Evlilik Yıldönümünde Ne Hediye Alınır? Ne Yapılabilir?

Evlilik yıldönümü, hayatın akışı içerisinde yılda bir sefer kutlayacağınız çok özel bir gündür. Bir ömür boyu birlikte olmaya söz verdiğiniz hayat arkadaşınıza, evlilik yıldönümünde alacağınız güzel bir kol saati veya başka bir hediye, özel ve anlamlı olmalı. Sürpriz birşeyler yapmayı da düşünebilirsiniz. Romantik veya geçmişte yaşadığınız güzel anılarınızı canlandıracak birşeyler… Aslında amaç hayatın getirdiği günlük koşuşturmalardan sıyrılıp, sadece birbirinizi yaşayacağınız bu zaman dilimine biraz daha renk katmak ve her bakıldığında veya kullanıldığında gülümsetecek bir hediye vb. birşeyler bulmak…

Evlilik Yıldönümü Önerileri

1- Güzel veya Sıradışı Bir Hediye Bulun

Bir bayana hediye olarak iyi bir kadın kol saati almak çoğunlukla en güzel seçeneklerden biridir. Bunun dışında evlilik yıldönümünde ne hediye alacağım diye düşünürken yaptığınız araştırmalarda ilginç ve sıradışı hediyelerin olduğu başlıklara da bir göz atın. Bunlar içerisinden bulacağınız alışılmışın dışında bir hediye onu şaşırtabilir. Mesela birlikte geçirdiğiniz zamanı resimleyen, size özel anların yazılı olduğu bir kitap olabilir ya da mümkünse biraz zaman ayırıp bilgisayarınızdaki birlikte geçirdiğiniz güzel anları fotoğraflarını seçerek, sizi gülümseten fotoğrafların üzerine duygularınızı ifade eden birşeyler yazarak yeni ve özel bir fotoğraf albümü hazırlayabilirsiniz. Bu albümü CD veya DVD ye kaydederek TV, bilgisayar vb. birçok alanda seyredebilirsiniz. Evlilik yıldönümü akşamınızı başbaşa geçirirken tatlı sohbetlere başlangıç olacaktır.

2- Şehir Dışında Başbaşa Bir Tatil

Şehir hayatının keşmekeşinden sıyrılıp faklı bir yerde evlilik yıldönümünüzü yaşamak size moral ve enerji verebilir. Şehirden uzaklaşın, yeni yerler keşfedin ve sadece beraberliğinizi düşünün, işi gücü 1-2 gün için unutun. Bulunduğunuz şehre yakın bir yerde hafta sonu geçirebilir ve hatta eğer karşılayabileceğiniz ölçüde ise ve zamanınız da varsa balayı tatilinizi geçirdiğiniz yere tekrar gitmeyi de düşünebilirsiniz. İndirimli rezervasyon yapmayı sağlayan buradaki tatil/otel indirim kuponları tasarruf etmek açısından işinize yarayabilir.

3- Dışarıda Başbaşa Bir Akşam Yemeği

Bu ilk akla gelen fikirlerden biridir. Ve değerlendirebilirsiniz. Romantik bir evlilik yıldönümü akşamı için fazla kalabalık olmayan bir restoranı seçebilir, başbaşa bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. İlk buluşmanızı hatırlayın. Nasıl özenle hazırlandıysanız yine aynı özenle hazırlanın bu akşam yemeğiniz için. Sanki ilk kez buluşacakmışsınız gibi düşünün. Bu sizi heyecenlandıracaktır. Ve böyle günlerde heyecanlanmak her zaman işe yarar, güzel duyguları harekete geçirir.

4- Eğlenceli Bir Sürpriz Yapın

Kocaman bir balon buketi mesela… Evet yanlış duymadınız uçan balonlardan oluşan bir buket. Balonlar hepimizin çocukluk günlerini hatırlatan sevimli şeylerdir. Bazen çocuklaşmak isteriz. Bu bizi rahatlatır ve eğlencelidir de. Düşünsenize evlilik yıldönümü hediyesi olarak siz kapıyı açınca her tarafta balonlar bulsanız sevinmezmiydiniz?

5- Mis Kokulu, Rahatlatıcı Bir Masaj

Pille çalışan ve kendi başınıza da rahatlıkla uygulayabileceğiniz pek çok masaj aleti bulunuyor piyasada. Ama insanın sevdiği tarafından mis gibi kokan yağlarla yapılan masajın yerini de herhalde hiç bir şey tutmaz. Kokulu mumlar ve rahatlatıcı uzak doğu müzikleriyle birlikte uygulayabilirsiniz. İşte size sevgilinizi mest etmek için güzel bir fırsat.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Aralık, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.