Performansı İyi ve Sessiz Ev Tipi Baymak Inverter Klimalar

Hem yaz, hem kış kullanıma uygun olan ve güçlü performansına rağmen sessiz çalışan bu A sınıfı Baymak Elegant Plus Inverter klimalar soğutmada A++, Isıtmada A+ enerji verimliliği sağlıyor.

Elegant Plus Inverter Klima Özellikleri

Yeni nesil inverter özelliği bulunan Elegant Plus modelleri çok daha hassas sıcaklık kontrolüne sahip. Havayı 4 yöne otomatik olarak yönlendirebilir. Enerji tassarufu için “ECO Mod” özellikli. “Silence Mod” özelliği sayesinde çok sessiz çalışabiliyorlar. Direnaj bağlantısı ise çift taraflı. Ferahlatıcı hava sirkülasyonu için “Ionizer Teknolojisi” kullanılmış. LCD uzaktan kumandası ortam sıcaklığını gösterebilir. Kısa yol tuşları sayesinde favori kullanım, turbo mod gibi istenen özelliklere kolay ulaşılabilir. Akıllı temizleme fonksiyonu var. Bu fonksiyon klimanın iç ünitesini tozlanma ve kokudan arındırabiliyor. Gümüş iyon ve aktif karbon filtreleme sistemi kullanılmış. Uyku modu ve timer (programlama) gibi güzel özellikleri mevcut. Defrost (buz çözme) özelliği var. Isıtma konumunda sıcak başlangıç özelliği ve yüksek ısıtma performansları bulunuyor.

En Ucuz Baymak Elegant Plus A++ Yeni Nesil Inverter Klimalar

Baymak Klima – Ücretsiz Montaj

En Ucuz Baymak Elegant Plus klimalar Btu değerine göre değişen fiyatlarda satışa sunuluyor. Ücretsiz kargo ve ücretsiz montaj kampanyasından yararlanarak online sipariş verebilirsiniz.

Baymak Elegant Plus A++ 9000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima (Ücretsiz Montaj)

A++ 9000 Btu/h
Kurulumu-montajı ücretsiz. Çalışması sessiz, soğutması çok iyi. İster dağ evinizin yatak odasına, ister yazlığınızda misafir odasına veya iş yerinize… 8-15 metrekare odalarda minimum enerjide kullanabileceğiniz bir 9000’lik Baymak klima. Eko-mod özelliğini kullanarak tasarruf edebilirsiniz. (Eko-mod’da 7/24 çalıştığında 1 ayda 60-70TL fark ettiğini belirtiliyor). i-feel özelliği sayesinde rüzgar gibi üflemeden serinletebilir. Zaman ayarlaması yapabilirsiniz. Mesela eve geleceğiniz zamana göre klimayı kumandadan ayarlayın, serin bir eve gelmiş olursunuz.

Baymak Elegant Plus A++ 12000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima (Ücretsiz Montaj)

A++ 12000 Btu/h
Kurulumu-Montajı ücretsiz. Yazın serinlemek ve kışın ısınmak için alınabilecek en iyilerden biri.  30 metrekare odalar için ideal olan bu 12000’lik Baymak klima aynı zamanda oldukça tasarruflu. Elektrik tüketimi çok az olduğu için doğalgaz yerine bu klimayı kullananlara bile rastlamak mümkün. Yaz kış kullanmayı düşünüyorsanız 9000’ btu yerine bu 12.000 btu olanı tercih edebilirsiniz. Çünkü soğutmada sorun olmaz ama ısıtmada tüm klimalar gibi btu daha önem taşıyor. 12.000 btu Baymak klima 30 metrekare bir salonda 30 derece otomatik fanda 15 dakikada konforlu bir ısı sağlar. İzolasyon sorunu olmayan 40 metrekare odayı sıcacık yapabilir. Çok sessiz çalışır. Yüksek fanda çalıştırdığınızda biraz ses duyarsınız belki ancak sleep modunda tamamen sessiz çalışır. Görüntüsü şık ve kumandası fonksiyonel. Özellikleri ve fiyatına bakıldığında alınabilecek iyi bir klima.

Baymak Elegant Plus A++ 18000 Btu/h Inverter Klima (Ücretsiz Montaj)

A++ 18000 Btu/h
Kurulumu-Montajı ücretsiz. Fiyatına göre performansı güçlü, A sınıfı enerji tasarruflu bir klima. Yeni nesil inverter motoru ekonomik ve çok sessiz çalışıyor. Bu 18.000’lik Baymak klima 30 metrekare bir salonda sadece salonu değil kapalı balkonu ve mutfağı dahi soğutabilir güçte. Yazın iyi soğutan, kışın iyi ısıtan bir klima. 25 derecede 35 m2 bir odayı fırın gibi yapabilir. Kış döneminde günde 19-20 saat çalıştırın faturaya ancak 70-80TL gibi bir rakam ilave olur. Soğutması çok iyi. 35m2 salon için 27 dereceye ayarladığınızda 2. kademe fan ayarında 10-15dk da soğutur.

Baymak Elegant Plus A++ 24000 Btu/h Yeni Nesil Inverter Klima (Ücretsiz Montaj)

A++ 24000 Btu/h
Kurulumu-Montajı ücretsiz. Baymak Elegant Plus 24 binlik bu klima 135 metrekarelik bir evde salona takıp diğer tüm kapıları açtığınızda birkaç ısı farkıyla her odayı soğutabilecek güçte. Zaman ayarlamasını yapıp evden çıkın, döndüğünüzde kendinizi AVM ye girmiş gibi hissedersiniz. Kumandasının fonksiyonu ve klimanın özellikleri geniş salonlar için oldukça yeterli. Kısacası çok sessiz ve çok iyi soğutur. Kumandası sade ve kullanışlı. Sıcaklığı 0,5’er derece arttırarak kullanmak mümkün.

Baymak Elegant Plus Yeni Nesil Inverter Klimalarda pahalı klimaların çoğunda olmayan “sleep modu” sayesinde gece uyurken bile hiç ses duymazsınız. 25 derecede sleep modunda bile mükemmel soğutur. Size yüksek performans, düşük fatura sağlar.

Evde klimayı koyacağınız duvarda perde beton varsa klimanın takılabilmesi için karotçu çağırıp duvara delik açtırmanız gerekebilir. Klimadan çıkan elektrik kablosunu kısaltmak veya şaltere bağlamak için kesmeyin, kesilirse garanti kapsamından çıkabilir. Klimanın yanına priz koymak isterseniz elektrikçi çağırıp yaptırabilirsiniz.

Baymak Klima Kullanıcı Yorumları

Baymak klima kullananlar memnun. Dolayısıyla hem kullanıcı olarak hem de diğer kullanıcıların memnuniyetinden ilham alarak bugünkü klima tavsiyelerimizde Baymak’a yer verdik. Baymak klima alanlar daha çok ev kullanıcısı. Ege ve Akdeniz’in yazın kavurucu sıcaklarına çare ararken rastlayıp satın alan ve kullanan pek çok kullanıcıya rastlıyoruz. Baymak klima için yapılan yorumlar ise diğer pahalı klima markalarına göre çok daha avantajlı olduğu yönünde. Kullanıcı yorumlarına bakıp, siz de değerlendirmelerinizi ona göre yapabilirsiniz.

Hangi Klima Alınmalı? Nasıl Seçmeli?

Yaz geldi ve sıcaklar bastırıyor. Eviniz veya iş yeriniz için en doğru ve en uygun fiyatlı bir klima seçimi yapmayı şimdiden düşünmek iyi bir fikir. Belki kullandığınız bir klimanız var, yenileyerek aylık bütçeniz için tasarruf yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Ya da karşılıklı pencereleri açarak içeriyi serinletmeye çalışıyor olabilirsiniz. Belki bu size yeterli gelmiyor olabilir. Evet, çoğunlukla öyledir de… Yazın soğutma ihtiyacınız için tercih edeceğiniz klimalardan, ısıtma ihtiyacınızı karşılamak içinde faydalanmayı düşünebilirsiniz. Güneyde bulunan iyi izole edilmiş birçok ev kışın ısınma ihtiyaçlarını klima ile çözebiliyor aynı zamanda. Bu noktada nasıl bir iklim koşulunda yaşadığınızı da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Hangi btu Klima Kaç m2 İçin Kullanılmalı

Öncelikle ne tür bir klimaya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Klimalar kullanılacağı mekanın metre karesine göre farklı boyutlarda olmalıdır. Örneğin, ev, ofis, hastane, lokanta, bilgi işlem odası vb. Dolayısıyla bir yatak odasına takılacak klima, salona takılacak klimadan daha ufak kapasitededir. Klima fiyatları da bu noktada birbirinden farklıdır. Bir klima seçmeden önce mutlaka klimayı takmayı düşündüğünüz odanın veya mekanın metrekaresini hesaplayın. Örneğin 9000’lik klimalar 9-15 metrekare odalar için tercih edilirken, daha büyük olanlar salon ve geniş alanlarda kullanıma uygundur. 12.000 btu bir klima ortalama 30 metrekare bir salonda 15-20 dakikada konforlu bir ısı sağlayabilir.

Ülkemiz koşullarında bir klimanın ortala ömrü 10 yıl olduğu yetkililer tarafından söylenir. Dolayısıyla klima satın almadan önce yıllık işletme ve bakım maliyetine dikkat edilmelidir. Ayrıca enerji tasarruflu klima seçmeyi düşünmeli ve aylık gelecek elektrik faturalarınızın fazla kabarık olmamasına dikkat etmelisiniz.

Satın alacağınız klima veya klimaların bulunduğunuz yere yakın servis hizmetlerinin olup olmadığını mutlaka sorun. Herhangi bir klima arızası karşısında bir telefonla servis hizmeti alabiliyor olmanız sorununuzu kısa zamanda çözmenize yardımcı olacaktır.

Basit anlamda bir klimanın nasıl çalıştığına bakalım:

Klimanın çalışma prensibi özetle: Belirli bir basınç altındaki sıvının istenilen sıcaklık derecesinde buharlaştırılması ve sonra da tekrar sıvı hale dönüşmesidir. Çevrim malzemesi olarak gaz kullanılır. Gaz kompresör vasıtasıyla emilir, sıkılaştırılır ve sıvılaştırılır. Sıkıştırma sırasında ısı açığa çıkar. Açığa çıkan ısı fan aracılığıyla dışarıya (odaya) atılır. Söz konusu sıvı daha sonra tekrar gaz haline dönüşür. Bu sırada bulunduğu ortamdan ısı çektiği için odanın sıcaklığını da düşürmüş olur. Bu işlem aynı şekilde tekrarlanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları – Şubat, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.