Oyuncular İçin İyi ve Ucuz Kulaklık Önerileri

En iyi ucuz oyuncu kulaklıkları tavsiyesi içeren bu listede fiyatına göre en iyi performansı veren kulaklıklar incelendi. Hangisini almalı diye düşünenler için yardımcı öneriler bulabilirsiniz. Tüm özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için kulaklık sayfasına göz atmanız yeterli. İşte en iyi ucuz 10 oyuncu kulaklıkları;

En İyi Ucuz 10 Oyuncu Kulaklığı

1- Gamemax FHP-G1420B 7.1 Surround Sound Oyuncu Kulaklık

En İyi Ucuz Gamemax FHP-G1420B 7.1 Surround Sound Oyuncu Kulaklık

7.1 titreşimli surround sound özellikli bu Gamemax FHP-G1420B modeli, alınabilecek en ucuz ve iyi ses kalitesine sahip gaming kulaklıklardan biri. Gürültü engelleme özellikli mikrofonu ve daha dayanıklı olması için tasarlanmış örgülü kablosu var. Oyun haricinde film izlerken veya müzik dinlerken de tatmin edici nitelikte. Kulakları rahatsız etmediği, bass-tiz kalitesinin iyi olduğu konusunda satın alıp kullananlar memnun. İstendiğinde kapatılan titreşim modu ise en iyi özelliklerinden biri. İster Pubg oynayın, isterseniz BF5, Assassins Creed veya Rainbow Six Siege… Bilgisayar oyunu oynarken kulaküstü tam boy mikrofonlu kulaklık tercih edenler için fiyatı en uygun modellerin başında. Detaylı incelemek için diğer özelliklerine de göz atın!

2- Gamepower Magnus V2 Siyah 3.5mm Rgb Oyuncu Kulaklık

En İyi Ucuz Gamepower Magnus V2 Siyah 3.5mm Rgb Oyuncu Kulaklık

Ucuz oyuncu kulaklığı arayanlar için önerilen buradaki Gamepower Magnus V2 modeli RGB Led’li 50 mm neodimyum sürücülerle desteklenmiş. Kullanıcı yorumlarında da belirtildiği gibi bass ve tiz kalitesi gayet iyi. Son modlarda dışarıya hafif de olsa ses verdiğini belirtmek gerek. Yaz aylarında kulakta uzun süre kaldığında kaşıntı ve terleme yapabilir. USB bağlantılı bu kulaküstü oyun kulaklığı ses kalitesi ve mikrofon kalitesi iyi olan alınabilecek en ucuz oyuncu kulaklığı. Almadan önce kullananların yorumuna ve diğer özelliklerine bakıp inceleyin!

3- HP 1KF76AA OMEN by HP 800 Oyuncu Kulaklık

En İyi Ucuz HP 1KF76AA OMEN by HP 800 Oyuncu Kulaklık

HP Omen, bilindiği gibi oyun konusunda oldukça iddialı bir marka. Fiyat/Performans kulaklıklar arasında en iyi ucuz modeli olan bu HP 1KF76AA OMEN by HP 800 oyuncu kulaklığı, fiyatına göre alınabilecek en iyisi. 3,5 mm ses çıkışını destekleyen tüm bilgisayar ve diğer aygıtlarla uyumlu. 53 mm sürücüsü ve çapının büyük olması sayesinde oyundaki tüm detayları verebilir. Eğer HP Omen bilgisayarınız varsa en iyi surround ses deneyimi için ayarlardaki DTS Headphone:X ses profilini tercih etmeniz önerilir. Uzun süre oyun oynayanlar için kulaklığın kafa bandı ağırlığı eşit olarak dağıtılmak üzere tasarlanmış. Bu da kulaklıkta konfor arayanlar için önemli bir ayrıntı. Bağlantısı kablolu. Mikrofonu mevcut. Bu kulaküstü kulaklığın aynı zamanda gürültü önleme özelliği var. Ses, mikrofon ve malzeme kalitesinin iyi olduğu konusunda kullananlar memnun. Kırmızı veya siyah renk seçenekleri bulunuyor. Detaylı inceleme yapmak için fiyatına ve diğer özelliklerine bakıp mutlaka değerlendirin!

4- Razer Electra V2 Oyuncu Kulaklık

En İyi Ucuz Razer Electra V2 Oyuncu Kulaklık

Uygun fiyatlı tavsiye edilebilecek diğer bir kulaklı ise Razer Electra V2 oyuncu kulaklığı. Sade ve güzel bir tasarıma sahip. Razer markası bu kulaklığı tasarlarken neyin önemli olduğuna odaklanmış. 3d ses kalitesi iyi. Dolayısıyla oyunda dolaşan adamın hangi yönde olduğunu dahi hissetmek mümkün. İlgilenenler için belirtelim Xbox, Ps4 vb. desteği var. Gelişmiş sanal 7.1 surround ses yazılımı bulunuyor (uygulama). Kulaklığı kendi dinleme tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Kafa bandı hafif ve alüminyum malzemeden. Mikrofonu ayarlanabilir ve çıkarılabilir özellikte. Bilgisayar kullanımı, müzik, film ve oyun için ideal yapıda. Ancak mikrofon ses alıyor ve gürültü önleyici yok. Mikrofonu fazla kullanmayacaksanız alınacak iyi bir oyuncu kulaklığı. Diğer özelliklerine ve fiyatına bakıp değerlendirebilirsiniz.

5- Plantronics RIG 400HS PS4/PC Kulaküstü Oyuncu Kulaklık

En İyi Ucuz Plantronics RIG 400HS PS4/PC Kulaküstü Oyuncu Kulaklık

Fiyatı ucuz, performansı yeterli bir diğer oyuncu kulaklığı ise bu Plantronics RIG 400HS PS4/PC kulaküstü kulaklık. Tasarımı şık ve sade olan en iyi f/p kulaklıklardan biri. Özellikle playstation 4 için tasarlanmış bir stereo oyun kulaklığı. Oyunlarda daha fazla ayrıntı duymaya olanak tanıyan özelliklere sahip. 40 mm yüksek duyarlı sürücüleri mevcut. Kulaklık, ses yalıtımlı. Mikrofon çıkarılabilir ve gürültü önleme özelliği var. Kablo üstü sessize alma ve ses kontrolleri var. Tüm bilgisayar oyunları, Ps4 oyunları, müzik, film vb. için ideal. Rahat ve hafif olduğu, mikrofon kalitesi, ses kalitesi ve konforlu olduğu konusunda iyi olduğu kullananların yaptığı yorumlardan da anlaşılabilir. Diğer teknik özellikleri ürün sayfasında görebilirsiniz.

6- Trust 22463 GXT 790SG Spectra 3’lü Oyuncu Bundle Set Yeşil

En İyi Ucuz Trust 22463 GXT 790SG Spectra 3'lü Oyuncu Kulaklık

3’ü bir arada oyun pakedi almak isteyenler için önerilen Trust 22463 GXT 790SG Spectra üçlü oyuncu seti içerisinde kulak üstü oyuncu kulaklığı, mousepad ve hassas özellikte bir mouse bulunuyor. Tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla uyumlu çalışabilecek şekilde oyun amaçlı tasarlanmış. Özellikle hediye olarak uygun fiyatlı oyuncu kulaklığı seti almak isteyenler için gayet iyi bir seçim. Kullananların yorumuna, fiyatına ve diğer özelliklerine bakıp fikir edinebilirsiniz.

7- Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı

En İyi Ucuz Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı

Sennheiser marka alınabilecek en kaliteli oyuncu kulaklıklarından biri olan Sennheiser GSP 300 modeli, fiyatı benzerlerine göre daha uygun olduğundan çok tercih ediliyor. Yani bu fiyat aralığında olan en ucuz model denebilir. Ses ve mikrofon kalitesi, kullanım rahatlığı ve malzeme kalitesi konusunda yorumlardan da anlaşılacağı üzere satın alıp kullananlar memnun. Esnek ve sağlam bir yapıya sahip olması en önemli özellikleri arasında. Bu sayede kulakları tamamen kapatabiliyor ve dışarıdan ses duyulmamasını sağlıyor. Hafızalı köpüklü kulak yastıkları en iyi akustik yalıtımı sunmak için tasarlanmış. Kapalı kapsül akustik mikrofonu gürültü önleyici özellikte. Böylece arka plan gürültülerini önleyerek daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak mümkün. Kutudan çıkan PCV 05 ile GSP 300 oyuncu kulaklığını, PC, Mac, oyun konsolları, mobil cihazlar ve tabletler gibi birçok platformda kullanabilirsiniz. Siyah ve mavi renk seçenekleri mevcut. Kablo uzunluğu ise 2 metre. Konforu ve performansı iyi, yüksek kalitede oyuncu kulaklığı arayanlara önerilir.

8- SteelSeries Arctis 5 USB RGB Oyuncu Kulaklığı 7.1

En İyi Ucuz SteelSeries Arctis 5 USB RGB Oyuncu Kulaklığı 7.1

Sağlam, kaliteli ve konforlu kulaklık olan bir diğer model ise buradaki SteelSeries Arctis 5 USB RGB oyuncu kulaklığı. Çoklu platform ve mobil uyumlu olduğundan dilediğiniz her yerde oyun oynamaya imkan tanır. ClearCast adı verilen tescilli mikrofonu çift yönlü tasarıma sahip. Bu sayede stüdyo kalitesinde ses almak mümkün. Aynı zamanda arka plan gürültülerini engelleyebilir. Kulak yastıkları özel hava örgülü tasarlanmış. Bu da kulakları serin ve kuru tutmaya yardımcı oluyor. Kafa bandı (süspansiyon bandı) kafa yapısına göre kendini şekillendirerek kafaya uygulanan basıncı azaltabiliyor. Bu şekilde olası ağrı sızıların önüne geçilmiş. USB ChatMix kadranı, oyun ve sohbet sesini isteğe göre ayarlamayı sağlıyor. Kulaklığın tasarımı geliştirilirken maksimum konfor ve sağlamlık için hem güçlü hem de hafif malzemeler kullanılmış. Ayrıca SteelSeries Engine yazılımı sayesinde ses ayarlarını isteğe göre düzenlemek mümkün. Siyah renkli olan bu oyuncu kulaklığı 3 metre uzunluğunda kabloya sahip. Stüdyo kalitesinde uygun fiyatlı kulaklık arayanlara tavsiye edilir. Fiyatına ve diğer özelliklerine bakıp değerlendirebilirsiniz.

9- Logitech G933 Oyuncu Kulaküstü Kulaklık

En İyi Ucuz Logitech G933 Oyuncu Kulaküstü Kulaklık

Logitech kalitesini tercih edenler için tavsiye edilen Logitech G933 modeli, profesyonel özellikte ve çok satanlar arasında. En iyi performans için Pro-G ses sürücüleri ile desteklenmiş. Dolayısıyla oyun içinde gerçek hayattaki ortamı yaratarak, çevrede gezinen düşmanları ve özel efektleri, derin bass sesleri net bir şekilde duymanızı sağlar. Önden, arkadan, yanlardan, üstten ve alttan gelen sesleri duyabilirsiniz. PC, cep telefonu, ev sinema sistemi, Ps4 ve Xbox gibi pek çok platformla uyumlu çalışabilir. Oyun haricinde film, müzik veya televizyon dizilerini seyrederken rahatça kullanılabilir. Kendi yazılımı olan Logitech Gaming Software’i kullanarak ekolayzeri ve müzik, oyunlar ve filmler için ön tanımlı ses tercihlerini programlamak mümkün. Ayarlanabilir kollu mikrofonu aynı zamanda gürültü önleyici özelliğe sahip. Wireless bağlantılı bu kulaküstü tam boy oyuncu kulaklığı satın alınabilecek en iyi ve uygun fiyatlı kulaklık. Diğer özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına bakıp detaylı inceleyin!

10- MSI DS502 7.1 Kulaküstü Oyuncu Kulaklık

En İyi Ucuz MSI DS502 7.1 Kulaküstü Oyuncu Kulaklık

Uygun fiyatlı ve kalitesi iyi bir diğer kulaklık ise bu MSI DS502 modeli. Ses yalıtımı, mikrofon kalitesi, titreşim ve bass özelliği iyi olan en çok tavsiye edilen modellerden biri. Oyuncu odaklı tasarlanmış ve özellikle mikrofona önem verenler için ideal. Taktığınız zaman kendini otomatik ayarlayan kafa bandı var. Örgü kablosunun boyu 2 metre (örgü kablolarda kopma, bükülme veya kırılma olmaz). Akıllı ses denetleyici, titreşim özellikli ve geliştirilmiş sanal 7.1 surround ses sistemi mevcut. 40 mm iyi kalitede kulaklık sürücüsü bulunuyor. Kafa bandı hafif ve kendinden ayarlı tasarlanmış. Kablo üzerinde mikrofon açma/kapama ve bass titreşim açma/kapama özellikli kumandası mevcut. Ayrıca görsel efekt için kulaklık kısmında ışıklı kırmızı ejderha logosu bulunuyor. Fiyat performans açısından önerilen 500 TL ve altı alınabilecek en iyi ucuz oyuncu kulaklığı. Detaylı inceleme yapmak için ürün sayfasından tüm diğer özelliklerine bakabilirsiniz.

Bütçeye Göre F/P Oyuncu Kulaklığı Seçimi;

Yukarıdaki listelemeye göre en iyi ucuz kulaklıklar şöyle;

300 TL Altı En İyi Oyuncu Kulaklıkları

500 TL Altı En İyi Oyuncu Kulaklıkları

1000 TL Altı En İyi Oyuncu Kulaklıkları

Oyuncu Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncu kulaklığı almaya karar verdiniz. Ama alırken neye dikkat etmeli ve neye göre seçmeli diye düşünüyorsanız birkaç yardımcı ipucuna değinmekte fayda var. İşte hangisini almalı, nasıl seçmeli diyenler için öneriler…

Oyun Kulaklığının Konforu

Uzun süre oyun oynayanlar için kulaklık konforu önemlidir. Hafif olması ve kulağın üzerine baskı yapmaması gerekir. Ses yalıtımı açısından kulakların tamamını kaplayan kulaklıklar ideal olsa da kulaklık yastığında kullanılan malzemenin yumuşaklığına dikkat edilmeli. Kış aylarında sorun olmamakla beraber yazın çoğu ucuz oyuncu kulaklığı uzun seanslarda terleme yapabilir. Bu nedenle seçim yaparken nefes alabilen kulaklıklar tercih edilmeli.

Oyuncu Kulaklığı Mikrofonu

Özellikle takım oyunu oynayanlar için iletişim açısından gereklidir. Mümkünse gürültü önleyici ve pozisyonu ayarlanabilir mikrofonlu kulaklıklar tercih edilmeli.

Ses Kontrol Düğmeleri

Oyuncu kulaklıklarının çoğu ses kontrol düğmesine sahiptir. Oyun sırasında bazı anlarda daha derin sesleri alabilmek için açma-kapama yapmaya ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca takım oyunlarında arkadaşınızın sesini almak veya kısmak için de ses kontrol düğmeleri gereklidir.

Kablolu mu, Kablosuz mu Seçmeli?

Kablolu kulaklıklar kablosuz kulaklıklara göre çok daha ucuz. Ama çoğu oyuncunun yorumlarında kablosuz olanlara göre daha iyi kalitede ses verdiğini görmek mümkün. Kablosuz kulaklıklar hareket özgürlüğü verdiği için tercih edilir. Seçiminiz bu yönde ise ses kalitesi yüksek iyi bir kablosuz (bluetooth) kulaklık almayı düşünebilirsiniz.

Oyuncu Kulaklığı İnceleme

Aşağıdaki videoda uygun fiyatlı en iyilerden biri olan Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı için yapılmış bir inceleme yer alıyor. Bu fiyat bandında oyuncu kulaklığı önerisi arayanlar için yardımcı olabilir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları – Nisan, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.