Yeni Nesil Alışveriş, İndirim Fırsatları ve Fırsat Siteleri

Her geçen gün yeni bir fırsat sitesi daha internet siteleri arasında yerini alıyor. Birbirinden renkli birbirinden zengin indirim koşulları ile fırsat sunan, markalar için özel indirim imkanları tanıyan, kupon ile indirim almaya olanak tanıyan yüzlerce web sitesi adeta birbirleri ile yarışıyor. Liste uzayıp gidiyor. Bu hararetli yarıştan en büyük payı ise elbette biz tüketiciler alıyoruz.

İndirim fırsatlarının tüketicilere sağladığı yarar yadsınamayacak derecede yüksek. Satın almak istenilen bir ihtiyaç kalemini satın almadan evvel kısa bir araştırma ile  %90’lara varan indirim oranları ile elde etmek mümkün. Hal böyle olunca sağlanan fırsatları kaçırmamak, indirimleri sürekli takip etmek, listelemek neredeyse günlük işlerden biri haline geliyor. Peki, fırsatları nasıl takip edeceğiz? Her fırsat sitesini nasıl aklımızda tutacağız? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

İndirim sitelerinin hemen hepsinin benzer bir işleyiş sistemi var. Özel markalara indirim sağlayan alışveriş siteleri, fırsat ve kupon sitelerinin bazıları üyelik sistemi ile çalışıyor. Üye olunan web sitesi, düzenli olarak, yayına aldığı indirim ve fırsatlar için kısa bir liste göndererek size mail yolu ile duyurum yapıyor.

Eğer sık kontrol ettiğiniz bir mail adresi verdiyseniz bir süreden sonra tarafınıza iletilen mail deryası içinden fırsatları fark edemez hale geliyor, hatta ilgilenmeniz gereken mailler de bu mail bombardımanının arasında kaynayıp gidiyor. Ben fırsatları tek bir web sitesi üzerinden takip edeceğim dediğinizde ise ki bunun çok başarılı örnekleri var, bu sefer de ilginizi çekebilecek kampanyalar sizin önceliğiniz olmayanlar arasında kaynayıp gidebiliyor. Hayır, ben zaten birkaç siteyi takip etmek istiyorum her gün düzenli bu siteleri ziyaret ediyorum diyenlerdenseniz burada da bir süre sonra bu sitelerin isimlerini hatırlayamama sorunu ile karşılaşıyorsunuz.

Oysaki kolay erişilir bir liste olsa yeni fırsat siteleri bu listeye eklense ve sizler de internet bağlantısının olduğu her noktadan kolayca bu listeye ulaşabilseniz ne güzel olurdu.

İşte bu amaçla hazırlanmış bir “Fırsat Siteleri Rehberi” var. Bu siteyi sık kullanılanlarınıza ekleyerek siz de her defasında fırsat sitelerinin isimlerini hatırlamaya çalışmak yerine tek tıkla hepsine birden ulaşabilir, bu siteler ile ilgili yaşadığınız iyi ya da kötü alışveriş deneyimleri varsa paylaşabilir böylece bu büyük yarışın içinde asıl söz sahibi olması gereken kişiler olarak varlığınızı gösterebilirsiniz.

Alışveriş ipuçları için: http://internettenalisverisim.wordpress.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Ocak, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir