Eski Kız Arkadaşı Geri Kazanmanın Yolları

Ayrılık sonrası eski kız arkadaşı geri kazanmak sanılanın aksine oldukça zor bir süreçtir. Hele bir de ayrılık, acı ve dostane olmayan bir tarzda yaşandıysa… Ayrılık sonrası çoğu erkek, işleri daha da kötüye götürmekten başka bir faydası olmayan somurtan tavrı benimser. Oysaki eğer onu geri döndürmek istiyorsanız somurtmak yerine, bu durumu uğrunda savaşmaya değer bir konu olarak alıp, ONU YENİDEN ELDE ETMENİN YOLUNU denemelisiniz. Bu hedefe ulaşmak için ise aranızda halen kullanılabilir iletişim kanalları kaldığından emin olun…

En başta düşünmeniz gereken kız arkadaşınızın nasıl hissettiği ve ayrılığı hazırlayan nedenlerin ne olduğudur. Eğer şu anda bulunduğunuz durumu ve ilişkinizi ciddi bir şekilde analiz etmeyi başarırsanız onu geri kazanabilirsiniz demektir. Onun hayatına giren başka biri olup olmadığını, sizinle yeniden romantik bir ilişkiye başlamak için istekli olup olmadığını da tartmalısınız.

Eğer tarafınızca yapılmış ve ayrılığa sebep olmuş hataları belirleyebilir ve kabul ederseniz, hatalarınızı telafi etmenin yollarını bulabilirsiniz. Hatasını kabul etmek çoğu kişinin yapabileceği bir erdem değildir. Bu toparlama döneminde kız arkadaşınızın güvenini kazanmak için onun duygu ve düşüncelerine de önem vermelisiniz.

Başka kişilerle flört edip kıskandırma taktiği uygulayan pek çok erkek de vardır. Kadın psikolojisine bağlı olarak bu metodun işe yaradığı pek çok ilişki olmuştur. Bu tür durumlarda kız arkadaşınıza cesaretli bir açıklama yapmanız gerekeceğini asla unutmamalısınız.

Onunla görüştükten sonra, arkadaşça bir kahve içmek isteyip istemediğini sorabilirsiniz. Kabul ederse, bu küçük randevunuzda onunla havadan sudan konulardan konuşun ve tutkunuzu asla belli etmeyin. Bırakın sizi o merak etsin, yeni bir ilişkiniz olup olmadığını o bulmaya çalışsın. Sorularını yanıtsız bıraktığınız taktirde bu onu daha da merak içinde ve kıskanç bir ruh haline bürünmesine neden olacaktır ve size yakınlaşmasını sağlayacaktır.

Bu noktaya getirdiğiniz kız arkadaşınıza asla size tamamen geri dönmesini istediğinizi söylemeyin. Ustalıkla onun hayatınızda olduğu anları özlediğinizi ima edin. Bu sizin ona verdiğiniz önem ve özeni anlamasını sağlayacaktır. Ve en nihayetinde bu dostane tavrınızla eski kız arkadaşınızı geri kazandınız sayılır… Şimdi onu tekrar kaybetmemek için kurguladığınız bu düzeni sürdürmeye, daha önceden yaptığınız hataları tekrar etmemeye özen göstermelisiniz.

Eski kız arkadaşınızı geri kazanmak fikri aklınızı kurcalayan bir aşk sendromu peki bu durumda giden sevgiliyi geri kazanmak mümkün mü? Sevgiliniz ayrılık sonrası ya birini bulmuş onunla ilgileniyor veya bazı sebeplerle sizinle olan ilişkiyi tamamıyla bitirerek farklı arayışlar içine girmiş olabilir…

İlginçtir ki sevgililer yaşadıkları bazı ilişkilerle halen birbirlerini sevmekte ve ikisinden biri mutlaka geri dönsün istemekte. Araştırmalar ayrılan iki çiftin her ikisinden biri sevdiğini mutlaka geri kazanma yolları araştırması yapıyor elbette bu araştırmalar geri kazanma isteği tek taraflı gerçekleşmiyor mutlaka her iki çiftten birinin mutlaka ikna kabiliyeti kuvvetli olması ve gönül almasını bilmesi veya bazı gerçekleri kabullenmesi gerekiyor. Bu sebeple ayrılık sonrası gerek ikna kabiliyeti gerekse kabullenme girişimleri ile güçlü bir iletişim şart.

Eski sevgilini başka biri ile çıkma, sinir bozucu hareketler, takip ettirme ve acısını dahada fazla arttırarak depresyona girme gibi kişinin sağlık sorunlarına sebep olacak girişimler sıklıklıkla rastlanılıyor. Büyük bir olasılıkla kabullenmeye hazır değilseniz mücadeleye başlamalı bu mücadelede bazı bilgiler edinmeli ve sevdiğinizi her ne pahasına olursa olsun mutlaka ve mutlaka kendinize ikna etmelisiniz. Elbetteki bu süreç zor ve birazda zaman gerektiren bir durum olduğundan asla pes etmemeli ve eski kız arkadaşınızın düşünmesine izin vermekle beraber ona zaman tanımalısınız.

Eski Kız Arkadaş Bir Başkasıyla İse;

Eski kız arkadaşının bir başkasıyla olması durumunda  ve sizin bu durumu fark etmeniz durumunda yelkenleri indirmeden ona sesli bir şekilde ”mutlu olman için sana dua ediyorum” deyin.  Daha fazla kafasını karıştıran sözcükler etmeden ve başka söz söylemeden bir başka zamanda ona ilişkisi hakkında söz etmeyin. Kız arkadaşınızın bir başkası ile olması gerçek olan veya olmayan bu sözcükler sonrası düşünmesini sağlamanız olumsuz bir durumda sizi aklına getirecektir. Daha sonra eski sevgilinizi yeni sevgilisinin elinden almanın yoluna bakın!

Kız arkadaşınızın başkasıyla çıkması umutlarınızı asla kırmasın neden onun zihnine yukarda bahsettiğim üzere köpek balığını atmanız durumunda aklınıza sizi getiren bazı olayların olacağı demektir ve bir aynı zamanda unutmamanız gereken başkasıyla çıkması size bir daha geri dönmeceği anlamına gelmez eski sevgili yenilenir farklı duygular içerisine girer sizinle olan birlikteliği asla unutamaz. Kız arkadaşı geri döndürmek adına yürüteceğiniz diğer çalışmalar kapsamında sevgilinizin başkasıyla birlikte olduğu gerçeği ile karşılaştığınızda  yapmanız ve yapmamanız gereken bazı kuralları bilmenizde fayda vardır.

Eski kız arkadaşınızı yeni sevgilisi ile birlikte veya ayrı bir şekilde aralarına girmek adına bir birlerine kötüleyerek birbirlerine karşı  soğutmaya çalışmayın!. Bu durumda olayın farkına varacak ve sizin ayrılığı kabullenmediğinizi ve bu sebeple farklı entrikalar ile ilginç dedikodular ile sizin için zor oalcak bir sürecin içine girmenize sebep oalcaktır. Bu davranışınız daha çok kız arkadaşınızın sizden daha çok soğumasını tetiklediği gibi yanlış davranışlardan bir tanesidir. İçinizden geçen tüm kötü düşünceleri bertaraf edin kendinizi bu konuda frenleyin ve bir süre kendinizle hasbihal yaparak zihninize olumlu yönde göndermeler yapın.

Eski kız arkadaşı geri kazanmak için eliniz kolunuz bağlı oturup hiçbirşey yapmadan sevgilinizin bir başkasıyla olan ilişkilerinin sonlanmasını da kendiliğinden olmasını beklemeyin. Eğer kız arkadaşınız sizi terk edip mutlu bir tablo sergiliyor ise, sizde hayatınıza yenilikler katın ve tek başınıza mutlu bir vakit geçirin şöyle bir intiba verin daha mutlu, daha bakımlı , ve daha huzurlu rahat ve güveni. Hayatınızın bir kişi üzerine kurulu olmadığını sevgilim olmadan da yaşıyorum mutluyum havası verin fakat bir yandan da  farklı dallarda sosyalleşme çabaları içerisinde farklı etkinliklere katılın. Her zamankinden daha fazla…

Eski kız arkadaşlarını geri kazanmak erkekler için gönül alma bayanlar için ise bir intikam alma olarak gelişme gösteriyor ki bayanların sevgili ile ilişkilerinde aslında ikna kabiliyeti yüksek olan bayanların ikna etme çabaları içine girmeleri gerekli fakat ikna bilinen yöntemlerle değil daha çok psikolojik etkileme ve etki etme yöntemleri ile olmalı eski kız arkadaşı geri kazanmak için savaşa çıkar gibi meydan okuma girişimleri yapmayın.

İnsanoğlu hep psikolojik yönlerle etkilenir psikolojik bir savaş içerisinde oldu ve hep psikolojik bir etki ile etkilendi ve yönlendirildi işte siz bu psikolojik yöntemleri çok iyi öğrenmeli ona göre kendinizi eğitmelisiniz. Cazibe merkezi haline gelin..

Eski sevgiliniz tercihen bir başkası ile olabilir bir başkasını tercih etmiş ve sizinle ilişkisini bir şekilde bitirmiş olabilir. Kendiniz karizma, farklılaşma ve daha çekici olma yolunda bir takım değişimler içine girmelisiniz. Tanındınız tanınıyorsunuz ama bu yeterli değil..

Eski sevgiliniz sizi yenisinden daha fazla tanıyor olabilir bu sebeple dolaylı veya dolaysız olarak farklı faliyetlerle onun dikkatini tarafınıza çekmeli ve sizde bilmediği yeteklerinizi sergilemelisiniz ona değil sevgilinizin gözde merkezler kabul ettiği mekanlarda takıldığı yerlerde veya onun göreceği veya duyum sağlayacağı yerlerde…

Haber iletişim ve medya..

Özellikle sosyal medyayı iyi ve itinayla ve dikkatlice kullanın onun sizin çok farklı ve bilmediğiniz yönlerinizi video sesli veya farklı bir makale ile uzunca değil kısaca bilmesini sağlayın.. Profilinizde size ulaşacak telefon adres vb iletişim mutlaka bulundurun.

Kendinizi acındırma girişimlerinden uzak tutun.. Asla acı çektiğinizi mutsuz olduğunu ona yansıtmayın sadece mantıklı olanın kendisinin yaptığını belirtin yaptığı mantıksız ise bile..

Kız arkadaşınızı geri kazanmak için detektör gibi sorgulama gibi faliyetlerini tamamıyla kaldırmalı davranışlarınıza bilinç katmalı kendimi biliyorum edasını yüzünüze yansıtmalısınız elbette kendinizi hep olumlu ve pozitif bir düşünme haline sokmalısınız.  Sevgiliyi geri kazanmak mümkün mü? Elbette, fakat kendinizi geliştirmeye açık tutmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.