obilir > Konular > Elektronik / Teknoloji > Eski Video Kasetler Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Eski Video Kasetler Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

vhs-beta-v8-pc-aktarma

Video Kasetlerin Bilgisayara Aktarımı

Eski video kayıtlarını PC bilgisayarınıza aktarabileceğiniz gibi, dilerseniz harici (external) bir harddisk ile yada DVD olarak da basıp saklayabilirsiniz… Eski video oynatıcınız veya video kameranızın markasının ne olduğu önemli değil. Panasonic, Sony yada hangisi olursa olsun bu işlemi yapabilirsiniz.

Converter Cihazı

ezmaker-7-kutu

Analog kameradan bilgisayara kaliteli görüntü aktarmanın en iyi yolu “Capture Card” denilen, VHS/8mm/Hi8 gibi formatları dijital formata dönüştüren (Converter) bir cihaz kullanmak. Kendisi küçük ama marifetleri büyük olan bu cihaz, cepte taşınabilecek kadar ufak.

EZMaker 7 “Capture Card” analog sinyalleri yakalayarak bilgisayarınızda oynatmanıza ve kayıt yapmanıza olanak sağlıyor. VHS/8mm/Hi8 ile çekilmiş eski videoları böylece dijital formata dönüştürerek (convert) bilgisayarınıza kaydedebilir, DVD’ye basabilir veya harici bir harddisk ile muhafaza edebilirsiniz.

ezmaker-7

Kibrit kutusundan biraz daha büyük olan EZMaker 7’nin bir ucunda bilgisayara giriş yapmak için USB, diğer ucunda ise video kamera/cihazınıza giriş yapabileceğiniz görüntü ve ses kabloları bulunuyor. Eski video cihazınız ister “Camcorder” (Video Kamera), isterse “VCR/VCD/DVD” (Video Oynatıcı) olsun “video”, “audio” “s video” out çıkışlarına bu kabloları takarak sinyal alabilir ve USB ile bilgisayara aktarabilirsiniz. (Paket içeriğinden çıkan “hızlı kurulum klavuzunda” nasıl olacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor).

Paket İçeriği;

  • AverMedia DVD EZMker 7
  • Kurulum CD’si
  • CyberLink DVD Suite CD
  • Ek USB Kablosu
  • Hızlı Kurulum Kılavuzu

TAVSİYELER

Satın almak istediklerinizi bu linke tıklayıp ONLINE ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinde görebilirsiniz. Tıkladığınızda açılan sayfaya istediğiniz ürünün adını girip inceleyin, fiyatına ve kullanıcı yorumlarına bakıp değerlendirin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir