Erkekler Ne İster? Evlilikte, İlişkide Erkeğin Kadından Beklentileri

Erkeği kendine aşık etmek ve elde tutmak pek çok kadının hayali. Alışıla gelen soru her zaman için “kadınlar ne ister” olsa da erkeklerin bir ilişki içinde beklentileri kadınlarınkinden daha fazladır. Peki, erkekler ne ister? Bu sayfada erkeğin beklentileri ile ilgili önemli ipuçları bulacaksınız…

Erkeğin Kadından Beklentileri

Erkek Ne İsterMüşterek bir hayatı paylaşmak her iki cins için de oldukça zorlukla doludur. Hayat müşterektir belki ancak beklentiler çoğu zaman birbirinden farklıdır. Evlilik çatısı altında yaşamaya başlayan erkek ve kadın, aradan geçen yıllara rağmen kendilerini birbirlerine ifade etmekte zorlanabilir. Bireylerin hayattan beklentileri de öncelikleri de farklılık gösterir ama bu farklılıklar ne yazık ki erkek ve kadın arasında aradan geçen yıllara rağmen konuşulamaz. Ve çıkmaza giren iletişim kendini ifade edemeyen bireylerin ikilemleri arasında sıkışır kalır.

Evlilik hayatı içinde erkeğin kadından beklentisi, kadının erkekten beklentilerinden çok daha fazladır. Kadının evlilikteki rolü oldukça ağırdır. Örneğin; kadının da erkeğin de çalıştığı bir aile hayatını ele alalım. İşten yorgun argın eve dönen kadın hızla mutfağa girer ve akşam yemeğini hazırlamaya başlar. Oysaki durum erkek için farklıdır, erkek iş dönüşü yorgun olduğunu dile getirerek istirahat etmeye çekilebilir. Kadının böyle bir lüksü yoktur. Kadın yemek hazırlamak durumundadır. Burada bir beklenti vardır. Erkek karısının ona yemek hazırlamasını beklemektedir. Kadının yoğun bir gün geçirmiş olması erkek için bir mazeret değildir.

Kadın evin gözü, kulağı ve dilidir. Evin temel ihtiyaçlarının ne olduğundan temizliğine; evin derli toplu olmasından ortalıkta bırakılan eşyaların nerede bırakıldığına kadar her türlü detay kadının sorumluluğuna terk edilmiştir. Erkek, karısının kendisine ait eşyaların (anahtar, gözlük, cep telefonu…) bile takibini talep eder. Gözlüğümü gördün mü? Erkek, arabanın anahtarlarını nerede bırakmış olabilirim gibi soruların karısı tarafından yanıtlanmasını ister. Kısacası bu detayları bir hizmet olarak kadından bekler.

Erkeklerin kadınlardan beklenti içinde oldukları bir diğer hususta, kadının tıpkı anneleri gibi karşılıksız bir sevgi ve şefkat içinde olmalarıdır. Eş statüsünden hayatlarının içinde olan kadının adeta anneleri gibi ilgili ve sevgili olması ama buna karşılık anneleri kadar kontrolcü ve koruyucu olmamalıdır. Bu ince bir çizgidir ve aşılmamalıdır. Kısaca erkek, evin reisi rolünden çıkarılmamalı ama anlayış noktasında erkeğin annesi rol alınmalıdır.

Erkekler yapısal özellikleri ile kadınlardan farklıdır. Erkekler, taşıdıkları yapısal özellik gereği; öfke, şiddet, özgürlük tutkusu, sinirlilik hali ve kurallara karşı tahammülsüzlük gibi duygulara sahiptirler ve tüm bu duygu yapısının aksine huzur arayışına cevap veren bir kadın isterler. Diğer bir deyişle erkek evlilik bağı ile bağlandığı kadının sakin, sadık, itaatkâr, anlayışlı, hoşgörülü ve idare edebilme yeteneğine sahip olmasını ister.

Erkek, evin direği kabul edilir. Bu da erkeğin aile birliği içinde aileyi idare eden kişi olarak tanımlanması anlamını taşır. İşte bu özellikten dolayı erkek, evlilik içinde eşinin ve diğer aile bireylerinin kendisine saygı duymasını ister ve eleştirilmekten hoşlanmaz. Kadının evlilik içindeki çeşitli konular yüzünden yakınmak yerine kendisine minnet etmesini ister.

Kadının tüm zorluklar karşısında yılmadan, yakınmadan yanında durması ve eğer ortada sorun teşkil eden konular var ise bu konuları adeta bir sünger gibi içine çekmesi ve dile getirmemesini beklerler. Çünkü, erkekler fikirleri, hareketleri ve düşünceleri konusunda onaylanmak, takdir edilmek isterler.  Erkekler, sürekli şikayet etmek yerine, memnuniyet dile getiren; söylenmek ve yakınmak yerine durumu olduğu gibi kabul etmesi gerektiğini bilen bir eş ister.

Erkekler Yatakta Ne İster?

Bu sorunun cevabı için buraya tıklayıp YATAKTAKİ KRALİÇE e-kitabını inceleyin. Bir erkeği yatakta etkilemenin sırrını, erkekler ve cinsellik hakkında önemli ipuçlarını bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.