Formalar Oy Alırken

Konjonktürel gelişmeler, hainlikler, alternatiflerin azalması tabi ki MHP’ye yönelişi hızlandırıyor…

Ülkemizdeki siyaset takım tutar gibi yapıldığı için Süper lig takımları bu işin kaymağını yiyebiliyor…

Görünen o ki bu gün seçim olsa MHP sadece Üç hilal’i astığı yerden % 15 ila %20 arası oy alabilecek durumda gözüküyor. Takımın oyuncuları da biraz inansa, biraz çaba gösterse bu neden %25 ya da 30 olmasın ki?

 

Konjonktürel gelişmeler, hainlikler, alternatiflerin azalması tabi ki MHP’ye yönelişi hızlandırıyor. Bu hızın yarın ve sonrasında kesilmeyeceğini söyleyemeyiz, o zaman bu rüzgar kuvvetine kendi çabalarımızı ve projelerimizi de katmalıyız.

 

Böyle giderse hak etmemiş bir çok tombala milletvekilini aramızda göreceğiz. Halbuki gerçekten kadrolaşma işinde ehliyet ve liyakat sahibi kimseleri bulmamız bizi kalıcı başarıya götürecektir.

 

MHP iktidar olduğunda bu filmi aslında gördük ve yaşadık. Bir Apo iki partiyi iktidar yaptı, aynı Apo iki partiyi de yerle bir etti! Başörtüsü meselesi, imam-hatipler her ne kadar gündemde olmasa da unutmayın ki gizli oy depoları olarak hala oradalar.

 

Ankara’da Jeep’lerle, ultra lüks minibüslerle gezip “Diyarbakır’da can güvenliğimizi sağlayamazlar” diyerek bir kalemde Güneydoğuyu silmek MHP’ li yöneticilere yakışmaz! MHP nin fikriyatına, varoluş felsefesine ise hiç yakışmaz.

 

Öyle gaflar yapıyoruz ki insan şaşırıp kalıyor, burası habur değil ne demek diye kimse soramadı! Soranlarda fitneci hain ya da muhalif ilan edildi…

 

Diyeceksiniz ki nereden çıktı şimdi bu tombala vekiller?

Siz bana öyle derseniz bende derim ki tombala MKYK nereden çıktıysa o da oradan çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir