Fuar Alanına Yakın Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yoğun, yorucu bir o kadar da zamanın dikkatli kullanılmasını gerektiren bir dönemdir fuar dönemleri… İster katılımcı ister ziyaretçi olunsun fuar sürecinin en önemli duraklarının başında kalınacak nokta seçimi gelir. Fuar ziyaretlerinde fuar merkezine yakın otel tercih edilmesi ilk kriterdir. Peki, fuar alanına yakın otel seçerken nelere dikkat edilmeli? Doğru otel seçimi nasıl yapılmalıdır?

Fuar alanına yakın otellerin pek çoğu fuar alanının ortalama 3 kilometre çemberi içinde yer alır. Bu oteller konaklama maliyetleri yüksek, ortalama ve ortalamanın üzerine konfor düzeyi sunan otellerdir. Fuar alanına transferin kolaylıkla yapılabildiği, toplantı ve iş yemekleri donanımı beklentiyi karşılayacak düzeyde seçeneklere sahip olanların çoğunlukta olduğu fuar alanına yakın otel seçeneklerinde bütçe-maliyet efektini en avantajlı hale dönüştürmenin püf noktalarını yazımızda bulacaksınız…

1- Seçilecek Otelin Fuar Alanına Uzaklığı, Fiyatı ve Konfor Düzeyi

Fuar alanına yakın otel seçiminde seçenekler gidilecek lokasyona göre sınırlı olabilir. Bu aşamada fiyat, uzaklık ve konfor düzeyi üçlüsü içinde tercihleri belirlemek, hem zaman hem de bütçe hesaplı seçim yapabilmeyi kolaylaştıracaktır.

2- Hızlı Karar, Erken Rezervasyon Önemli

Fuar takvimleri yıllık planlama içinde tarihi önden belirlenmiş seyahat programlarıdır. Eğer hedefiniz fuar alanına yakın otel seçeneklerinden birinde konaklamak ise bu aşamada erken rezervasyon önemlidir. Özellikle münferit seyahat planı yapan kişiler bu aşamada daha hızlı ve tek başına karar verebildikleri için avantajlı konuma gelirler. Ayrıca toplu rezervasyonlarda da erken hareket etmek, fuar alanına yakın doğru otel seçimi aşamasında işinizi kolaylaştıracaktır.

Pek çok otel ön ödemesiz, hatta internet üzerinden ödeme almadan doğrudan otelde ödeme yapılmasını sağlayacak fırsatlar sunmaktadır. Yani rezervasyonunuzu hemen yapın sonra ödeyin seçeneği ile hem avantajlı fiyatlardan yararlanarak rezervasyon yapabilir hem de fuar alanına yakın otellerde yer kalmadı sorunu yaşamadan fuar seyahatinizi planlayabilirsiniz.

3- Yorum ve Tavsiyelere Göz Atmak Seçim Aşamasında Fikir Verecektir

Fuar merkezine yakın otel seçiminde konfor düzeyinin öneminden yazımızın başında söz etmiştik. Konfor düzeyi, seyahati planlanan idari kadronun ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Üst düzey yönetici, şirket ortağı ve benzeri pozisyonlarda çalışan kişilerin otellerden beklentileri “bed&breakfast” arayışındaki kişilere oranla çok daha detay barındırır. Büyük hacimli iş görüşmelerinin bir kısmı fuar alanı dışında otellerde gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada otelin toplantı salonlarına sahip olması ya da seçilecek odanın aynı zamanda suit özelliği ile içinde bir toplantı alanı barındırması, akşam yemekli toplantı yapılmasına elverişli bir mutfağı olması gibi bir çok detay sorgulamak gerekebilir. Fuar alanına yakın otel seçerken bu ve benzeri konularda kaleme alınmış daha önceki deneyimler ya da öneriler seçim aşamasında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

4- Fuar Alanına En Yakın Otel Nasıl Seçilir?

Fuar alanı otelleri denildiğinde gidilecek noktadaki hemen hemen bütün otellerin listesi önünüze gelecektir. Peki, bunlardan en yakını hangisi nasıl öğreneceksiniz? Otel bulma sitesi fuar alanına en yakın otel seçiminde kullanıcı odaklı yaklaşımı ile en büyük yardımcınız. Yapmanız gereken çok kolay ilgili sayfadaki arama kutusuna fuar alanının adresini yazın, harita üzerinde fuar alanı “A Noktası” ile işaretlenecek ve fuar alanına yakın oteller uzaklık derecelerine göre harita üzerinde yerlerini alacak. Otelin ne kadar yakın olduğunu, noktaya hangi mesafede olduğunu yine harita üzerinden görebilir, otel hakkında detaylı bilgiye bu arama ile ulaşabilirsiniz. Fuar alanına en yakın otel seçiminde aramanızı otellerin yıldız durumlarına göre de yapabilirsiniz. Otelin yakınlık yarıçapını seçebilir ve dilediğiniz mesafedeki otelleri de görüntüleyebilirsiniz. Arama kriterlerinize en uygun oteli bulduktan sonra yapmanız gereken tek şey rezervasyon. Bu aşamada da fırsatlar sizi bekliyor çünkü çoğu otel ön ödemesiz ve kredi kartsız online rezervasyon kabul etmekte. Yani arzu ederseniz rezervasyonu internet üzerinden tamamlayıp, ödemeyi otelde yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ocak, 2022