Doğru Organizasyon Firmalarına Ulaşabilmek

Çok yakında, bir an önce organize etmeniz gereken bir gece, düğün, nişan, parti, kutlama ya da bir gezi planınız var. Ve siz “O anın” muhteşem olmasını istiyor, sizin için çok önemli yere sahip misafirlerinize unutulmaz anlar yaşatmak istiyorsunuz. İşte böyle telafisi güç olan bir günde doğru plan yapmalı ve doğru insanlarla çalışmalısınızdır. Merak etmeyin sizin için çok etkili bir çözüm var!..

 

Çok yakında, bir an önce organize etmeniz gereken bir gece, düğün, nişan, parti, kutlama ya da bir gezi planınız var. Ve siz “O anın” muhteşem olmasını istiyor, sizin için çok önemli yere sahip misafirlerinize unutulmaz anlar yaşatmak istiyorsunuz. İşte böyle telafisi güç olan bir günde doğru plan yapmalı ve doğru insanlarla çalışmalısınızdır. Merak etmeyin sizin için çok etkili bir çözümümüz var!

 

Öncelikle böyle gün ve gecelerde kimlere ihtiyaç duyacağınıza bir bakalım! Eğer işiniz başınızdan aşkınsa ve hiç bu işlere girip başınızı ağrıtmak istemiyorsanız profesyonel bir organizatöre ihtiyacınız olacaktır. Ama hayır, eğer ben de organize edebilirim deyip elinizi taşın altına koyacaksanız o zaman işiniz düşündüğünüz kadar kolay olmayacak, farklı alanlarda hizmet veren irili ufaklı organizasyon firmalarıyla çalışmanız gerekecektir. Öncelikle istediğiniz kriterlere uygun profesyonelce işletilen bir salon bulmalısınızdır. Bunun yanında geceyi çiçeklerle renklendirecek, efektlerle güzelleştirecek çiçek ve dekorasyon firmalarına, kaliteli yemek ve pasta hizmeti veren uzman catering/yemek firmalarına ulaşmalısınızdır! Bütün bunların yanında ayrıca o gecenin mükemmel karelerini yakalayabilmesi için profesyonel fotoğrafçılara ve kameramanlara, gece boyunca misafirlerinizi eğlendirecek profesyonel şarkıcı, müzik grubu ve de farklı farklı gösteriler yapan animatörlere ihtiyaç duyacaksınızdır.

 

İhtiyaçlarınızı ve aramaya karar verdiğiniz firmaları belirlediniz! Peki, bu işleri layıkıyla yapan doğru firmaları nasıl bulacaksınız? Şimdi de kısaca doğru firmalardan bahsedelim. Doğru firma derken şu üç kriteri göz önüne almalısınız.

 

Doğru Fiyat: Evet, bulacağınız organizasyon firması, profesyonel müzik grubu veya süsleme firması sizden piyasanın çok üstünde fiyat isteyebilir. Siz de piyasaya yabancı olduğunuz ve aradığınız hizmetin piyasadaki değerini bilmediğiniz için evet diyebilir, ya da başka hiç bir firmadan haberdar olmadığınız için yüksek teklife evet demek zorunda kalabilirsiniz. Bu firmalar elbette sizin için ideal olan değildir. Bu nedenle doğru organizasyon firması bütçenize ve hesaplarınıza uygun fiyat veren firmadır diyebiliriz.

 

Doğru Kalite: Acaba bulacağınız yemek firmaları, profesyonel fotoğrafçılar gerçekten işlerinde iddia ettikleri kadar profesyoneller mi? O gün gelip çattığı zaman işlerini layıkıyla yapabilecekler mi yoksa son dakika sizi hüsrana mı uğratacaklar? İşte size sözde profesyonellerden kaynaklanan birkaç felaket senaryosu; O gün gelir misafirlerinizin, pasta ve yemeklerin tatsız tuzsuz olduğundan, salonun yeterince güzel kullanılmadığından yakındığını duyarsınız. Düğün şarkıcısının çaldığı şarkılarla ortamı neşelendirmek yerine seslendirdiği arabesk parçalarla insanları yasa soktuğunu, fotoğrafçının çektiği fotoğrafların kalitesiz ve rastgele çekildiğini fark edersiniz. Bu seçtiğiniz firmanın profesyonellik anlayışına, müşteri memnuniyetine bakışına bağlıdır. Bu nedenle doğru organizasyon firması işini söz verdiği şekilde yapan ve sizle iletişimi koparmayıp müşterisi için çalışan firmadır diyebiliriz.

 

Doğru Zaman: Her ne kadar kulağa çok kapitalist gelse de şu bir gerçek. Zaman para demektir, enerji demektir. Organizasyonunuzda, gecenizde görev almasını istediğiniz doğru firmaları ararken harcayacağınız zamanı kısaltmak ve o zamanı hayatınızda değer verdiğiniz işlere odaklamak gerçekten önemlidir. Bu nedenle doğru firma kısa zamanda ulaşabildiğiniz firmadır.

 

Peki, bu üç kritere uygun firmaları bulabilmek gerçekten mümkün mü? Elbette ki mümkün ama kolay değil. İşte bu süreçte, işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak siteler var… Bu siteler ile profesyonel organizatörlerden, müzisyen ve gruplara, dansçı ve animatörlerden, güvenlik görevlilerine, yemek ve pasta firmalarından, gezi ve turizm firmalarına kadar organizasyon alanında hizmet veren ve işini profesyonelce yerine getiren doğru firmalara ulaşmak gerçekten çok kolay.

 

Sadece teklif almazsınız, aynı zamanda firmaların detaylı profillerinde yer alan bilgilere bakarak hem haklarında detaylı bilgi edinebilir, hem de daha önceki müşterilerinden aldıkları yorumları da değerlendirerek işlerinde gösterdikleri profesyonelliklerini değerlendirebilirsiniz. İsterseniz bu firmaları arayıp detaylı bilgi edinebilir, isterseniz mekânlarına giderek neler önerdiklerini gözlemleyebilirsiniz. Oluşan bu rekabet ortamında aralarından size göre en iyisini ve en makul olanını seçerek yukarıda sırladığımız o 3 kritere uygun firmalara ulaşabilirsiniz.

 

Evet, Bu sitelerden en profesyonel olanı HizmetMarketi.com . Girip bir bakın, inceleyin. Belki ücretsiz ilanınızı vermek ve sunduğu kolaylıklardan yararlanmak isteyebilirsiniz. Emin olun hiçbir şey kaybetmeyecek, aksine çok şey kazanacağınızı söyleyebilirim.

 

Yazar Hakkında

Umut Şenol; HizmetMarketi.com un yönetim ve IT faaliyetlerini yürütmekte olup Tümdengelim Bilişim A.Ş. bünyesinde görev yapmaktadır. HizmetMarketi ile ücretsiz ilan vererek, sesinizi tüm kaliteli firma ve profesyonellere kolayca duyurabilirsiniz. 1-2-3 kadar kolay!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir