Doğru Parfüm Seçimi: Kişiye ve Sezona Göre Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfüm seçiminde en sık yapılan hataların başında parfümü popülaritesine göre parfüm satın almak gelir. O sezon ya da o yıl trend olan parfümü size olan uygunluğunu test etmeden kullanmaya başlamak üzerinize oturmamış bir kıyafetle önemli bir davete katılmaya benzer… Bu nedenle doğru parfüm seçimi önemlidir. Peki, doğru parfüm nasıl seçilir?

 

Parfüm seçiminde en sık yapılan hataların başında parfümü popülaritesine göre parfüm satın almak gelir. O sezon ya da o yıl trend olan parfümü size olan uygunluğunu test etmeden kullanmaya başlamak üzerinize oturmamış bir kıyafetle önemli bir davete katılmaya benzer… Bu nedenle doğru parfüm seçimi önemlidir.

 

Tarzınızla, teninizin rengi hatta ten kokunuzla uyumlu parfümü giymek kusursuz bir izlenim yaratmanın ilk adımıdır. Çünkü bir ortama sizden önce kokunuz girer ve doğru seçilmiş bir parfüm sizin hakkınızda ipuçları içerir. Peki, doğru parfüm nasıl seçilir?

 

Kişiliğiniz ve tarzınız ile uyumlu bir parfüm seçmelisiniz. Bu seçimi akıllıca yapmak, sizi yanlış mesaj vermekten ve yarattığınız izlenimi bozmaktan kurtaracak anahtardır.

 

Farklı kokulara sahip birçok marka ve pek çok parfüm çeşidi vardır. Bu ürün zenginliği bir avantaj olarak görülmelidir. Mevsimlere, bulunulacak ortama, günlük kullanıma, gece kullanımına uygun farklı parfüm seçenekleri de yeri ve zamanı düşünülerek tercih edilmelidir. Örneğin sıcak bir yaz gününde aile ile çıkılan bir öğle yemeğinde hafif, uçucu ve fresh kokuların tercih edilmesi doğru olacaktır.

 

Çiçek içerikli ve meyve kokularını içeren parfümler de yine yaz ayları için idealdir. Bu içeriğe sahip parfümler yaz mevsimi süresince hem imajınızı güçlendirir hem de temiz ve fresh bir etki yaratır.

 

Yaz aylarında gece için gündüz tercihinizi devam ettirebileceğiniz gibi bir diğer alternatif ise gece boyu etkisini yitirmeyecek güçte aromalarıyla ön plana çıkan tatlı ve yumuşak diye tanımlanan parfüm seçeneklerinin değerlendirilmesi uygun olacaktır.

 

Parfümler kişilerin zamanla kimlikleri olurlar. Pek çok parfüm pek çok kişiyi anımsatır. Bazı kadınlar tek bir parfümü yıl boyu adeta üzerlerinden çıkarmazcasına taşırlar. Evet bu koku o kişi ile bütünleşir ama bu ne kadar iyi bir avantajdır değerlendirmek lazım… Eğer parfümde tercihiniz tatlı yumuşak notalar ise o zaman bunu tüm yıl üzerinizde taşıyabilirsiniz.

 

Yumuşak notlarda parfümler yaz ayları için daha güçlü ve baharatlı kokular ise kış ayları için idealdir. Bu durumda tüm yılı tek bir parfüme adayarak geçirmek her iki etkiden yoksun bir aromaya sahip olmak anlamına gelir. Parfümünüzü kişiliğiniz haline dönüştürmeden evvel doğru mevsimde doğru parfümü kullanmak gereklidir.

 

Parfümünüzün Etkisi Gün Boyu Sürsün İstiyorsanız…

Sıcak bir duş sonrası parfümünüzü kullanmak, parfümünüzden daha yüksek etki almanızı sağlayacaktır. Sıcak duş sonrası açık gözenekler parfümün daha iyi emilimini ve dolayısıyla da daha iyi salınımını sağlar.

 

Ayrıca ana damar yolları da parfümün sürülmesi gereken alanlardır. Kulak arkası, bilek içi, diz ve dirsek içi parfümün beden üzerinde daha uzun süreli dayanmasını sağlar.

 

Bir parfümün kokusu ne kadar güzel olursa olsun, o parfüm ne denli popüler ve satışı en yüksek koku olursa olsun parfümler kendilerini giyen kişiye göre farklılık gösterirler.

 

Vücut kimyaları ve kimyasalları her kişide bir diğerinden farklıdır. Bu nedenle parfümleri önceden deneyerek almak önemlidir. Parfüm seçiminin inceliklerini ve mevsimine göre nasıl parfüm tercih etmeniz gerektiğini bu makaleyi okuyarak öğrendiniz. Şimdi uygun fiyata nasıl parfüm alabileceğinizin sırrını aktararak makalemi noktalamak istiyorum.

 

Online parfüm seçenekleri pek çok kokuyu çok da avantajlı fiyata satın almanıza yardımcı oluyor. Bu alışverişte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta parfümlerin orijinal olması. Orjinal parfümleri bulabileceğiniz siteler ve indirim kodları için tikokupon’un kozmetik güzellik kısmına bakın: http://tikokupon.com/indirim-kuponlari/kozmetik-urunleri/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Haziran, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.