Uygun Fiyatlı En İyi Ev Tipi IPL Lazer Epilasyon Aleti

IPL Lazer Epilasyon, ev kullanıcısı için tasarlanan yeni modeller sayesinde kolay ve etkili bir biçimde evde de uygulanabiliyor. Tüy uzaması döngüsünü kıran yoğun ışık atımı (IPL) sayesinde birkaç uygulamadan sonra tüylerin yeniden uzaması engellenebilmekte. Peki hangi IPL cihazı daha iyi, IPL lazer kullananlar ne diyor, hangisi tavsiye ediliyor? Online satış fiyatlarına bakabilir ve kullanıcı yorumları hakkında bilgi edinebilirsiniz…

1- Philips Lumea Advanced IPL Lazer Epilasyon Aleti

Evde güvenli ve etkili kullanım için geliştirilmiş olan buradaki Philips Lumea Advanced IPL, vücutta ve yüzde rahatlıkla kullanılabilir. 250.000’den fazla ışık atışı yapabiliyor. Ekstra uzun kablosu mevcut.

2- Arzum AR5020 Sateen Touch IPL Lazer Epilasyon Aleti

Uygun fiyatlı ve popüler IPL cihazlarından biri olan Arzum AR5020 Sateen Touch IPL Aleti, sadece 3 uygulamada tüylerde %70 azalma vaad ediyor. Evde IPL uygulaması yaparken açığa çıkan yüksek ışıktan korunmak için UV korumalı özel gözlüğü mevcut.

3- Philips Lumea Prestige BRI953 IPL Lazer Epilasyon Aleti

Vücut, yüz ve hassas bölgelerde en iyi sonucu vermek için tasarlanmış olan Philips Lumea Prestige BRI953, benzersiz kıvrımlı başlıklara sahip. Kablolu ve kablosuz kullanımı ve SmartSkin teknolojisi ile en etkili IPL çözümünü sunuyor.

4- Braun BD3001 Silk Expert 3 IPL Lazer Epilasyon Aleti

Vücut ve yüz için kalıcı sonuçlarla, gözle görülebilir şekilde evde tüy alma işini kolaylaştırıyor. Braun BD3001 Silk Expert’i ilk kez kullanırken nazik modu seçip düşük yoğunluklu ışık uygulaması yapabilirsiniz. Bu mod aynı zamanda bikini bölgesi ve koltuk altı gibi hassas alanlar için de ideal.

5- Remington IPL6750 i-Light Prestige Lazer Epilasyon Aleti

Evde kullanım için ideal olan Remington IPL6750, yüz, vücut ve bikini bölgesinde optimum epilasyon sonucu almak için tasarlanmış. Tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyenlere önerilebilecek bir model.

Performans ve uzun süreli kullanım açısından çok tavsiye edilen, evde kullanıma uygun IPL lazer aletlerinden bazıları ve kısaca özelliklerinden bahsettik.

Alınabilecek En Ucuz Epilasyon Cihazları

Philips Lumea Essential IPL SC1983/00 Epilasyon Aleti

Kullanım Tipi: Kablolu, Islak Kullanım: YOK, Hız/Enerji Ayarı: 5 Kademe, Saklama Çantası: YOK, Cilt Rengi Analizi: VAR, Cilt Temas Sensörü: VAR, IPL/Lazer Kullanım Ömrü: 200.000 atım, Dahili UV Koruması: VAR

Arzum AR 5043 IPL Epilasyon Aleti

Kullanım Tipi: Kablolu, Cilt Rengi Analizi: VAR, Cilt Temas Sensörü: VAR, IPL/Lazer Kullanım Ömrü: 300.000 atım, Dahili UV Koruması: VAR, Uygulama Gözlüğü: VAR

Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon Aleti

Kullanım Tipi: Kablolu, Islak Kullanım: YOK, Hız/Enerji Ayarı: 5 Kademe, Saklama Çantası: YOK, Cilt Rengi Analizi: VAR, Cilt Temas Sensörü: VAR, IPL/Lazer Kullanım Ömrü: 150.000 atım, Dahili UV Koruması: VAR

Remington IPL6250 i-Light Essential Epilasyon Aleti

Kullanım Tipi: Kablolu, Islak Kullanım: YOK, Hız/Enerji Ayarı: 5 Kademe, Saklama Çantası: YOK, Cilt Rengi Analizi: VAR, Cilt Temas Sensörü: VAR, IPL/Lazer Kullanım Ömrü: 100.000 atım, Dahili UV Koruması: VAR, Uygulama Gözlüğü: YOK

IPL Lazer Nedir? Evde Nasıl Kullanılır?

IPL Lazer hakkında bazı bilgilere yer verelim. IPL Lazer nedir, nasıl kullanılır, diğer lazer epilasyonlar ile ne farkı vardır, ev için cihaz seçimi yaparken nelere dikkat edilir gibi…

IPL Lazer Ne Demek
Yoğun atımlı ışık sistemidir (açılımı: Intense Pulse Light). IPL cihazları 400 -1200 nm dalga boyu arasındaki ışığı kullanarak yüksek enerjili atışlar yapabilir. İstenmeyen tüylerin yok edilmesi ve kıl köklerinin kurutulması için uygulanır.

IPL Lazer Farkı
IPL Lazer’de farklı ışın dalgaları kullanılır. Yani lazerde tek dalga boyu kullanılırken, IPL yönteminde farklı farklı dalga boyları kullanılır. IPL Lazer’de farklı filtreler ile ışığın dalga boyu değiştirilebilir. Atım gücü, atım süreleri, atım sayısı gibi parametreler ayarlanabilir. Daha az ısı ve ışık vererek epilasyon sonrası lazer etkisinin daha az hissedilmesi sağlanır. Koyu tenli kişiler için uygun olmayan pek çok lazer tedavisine iyi bir alternatiftir. Böylece lazer epilasyona hassas olan kişilerin de epilasyon yaptırmasına olanak tanınmış olur.

IPL Lazer Nasıl ve Nerede Kullanılır?
IPL Lazer Epilasyon cihazını başlıkları sayesinde farklı vücut bölgelerinde kullanmak mümkün. Ev ortamında kolay epilasyon yapmanızı sağlayan kıvrımlı başlıkların şekilleri ve boyutları birbirinden farklı. Bacak, kol ve karın bölgeleri için ayrı başlık kullanılırken, yüzde üst dudak, çene için ayrı, bikini bölgesi ve koltuk altları için ayrı başlıklar kullanabilirsiniz.

Ev Tipi Epilasyon Aleti Seçimi

Ev tipi IPL Lazer epilasyon aleti seçerken evde rahat kullanım için şu temel özellikleri dikkate alabilirsiniz;

 1. Farklı Vücut Bölgelerine Uygun Başlıklar
  Hassas bölgeler, vücut ve yüz bölgesi için kullanılan ayrı başlıklar sayesinde daha rahat ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 2. Kablosuz ve Kablolu Kullanım
  Kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen IPL Lazer Epilasyon cihazları kullanım rahatlığı ve hareket özgürlüğü sağlar.
 3. Farklı Işık Ayarları
  IPL Lazer cihazlarında birbirinden farklı ışık ayarları bulunur. Cilt tonunuza en uygun ışık ayarını seçerek uygulama yaparsınız. Satın aldığınız IPL Lazer cihazının kullanım kılavuzunda tavsiye edilen uygulama programına mutlaka bakın.
 4. Kullanıma Hazır Olmalı
  Kartuş doldurmayı veya jel kullanımını gerektirmeyen IPL Lazer Epilasyon cihazları kutudan çıktığı anda kullanıma hazırdır.

Evde IPL Lazer Kullanımı ve Avantajı

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için güzellik merkezleri ilk akla gelen seçenek olsa da evde kullanıma uygun IPL Lazer cihazları sayesinde durumu çok daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz. Üstelik konforu ve hijyeni de garantilemiş oluyorsunuz. Kullanımı çok kolay olan bu aletler ile birkaç düzenli uygulama sonucu pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün.

IPL Lazer Sonuç Verir mi?
Evde güvenli ve etkili kullanım için geliştirilmiş IPL Lazer epilasyon cihazları ev ortamında rahat ve etkili bir biçimde uygulama sağlıyor. Profesyonel güzellik salonlarında kullanılan teknolojiyi temel alan ışık bazlı bu cihazlar, kullanma kılavuzlarında belirtilen şekilde ve doğru kullanıldığında sonuç verecektir. Ancak açık sarı, beyaz, açık gri veya kızıl tüylerde ve koyu renkli çok esmer ciltlerde sonuç tatmin edici olmayabilir.

IPL Lazer Erkek İçin Uygun Mudur?
Kullanım talimatları kadınlar için özel olarak hazırlanmış olsa da erkekler de (bazı bölgeler hariç) kullanabiliyor. Erkekler için tüy tipinin daha kalın ve sert olduğu bölgeler (sakal ve testisler gibi) haricinde kullanım önerilir.

Evde IPL Lazer Epilasyon Deneyimi

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için güzellik merkezleri ilk akla gelen seçenek olsa da evde kullanıma uygun IPL Lazer aletleri sayesinde durumu çok daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz. Üstelik konforu ve hijyeni de garantilemiş oluyorsunuz. Kullanımı çok kolay olan bu aletler ile birkaç düzenli uygulama sonucu pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün… Online satış fiyatlarına bakabilir ve kullanıcı yorumları hakkında bilgi edinebilirsiniz…

*video Eda Wolf tarafından hazırlanmıştır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Haziran, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.