Dubai’de Çalışmak, İş Kurmak ve Dubai’de Yaşam

Birleşmiş Arap Emirliklerinde yer alan Dubai, dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden olup, pek çok alanda iş olanaklarına sahiptir.  2002 yılından bu yana istatistikler her hafta 30 yeni şirketin Dubai’de açılmakta olduğunu gösteriyor. Peki Dubai’yi hem yaşamak hem de çalışmak için neden bu denli popüler? Bu sorunun en kısa cevabı: Dubai vergiden muaf bir ülkedir. Eğer Dubai’de çalışırsanız alacağınız ücret vergi kesintilerine uğramaksızın size ödenir. Neden? İnanılmaz ama gerçek kişisel vergi kanunlara aykırı da ondan. Dubai’de elde ettiğiniz kazanç size kesintisiz olarak ödenir. Kazancınızın %100 sizindir…

Dubai Yaşam KonaklamaEğer, turizm, IT, medya veya finans alanında çalışma olanağı arıyorsanız ve konunuzda uzmansanız, Dubai’de sizi bekleyen pek çok firma bulabilirsiniz. Her sene dünyanın dört bir yanından binlerce insan, Dubai işgücünün bir parçası olmak ve vergisiz kazançtan pay almak, gerçek anlamda para biriktirebilmek için Dubai’ye yerleşiyorlar.

Dubai’de İş Kurmak

Eğer Emirlikte kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu noktada da hükümet, serbest ticari bölge alanlarını yükseltmek için denizaşırı iş olanaklarına yönelik birçok teşvik sunuyor.  Hali hazırda 15 serbest bölgesi bulunan ülke, önümüzdeki aylar ve yıllar içinde yatırımlarını geliştirerek 7 serbest ticari bölge daha eklemek istiyorlar. Bu bölgeler, yabancı yatırımcıların, kurumlar vergisi ve ortaklık yapısı olmaksızın kurulmasına ve büyümesine imkân verir. Böylece siz de Dubai’de iş olanaklarının neden bu kadar zengin olduğunu anlarsınız.

Dubai’de Çalışma ve Oturma İzni

Dubai’de çalışmak için, çalışma izni ve oturma vizesine ihtiyacınız olacak. Pek çok işveren, çalışanının ilgili pozisyon atanmasıyla beraber bu detayları çalışanı adına çözümler. Diğer bir taraftan eğer Dubai’ye tatil amaçlı gidecekseniz, ülkenizden alınmış geçerli bir vize yeterli olacaktır. Dubai’de yaşam koşullarını iş imkânlarını araştırmak için böylesi bir turistik gezi idealdir. Bu araştırma gezisi, herhangi bir işe müracaatınız sonrasında çalışma ve oturma iznine çok daha kolay sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dubai çalışma koşullarında en belirgin özellik, çalışma saatleridir. Korkmayın düzene hızla ayak uydurabiliyorsunuz. Örneğin, Dubai’de pek çok işyerinde öğleden sonra ve Cuma günü toplantı yapılmaz.

Dubai’de Yaşam

Dubai bir şehir olarak da inanılmaz güzelliklere sahiptir. Gurbetçiler için yaşam standartları harikadır. Sosyal hayatın hızlı akışkanlığı ve yüksek temposu pek çok kişinin hoşuna gidecek niteliktedir. Dubai’de yoğun çalışma ve oyun temposuna hazırlıklı olun. Kapalı kayak sahalarından, golfe ya da çölde safari turlarına kadar pek çok aktiviteye imkan tanıyan Dubai’de durağan bir hayat sürmeniz mümkün olmayacaktır.

Dubai’de kendinizi asla yalnız hissetmezsiniz. Mevcut nüfusun çoğunluğunu gurbetçiler oluşturur ve yeni arkadaşlar edinmek eski tanıdıklara rastlamak her zaman için mümkündür. Dubai’nin kozmopolit kültürel yapısı zamanla sayısız sosyal kulübün açılmasını ve yeni insanlarla tanışmaya teşvik eden etkinliklerin düzenlenmesini sağlamıştır. Tüm bu avantajlar Dubai’nin yeni sakinlerinin şehre kolay adaptasyonunu sağlamaktadır.

Eğer imkanınız varsa kısa bir süreliğine gidip, Dubai’de yaşam şartlarının nasıl olduğunu görmenizi tavsiye ederim. Başkalarının söylediğiyle değil, kendiniz görerek ve keşfederek fikir edinmeniz en doğrusu olacaktır. Orada tanışacağınız insanlardan birebir görüş ve öneri almak daha yerinde olur. Böylece kafanızdaki birçok soruya cevap bulmuş olacaksınız. Sizin için heyecanlı bir deneyim bu bence ve ne yapacağınıza karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Umarım bu öneriler de size fikir verebilir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ağustos, 2020

 • 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

  Tatil.com'da 1000 TL üzeri yurtiçi otellerde 50 TL ek indirim sağlar - 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

  Bu kampanya sayfasında kısa süre satışa sunulan Son Dakika Otel Fırsatını kaçırmayın! - Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

 • 200 TL Setur İndirim Kodu

  4000 TL ve üzeri rezervasyonda geçerli 200 TL ek indirim sağlar - 200 TL Setur İndirim Kodu

 • 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri yurtiçi ve yurtdışı rezervasyonda geçerli 25 TL ek indirim sağlar - 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • % 5 Etstur Bonus İndirimi

  Otellerde Bonus Kart'a özel ekstra % 5 indirim +12 taksit kampanyası - % 5 Etstur Bonus İndirimi

 • % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

  31 Aralık 2020 tarihine kadar Visa logolu İş Bankası kredi kartı ile yapılan otel rezervasyonlarında anında % 8 ek indirim sağlar - % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

 • 100 TL Setur İndirim Kodu

  2000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 100 TL indirim sağlar - 100 TL Setur İndirim Kodu

 • % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

  Şehirdeki Aktivite, Eğlence, Restoran, Otel vb. rezervasyon ve etkinliklerde geçerli % 7 indirim sağlar - % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

 • 50 TL Setur İndirim Kodu

  1000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 50 TL indirim sağlar - 50 TL Setur İndirim Kodu

 • Agoda İndirim Kodu Listesi

  Günün indirim kodu listesi bu kampanya sayfasında... - Agoda İndirim Kodu Listesi

2 Yorumlar

 1. Merhaba
  Ben dubaide fuarlarda satış yapmak istiyorum. Çok merak ediyorum. Orada yapmak istediğim iş özel bebek kıyafetleri, bebek odası süsleri vs. tarzında el emeği gerektirir bir iş. Şu an burada hali hazırda bir şirketim var. Oraya giderek ticaret yapabilmek için ne yapmam gerekiyor. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  Hoşçakalınız

 2. Merhabalar
  Meslek olaraka kebap,pide ve sulu yemek ustasıyim duabide bir Türk restaurantında calışmak istiyorum ve ileriki yıllarda imkanlar el verirse kendi restaurantımı acmak isterim.Nasıl.gidebilirim ve ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir