Eski Video Kasetler Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

vhs-beta-v8-pc-aktarma

Video Kasetlerin Bilgisayara Aktarımı

Eski video kayıtlarını PC bilgisayarınıza aktarabileceğiniz gibi, dilerseniz harici (external) bir harddisk ile yada DVD olarak da basıp saklayabilirsiniz… Eski video oynatıcınız veya video kameranızın markasının ne olduğu önemli değil. Panasonic, Sony yada hangisi olursa olsun bu işlemi yapabilirsiniz.

Converter Cihazı

ezmaker-7-kutu

Analog kameradan bilgisayara kaliteli görüntü aktarmanın en iyi yolu “Capture Card” denilen, VHS/8mm/Hi8 gibi formatları dijital formata dönüştüren bir video converter cihazı kullanmak. Kendisi küçük ama marifetleri büyük olan bu cihaz, cepte taşınabilecek kadar ufak.

EZMaker 7 “Capture Card” analog sinyalleri yakalayarak bilgisayarınızda oynatmanıza ve kayıt yapmanıza olanak sağlıyor. VHS/8mm/Hi8 ile çekilmiş eski videoları böylece dijital formata dönüştürerek (convert) bilgisayarınıza kaydedebilir, DVD’ye basabilir veya harici bir harddisk ile muhafaza edebilirsiniz.

ezmaker-7

Kibrit kutusundan biraz daha büyük olan EZMaker 7’nin bir ucunda bilgisayara giriş yapmak için USB, diğer ucunda ise video kamera/cihazınıza giriş yapabileceğiniz görüntü ve ses kabloları bulunuyor. Eski video cihazınız ister “Camcorder” (Video Kamera), isterse “VCR/VCD/DVD” (Video Oynatıcı) olsun “video”, “audio” “s video” out çıkışlarına bu kabloları takarak sinyal alabilir ve USB ile bilgisayara aktarabilirsiniz. (Paket içeriğinden çıkan “hızlı kurulum klavuzunda” nasıl olacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor).

Paket İçeriği;

  • AverMedia DVD EZMker 7
  • Kurulum CD’si
  • CyberLink DVD Suite CD
  • Ek USB Kablosu
  • Hızlı Kurulum Kılavuzu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları – Ekim, 2022

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkinlik, Yemek, Bilet vb Şehir Fırsatı Kuponları – Ekim, 2022

Bir Yorum

  1. Latife Türkyılmaz

    Merhaba,
    Elimde eskiden çektiğim 8 mm video kasetler var. Bunları adaptör kullanarak izleyebiliyorduk. Çekim yaptığım video kamera, ve oynattığım video cihazı bozuldu zamanla, 8mm çekimlerimi nasıl kurtarabilirim, öneriniz olursa çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.