinde kişi hayatına artık istediği yaşamı sürebilir. Bu asla sıfıra inmek değildir. Kişinin, tabiri caizse fabrika ayarlarına geri dönmesidir. Şimdi kim istemez bilinçaltındaki olumsuz kodları temizlemeyi. Yerine yenilerini ve isteklerini kodlamak. Zor bir seyden söz bahsetmiyorum. Istemekle baslayacaginiz yolda basarmak aslinda çok kolay. Sadece biraz sabır. Geçmiş geçmişte kaldı. Bunu kendinize itiraf etmekle baslamanizi tavsiye ediyorum. Başarmak elinizdeyken üstelik, neden geçmişin raflarinda kendinizi arayasiniz  ki. arkaya dönüp bakmak, kişinin sürekli olarak geçmişine odaklanması ve düşünüp durması kişinin kendisini ve hedeflerini zor durumda bırakmasıdır. Bu nedenle duyguyu hissetmek ve o duyguyu orada serbest bırakmak gereklidir.

Bunu hep söyledim yine söylemekten çekinmiyorum. Issız bir hayata düştüğünüzde yanınıza alacağınız 3 şey! İstikrar, Mücadele, Özgüven… Hayatınızda bol başarılar diliyorum…

Tavsiyeler

Kişisel ve profesyonel hayatında başarılı olmak isteyenler için hazırlanan tecrübe birikimiyle oluşturulmuş bu linkteki NLP Teknikleri e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir