Estetik Operasyon İçin En Uygun Zaman Sonbahar Mevsimi

Estetik operasyon yaptırmayı planlayan birçok kişi için en uygun mevsim sonbahar. Yaz aylarında uygulanması mahzurlu kabul edilen pek çok estetik operasyon, sıcak havaların hükmünü yitirmesi ile birlikte tekrardan gündemde. Güneş, estetik operasyon yaptırmak isteyenler için bir numaralı düşman. Sebep budur ki planlanan estetik uygulamalar, güzelleşmek ve sağlık adına yaptırılması düşünülen kişisel bakımların tamamı yaz aylarında yaptırılmamalıdır…

 

Estetik operasyon yaptırmayı planlayan birçok kişi için en uygun zaman sonbahar… Yaz aylarında uygulanması mahzurlu kabul edilen pek çok estetik operasyon, sıcak havaların hükmünü yitirmesi ile birlikte tekrardan gündemde. Güneş, estetik operasyon yaptırmak isteyenler için bir numaralı düşman. Sebep budur ki planlanan estetik uygulamalar, güzelleşmek ve sağlık adına yaptırılması düşünülen kişisel bakımların tamamı yaz aylarında yaptırılmamalıdır.

 

Kadın ve erkeklerin uygulatmak istedikleri estetik operasyonlar için bu mevsimi seçiyor olmaları bir tesadüf değil. Sonbahar, estetik operasyon ve bakımların tamamlanması için en doğru zaman.

 

Yaz aylarından çıkıldığı ve güneşle yoğun iletişim altında olunduğu bu dönemin ardından en çok talep edilen bakımların başında güneşin zarar verdiği cilt problemleri geliyor. Güneş lekelerini bertaraf etmek için seçilen PRP bu uygulamaların ilki… Ayrıca peeling işlemi de yine sonbaharın gelmesi ile birlikte tercih edilen cilt uygulamalarından biri… Ölü derinin arındırılması olarak da bilinen peeling, pürüzsüz bir tene kavuşmak için en ideal yöntem. Cildinize uygun kırışıklık kremlerini tikokupon.com’da bulunan lilakutu indirimleri ile online satın alabilirsiniz.

 

Sonbahar mevsiminin gelişi ile uygulamaya alınabilecek bir diğer estetik operasyon yüzde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak. Yine PRP adı verilen yöntemle yapılan kırışıklık düzeltme operasyonu ile birkaç seansta yüzünüzden yılların izini sildirebiliyorsunuz.

 

Sonbahar ile birlikte gündeme alınan bir diğer estetik operasyon ise saç ekimi… Hava koşulları, stres ya da genetik faktörlere bağlı yaşanan saç kayıplarına dur demenin ya da kayıpları tekrar yerine koymanın en ideal zamanı sonbaharda saç ekimi yaptırmaktır.

 

Ağız ve diş sağlığını gözden geçirmek, gerekli bakımları yapmak için yine en iyi dönem sonbahar… Yaz aylarında dondurma, meşrubat gibi içeriğinde zengin şeker alımı bulunan gıdaların tüketimi artmakta… Bu nedenle diş ve diş etleri sanıldığından daha hızlı yıpranabiliyor, hele bir de düzenli olarak ağız ve diş sağlığı kontrolü yaptırmayan kişilerde yaz döneminin soğuk, asitli ve şekerli seçenekleri sorun yaratabiliyor. Sonbaharın gelmesi ile birlikte ağız ve diş sağlığı bakımını yaptırmak, diş taşlarını temizletmek ve ihtiyaç var ise beyazlatma işlemini düşünmek için en doğru zaman…

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir