En İyi 7 Hava Temizleme Cihazı Tavsiyesi

Oturduğumuz evlerde, çalıştığımız ofislerde ve odalarda havayı kirleten, gözle görülmeyen maddelerin olduğu bir gerçek. Çeşitli kokular, duman, polen ve alerjenler, bakteriler ve partiküller özellikle bu konuda hassasiyeti olanları olumsuz etkiler, sağlığı tehdit eder. Tüm bunlarla başa çıkmak için hava temizleme cihazına ihtiyaç duyarız. Hava temizleme cihazları bulundukları ortamdaki havayı filtre ederek temizleme özelliğine sahiptir. Herbirinin kendine has özellikleri var. Satın alırken ihtiyaca göre değerlendirebilirsiniz. Filtresi nasıl, görsel olarak güzel mi, kaliteli mi, elektrik tüketimi nasıl, filtresi bulunur mu, teknik servisi var mı, fiyat performans iyi mi… İşte bu sorulara cevap arayanlar için alınabilecek uygun fiyatlı en iyi hava temizleme cihazlarını bir araya getirdik…

1- Fakir Vigor Plus İyonik Hava Temizleme Cihazı

Eve En Uygun Hava Temizleyici Fakir Vigor Plus

Fiyat/performans açısından bir ev için alınabilecek en iyisi bu Fakir Vigor Plus İyonik Hava Temizleme Cihazı. 5 filtreli ve 70 m2 etki alanına sahip. Yüksekliği yaklaşık 60 cm. Filtreleri uygun fiyatlı ve kolay bulunabiliyor. Ön filtresi yıkanabilir. Elektrostatik Filtre, Hepa filtre, Aktif Karbon Filtre, TiO2 Filtre mevcut. Ev içerisinde ve odalardaki bakteri, sigara dumanı, polen, toz, toz böceği, küf, evcil hayvan tüyleri, çeşitli kimyasallar, yağ kokusu ve bilimum kokular için etkili. Otomatik ortam hava algılama sistemi olan Fakir Vigor Plus, geliştirilmiş kontrol paneli ile gerekli olan kullanım rahatlığını da sunuyor. Otomatik çalışma modu (AUTO) koku ve toz sensörleri vasıtasıyla havayı analiz ederek devreye girebilir. Evde salonda, odalarda veya çocuk odasında, mutfakta, ofislerde, otellerde, restaurant, kreşler ya da hastaneler için de fiyatına göre oldukça ideal. Diğer özelliklerine de bakıp mutlaka inceleyin!

2- Xiaomi Mi Smart Home Air Purifier Pro Akıllı Hava Temizleyici

En İyi Xiaomi Mi Akıllı Hava Temizleyici Tavsiye

Astım problemi yaşayanlara, koah problemli veya toza alerjisi olanlara önerilen en iyi cihazlardan biri de Xiaomi Mi Smart Home Air Purifier Pro Akıllı Hava Temizleyici. Örneğin yatak odasındaki hava kalitesini arttırarak eğer varsa uyku problemini büyük oranda çözebilirsiniz. Havadaki toz ve partikül miktarına göre çalışmasını ayarlayan bu cihaz, kolay kullanımlı ve filtresi kolay bulunan ürünlerden. Saydığımız diğer hava temizleyiciler gibi sessiz çalışıyor ancak en yüksek performansta çalışırken doğal olarak ses çıkartacaktır. Telefon uygulamasını indirerek ayar yapabilir, kumanda edebilirsiniz. Ağırlığı yaklaşık 4 kg, boyu 52 cm ve genişliği 24 cm. 60m2’ye kadar kapalı ortamların havasını temizleyebilme özelliğine sahip. Diğer özelliklerine, kullanıcı yorumlarına ve fiyatına bakıp değerlendirebilirsiniz.

3- Dyson Pure Hot Cool Havayı Temizleyen Isıtıcılı Fan

En İyi Dyson Hava Temizleme Cihazı

Tavsiye edilen Dyson marka en iyi hava temizleme cihazlarından biri Dyson Pure Hot Cool Havayı Temizleyen Isıtıcılı Fan, 3 farklı cihazın işini görebilir. Kışın ısıtır, yazın serinletir ve yıl boyu havayı temizler. Yaklaşık 25 cm genişliğinde ve 76 cm boyunda. Ağırlığı ise 5,7 kg. Saniyede 290 litre hava akışı sağlayan cihaz, 360 derece dönerek çalışıyor. Havadaki partiküller ve gazları algılayıp, raporlama özelliği var. Yani havanın ne kadar kirli olduğunu ve oda sıcaklığını gösterebilir. Özelliklerinden de göreceğiniz gibi içerisinde özel bir filtreleme sistemi bulunuyor. Cam hepa filtre ve aktif karbon filtresi havadaki partikülleri, gazları vb. çekerek hapsediyor. Filtrenin değişim zamanı gelince de haber veriyor. Satın alındığında kutu içerisinde kule temizleme fanı, kumandası ve güç kaynağı var. Diğer özelliklerine ve fiyatına bakıp detaylı inceleyebilirsiniz.

4- TROTEC AirgoClean 205 S (Hepa Filtreli) Hava Temizleme Cihazı

En İyi TROTEC Hava Temizleme Cihazı Tavsiye

Ofiste veya evde kullanıma uygun bu TROTEC AirgoClean 205 S (Hepa Filtreli) Hava Temizleme Cihazı, yüksek kalitede filtreleme özelliğine sahip. İçerdiği AirgoClean teknolojisi sayesinde iyonlaşma ve zararlı ozon olmadan doğal bir oda kliması ortamı oluşturuyor. Zararlı maddeleri süzerek temiz ve sağlıklı hava akışı sağlayabilir. En uygun ve uzun süreli kullanım sağlayan bu hava temizleme cihazı ayrıca true-hepa adı verilen filtre kombinasyonuna sahip. Kendi sensörleri ve otomatik modda kullanım ile toz ve VOC emisyonlarını elimine ederken enerji tasarrufu sağlayabilir. Hava kalitesi ve filtre değişimi için göstergeleri mevcut. Uzaktan kumanda imkanı var. Daha detaylı bilgi için diğer özelliklerine ve fiyatına bakıp inceleyebilirsiniz.

5- Filter Queen Defender Hava Temizleme Cihazı

Filter Queen Defender En İyi Hava Temizleme Cihazı

Özellikle KOAH ile mücadele edenler, astım ve nefes darlığı çekenler için önerilen Filter Queen Defender Hava Temizleme Cihazı hakkında yapılan yorumlara da bakıldığında kullanıcıların memnun kaldığı gözlemlenebilir. Konuya hassas olanlar bebek ve çocuk odalarında da kullanıyor. Ofis veya evdeki sigara kokusunu yok ettiği gibi, VOC gazlarini ortadan kaldirmada da başarılı. Özelliklerine bakıldığında yüksek kalitede filtreleme yapabildiğini görebilirsiniz. Kısacası; 0.1 mikron boyutunda parçacıkların %99.98`ini filtrelediği için astım, koah, zatürre, alerjik bronşit, menenjit, grip, boğmaca gibi hastalıklarda tedaviye yardımcı. Kullanıcı yorumları ve diğer önerileri de dikkate alarak değerlendirin.

6- Samsung AX34R3020WW/SK Hava Temizleyici

En İyi Samsung Hava Temizleyici Tavsiye

Havadaki PM2.5‘i %99’dan fazla azaltan Samsung AX34R3020WW/SK Hava Temizleyici cihaz bebek odaları dahil her tür yaşam alanı için ideal. Odadaki hava kalitesini anlık olarak izleyip renkli göstergeyle bildiriyor. Toz sensörü ile havadaki toz miktarını gösterebiliyor. Bu sayede havanın ne kadar temiz olduğunu anlamak mümkün. Havadaki 2.5 mikrondan küçük partikülleri yok eden PM2.5 filtresine sahip. Polen gibi toz partiküllerini toplayabilir, havadaki kötü kokuyu giderir, formaldehit gibi zararlı gazları azaltabilir. Bakımı kolay, yıkanabilir ön filtresini temizlemek yeterli. 2’si 1 arada PM2.5 ve koku filtreleri hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir. Cihaz otomatik modda kullanıldığında kirlilik seviyesini algılayarak devreye giriyor. Uyku modunda ise sessiz ve yumuşak biçimde çalışıyor. Çocuk güvenlik kilidi bulunduğundan çocuklu evler için de tavsiye edilir. Bu hava temizleme cihazı 54 cm boyunda, 35 cm genişliğinde ve yaklaşık 8 kg ağırlığında. Diğer özelliklerine ve fiyatına bakıp inceleyin!

7- Fakir Hypo Clean Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı

En Ucuz Fakir Hypo Clean Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı

En ucuz ve etkili sterilizasyon için önerilen Fakir Hypo Clean Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı, kötü kokuları gidermek, sterilizasyon, hijyen ve temizlik için kullanılıyor. Bu cihaz sayesinde musluk suyu ile sterilizasyon sağlayan su (dezenfektan) üretebilirsiniz. Bu dezenfektan yediğimiz meyve ve sebzelerdeki tarım ilaçlarını gidermek için kullanılabilir. Özelliklerine bakıldığında elektroliz teknolojisini kullanan Fakir Hypo Clean, musluk suyunu bir dakikada güvenli ve güçlü bir dezenfektana dönüştürebiliyor. Kokulara duyarlı ve cildi hassas olanlar için ideal. Kimyasal içermiyor. Mutfakta, banyoda, bebek eşyalarında, kişisel bakım sırasında, kedi ve köpeklerde, süs bitkilerinde vb. pek çok alanda kullanılabilir. Kapalı alandaki kokuları giderebilir. El temizliğinde, arabada, mobilya ve eşyalarda vb. kullanılabilir.

Fakir Hypo Clean Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı Nasıl Kullanılır?

  • Sprey şişesinin içini su ile doldurup 0.5 gr tuz ekleyin ve kapağı kapatın.
  • Şişeyi istasyonuna (kendi tabanı) oturtun ve çalışma tuşuna basıp elektrolizi başlatın.
  • Elektroliz işlemi tamamlandıktan sonra oluşan elektrolize suyu uygulamak istediğiniz yere püskürtün
    ve 3-5 dakika sonra silin. İşlem bu kadar kolay.

Hava Temizleme Cihazı İnceleme

En iyi hava temizleme cihazlarından biri olan Dyson Pure Hot Cool Havayı Temizleyen Isıtıcılı Fan için tanıtım videosu. Bu cihazı yakından inceleme yapmak isteyenler boyutunu ve kullanım şeklini görebilir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları – Nisan, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.