Erkek Neden Terk Eder? Erkeğin Terk Etme Sebepleri

Erkeklerin genellikle bahsetmediği ve görünüşle alakalı olmayan bazı karakteristik özelliklerinden dolayı birçok terk etme sebebi vardır. Bu karakteristik özellikler yoğun olarak karşı tarafta kullanıldığında bir bıkkınlık oluşturur ve bu da ayrılma sebeplerinden biridir.

Erkeğin Terk Etme Sebepleri

Birkaç özellikten bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum…

Onu Mutlu Etmek İçin Aşırı Çaba Göstermek

Eski erkek arkadaşınızı çok seviyor olabilirsiniz ancak onu mutlu etmek için aşırı derecede çaba sarf etmemelisiniz. Kadınlar sırf erkek arkadaşlarını mutlu etmek için kendilerinden vazgeçmemelidirler. Örneğin “onun için saç renginizi değiştirmek gibi” veya “o istiyor diye bir yerlere gitmek, bir kursa başlamak gibi”. Yani siz erkek arkadaşınız için bir aşçı, masör veya stres topu değil bir sevgili olmalısınız.

Bazı Konularda Israrcı Olmak

Her an her işinizde erkek arkadaşınızı çağırmak ve sürekli yaptığınız şeyleri onunla yapmak zorunda değilsiniz. Haftanın her günü gezmeye, yemek yemeye, spora gitmek için arkadaşınızın gelmesini ısrar etmemeli kendi günlük hayatınızı yaşamalısınız. Aksi takdirde sevgiliniz sizi bir işini tek başına yapamayan zavallı olarak görür ve buda ilişkinizi olumsuz yönde etkiler. Sevgilinizin size yaptığı esprilere hoşnutlukla cevap verin ve aynı esprileri sizde ona yaparak ortamı ısıtın.

Çok Konuşmak

Erkekler neden terk eder… işte o sebeplerden bir tanesi de çok konuşmak. Hepimizin bildiği gibi erkeklerin en nefret etiği ve sevgilisinde görmek istemediği bir karakterdir. İlk başlarda telefonda süren uzun süreli konuşmalar ilerleyen zamanlarda sıkıcı bir hale gelebilir ve sizi zorunda olduğu için dinliyormuş gibi yapabilir. Ancak bu sabır çok kısa sürebilir ve eski erkek arkadaşınızı kısa sürede elinizden kaybedebilirsiniz.

Baskın Bir Karakter Olmak

Erkek arkadaşınıza karşı kesinlikle baskın karakter olmamalı ve birbirinize saygı çerçevesi içerisinde davranmalısınız. Erkekler genelde daha baskın ve hâkimiyeti elinde tutmak isteyen bir karaktere sahiptir. Bir bayanın bir erkeği hâkimiyeti altına alması erkek için itici bir özelliktedir ve dikkat edilmesi gereklidir. Kendinize son derece güvenmeli ve kararlarınızı ve isteklerinizi erkek arkadaşınızın tercih etmesini sağlamamalısınız. Ne yapmak istediğinizi sorduğunda onun istemeyeceği tedirginliği ile cevap vermemezlik yapmamalı içinizden nasıl geliyorsa öyle davranmalısınız.

Terk Eden Erkek Nasıl Geri Döner?

Erkek arkadaşınız tarafından terk edilmek muhtemelen bu güne kadar başınıza gelmiş en acı verici anlardan biridir. Çünkü hiç istemediğiniz halde çok değer verdiğiniz biri tarafından terk edilmek bir travmaya bile yol açabilir. Ancak size iyi bir haberim var, terk edilmiş bile olsanız ilişkinizi kurtarma şansınız vardır. Biraz zorlu olabilir ama gerçekten de giden sevgilinizi tekrar kazanabilirsiniz.

Eski erkek arkadaşınızı geri kazanmak için adımlar atmadan önce bu sürece iyi hazırlanmak ilişkinizi kurtarabilme şansınızı artıracaktır. Eski aşkınız ile yeniden bir araya gelmek konusunda konuşmadan önce ilişkinizin neden sona erdiğini iyi anlamalısınız. Sevgilinizin size terk etmesinin ardında yatan nedeni bulmalısınız.

Başarısızlığa uğramış ilişkinizdeki bütün hataları yüklenmeyin sadece ayrılığa giden yolda kendi hatalarınızı analiz edin. Sebebi bildiğinizde eski sevgiliniz ile yeni bir başlangıç yapmak için nereden başlamanız gerektiğini de göreceksiniz.

Bir hareket planı ilk bakışta size gülünç gelebilir ama aslında ihtiyacınız olan tam da budur. Eski aşkınızın sizi neden terk ettiğini artık bildiğinize göre stratejinizi bu neden üzere üzerine kurarak eski onu geri döndürebilirsiniz. Söylemesi kolay ama genelde uygulaması bir hayli zordur. Eski erkek arkadaşınıza onu geri istediğinizi bu sebepleri değiştirerek göstermelisiniz. Sizin bu konuda yapacağınız iyileştirmeler eski sevgiliniz tarafından takdir edilecektir.

Eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olabilmek için ilişkinizin neden bittiğini anlamalısınız. Daha sonra bu nedenleri ortadan kaldırarak ve kendinizi geliştirerek ona çabaladığınızı göstermiş olursunuz.

Onu Geri Döndürme yolunda bu e-kitap size rehber olacaktır. İnceleyin!

Bir Yorum

  1. İlişkilerle ilgili ilginç yazıların yer aldığı ve faydalanabileceğiniz bir blog :www.iliskimiznereyegidiyor.wordpress.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.