Eski Sevgilini Yeni Sevgilisinin Elinden Alıp Tekrar Sarmak İstiyor Musun?

Başlık, biraz garibine gitmiş olabilir; ancak başlıkta okuduğun gibi, gerçekten eski sevgilini yeni sevgilisinden ayırmak, tamamen senin elinde…

Bu yapacağımız uygulama; yani eski sevgiliyi, yeni sevgilisinden almak, bazı insanlarda vicdan azabına sebep olabilir. Halbuki, ayrıntılı bir şekilde düşündüğümüzde bu durumun hiç de vicdan azabı ile falan ilgisi yok. Çünkü o, zamanında bizim sevgilimiz idi ve ayrılanlar hâlâ sevgili olduğuna göre, o, hâlâ bizim sevgilimiz sayılır.

İşin başında bizim olan bir kişiyi, bazı nedenlerden dolayı kaybettikten sonra, onu yeniden kazanmak için naif bir mücadele vermek, vicdan azabına değil, takdire layık bir girişimdir bence. Zaten böyle düşünmeseydim böyle bir başlık altında böyle bir konuya değinmezdim.

Şimdi, lüzumsuz bir vicdan azabını bir tarafa bırakıp eski sevgilini yeni sevgilisinin elinden almak amacıyla atacağın adımlara yoğunlaşalım:

Adım Adım Eski Sevgiliyi Elde Et

1. Kendini, eski sevgilinin yeni sevgilisinden daha avantajlı ve daha önde görmelisin. Çünkü, sen, eski sevgilini, onun yeni sevgilisinden çok daha iyi tanıyor olmalısın. Onun, hangi etkinliklerden haz aldığını, neleri sevmediğini ve ne tür bir duygusal yapıya sahip olduğunu…. çok daha iyi biliyor olmalısın. Sonuçta o, senin eski sevgilin, değil mi?

Peki, birini daha derinden tanıyan bir insan, daha yüzeysel tanıyan birine oranla daha avantajlı olmaz mı sence? İlk adım, bu avantajının farkına varmak olsun dostum. Çünkü böyle bir avantaja sahip olduğunu bilirsen (ki artık biliyorsun) daha stabil bir ruh hali ile, sükûnet içinde hareket edebilirsin. Bu ruh hali de, eski sevgilini, yeni sevgilisinden geri almanda, sana oldukça büyük bir katkı sağlayacaktır.

2. Onun yeni sevgilisini kendine rakip olarak görüp rekabet etmeye çalışma. Hem, senin avantajlı olman dolayısıyla o, zaten rakibin olamaz, hem de rekabet etmeye yoğunlaşman, seni eski sevgiline odaklanmaktan uzaklaştırıp boşa kürek çekmene sebep olur. Bu aşamada, yalnızca eski sevgiline odaklanman gerekiyor çünkü. Rekabet ortamı yaratmak yerine mümkünse eski sevgilin ile güzel, keyifli, kaliteli ve değerli birliktelikler yaratmaya çalışmalısın. Çünkü eski sevgilin, en çok bu aşamada, senin pozitif ruh halini görmeye ihtiyaç duyacaktır. Hatta, hangisiyle yola devam etsem acaba, diye düşündüğü ve dolayısıyla tam bir ikilem içinde olduğu bu dönemde, onu, pozitif duygularının olumlu etkisi ile etkilemelisin. Rekabetin, pek de olumlu ve pozitif anlamlar çağrıştırmadığı ortada.

Kısaca, eski sevgilinle birlikte olduğun vakitlerde, yeni sevgilisinden söz edip kıskançlık krizleri yaşamak yerine, ondan hiç söz etmemek ve bu durumu gayet doğal bir durummuş gibi değerlendirmek zorundasın.

Eğer hasbelkader, eski sevgilinin yeni sevgilisinden söz açılırsa, kesinlikle olumsuz bir yorum yapma, hatta gerekirse ondan iyi duygularla söz et. Bu aşamada, yeni sevgilisinden kötü sözcüklerle söz etmen, onun seçimine saygısızlık anlamına geleceği için; yani onu yıkıcı bir biçimde eleştirmek anlamına geleceği için, pek de sağlıklı bir yöntem olmayacaktır.

3. Şunu bil ki hâlâ eski sevgilin ile konuşuyorsan, onun bir ikilem yaşadığından emin olabilirsin. “Hangisini tercih etsem ikilemi” dediğim bu kararsızlık döneminde, eski sevgilinin, doğru kararı vermesi için birkaç küçük adım atmalısın.

Örneğin, seni terk etmesine sebep olan olumsuz yönlerini düzelttiğini ona bir şekilde hissettirmek zorundasın. Bak ben, eski ben değilim, artık daha iyi ve daha olumlu bir insanım, imajının onun zihninde uyanmasını sağlamalısın.

Ayrıca, onun ailesi ve arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurup ortak tanıdıklarınız vasıtasıyla da kendindeki olumlu değişimin farkına varmasını sağlamalısın. Yani ortak arkadaşlarınız, sendeki olumlu değişimi bir şekilde görüp eski sevgiline anlatmalı. Bunun için de ilkin kendine çeki düzen vermen gerekiyor elbet.

4. Kendini, tam anlamıyla keşfedilmemiş bir hazine olarak takdim etmelisin eski sevgiline. Çünkü senden ayrılmasının muhtemel sebeplerinden biri de, sende, keşfedilecek yeni bir şey kalmadığını düşünmesidir. Ona, bu düşüncesinin aksine, gizemlerle dolu sırlı bir insan olduğunu bir şekilde anlatmak zorundasın.

Şunu bil ki insanlar gizem dolu insanların bütün sırlarını öğrenmek ve açığa çıkarmak isterler.

Bu bağlamda, kendini hemen eski sevgiline sunmayıp ağırdan almak zorundasın. Hemen yelkenleri indirmen halinde bütün cazibeni veya karizmanı ayaklar altına alabilirsin, dikkat et!

Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları’nı öğrenin!

Bir Yorum

  1. benim numaramı silmiş beni hiç umursamıyor ne yapmalıyım ve yeni sevgilisi var 4 gün oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir