E-Mail ile Pazarlama, E-Mail Marketing Nedir?

Bilindiği üzere, artık internetle tanışan her kullanıcının yaptığı ilk iş, kendilerine bir e-mail adresi almak oluyor. Tabii ki hal böyle olunca, kullanıcıların, internete bağlanır bağlanmaz genelde ilk olarak yaptıkları, mail adreslerini kontrol etmek oluyor. Kendimizden pay biçelim arkadaşlar, hiç zamanımız olmasa bile günde bir kere herkes, maillerine göz atıyordur…

 

Bilindiği üzere, artık internetle tanışan her kullanıcının yaptığı ilk iş, kendilerine bir e-mail adresi almak oluyor. Tabii ki hal böyle olunca, kullanıcıların, internete bağlanır bağlanmaz genelde ilk olarak yaptıkları, mail adreslerini kontrol etmek oluyor. Kendimizden pay biçelim arkadaşlar, hiç zamanımız olmasa bile günde bir kere herkes, maillerine göz atıyordur.

E-mail Marketing (pazarlama); genel olarak göndermek istediğimiz mesajları, direk olarak hedef kitleye ulaştırmamızı sağlamaktadır. Bu yöntemle, yollayacağımız mesajlar hedef kitleye, ulaşacağı için geri dönüşler daha etkili olacaktır. Diğer reklam kampanyalarına göre, maliyeti çok daha düşüktür. Gönderdiğimiz mesajlardan kaçı yerine ulaştı, kaç tanesi kullanıcılar tarafından görüntülendi, bunlardan kaçı tıklama yaptı hepsinin detayları rapor ediliyor.

Yani kısacası E-mail Marketing, kişilerin veya şirketlerin ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak ve pazarlamak için kişilere, bilgilendirme e-mailleri göndermesidir. Reklam yöntemleri arasında, en etkilisi diyebiliriz. E-mail Marketing, günümüzün ve geleceğin en etkili pazarlama yöntemlerinden biridir. Mesela bir siteye, reklam verdiniz diyelim bu siteye gelen kişinin reklam dikkatini çekmeyebilir ama e-mail yollayınca bu kişinin mail adresine düşecek ve bu kişi, mail adresini açtığında bu mail’i görecektir ve % 90 bu mail’i okuyacaktır. Tabii ki E-mail Pazarlama, kesinlikle spam değil izinli mail listelerinden oluşmaktadır.

www.click-kazan.blogspot.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir