İnternet Tarifeleri ve Doğru İnternet Tarifesi Seçimi

İnternet tarifeleri seçiminde hız ve kotanın en önemli belirleyiciler olduğunu biliyoruz. Peki, Türkiye’de en çok tercih edilen hız kullanımlarında doğru tarifeyi seçebiliyor muyuz?..

Doğru İnternet Tarifesini Seçebiliyor Muyuz?

İnternet tarifeleri seçiminde hız ve kotanın en önemli belirleyiciler olduğunu biliyoruz. Peki, Türkiye’de en çok tercih edilen hız kullanımlarında doğru tarifeyi seçebiliyor muyuz? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) hazırladığı raporda, Türkiye’de abonelerin % 51’i, 1 Mbit/Sn hızında internet kullanımı, %42’sinin ise 8 Mbit/Sn’e kadar internet hız seçeneği kullanımı tercih ettiklerini belirledi.

 

Raporun sonuçları göz önüne alınarak sizler için bir karşılaştırma çalışması hazırladık. Bu çalışmada, kullanım sıklığına göre sınıflandırdığımız 1 Mbit/Sn 4 Gb kotalı ve 8 Mbit/Sn’e kadar kotasız tarifeler, tüm vergiler dahil aylık ortalama kaç lira bedelle kullanımınıza sunuluyor? Seçilen internet tarife detaylarınız nelerdir? gibi soruların yanıtını bulacaksınız.

 

“1 Mbit/Sn 4 GB Kotalı” İnternet Erişim Tarife Seçenekleri

Smile ADSL Yeni Evli Paketi;

Smile ADSL’in hizmete sunduğu “Yeni Evli Paketi”nde kredi kartı ödemelerinde ilk 4 ay ücret alınmıyor ve kablosuz modem ücretsiz olarak veriliyor. Pakete, aktivasyon ücreti dahil, ortalama aylık ödemeniz 23,24 TL’ye geliyor. 24 ay taahhüt verilmesi koşuluyla yeni evli çiftler bu kampanyadan yararlanabiliyor.

Turknet Bahar Kampanyası;

Turknet  Bahar Kampanyası’nda, ekonomik telefon hizmetine dahil olduğunuz zaman 1 yıl boyunca 9,99 TL’den internete erişim sağlayabiliyorsunuz. Kampanyanın sona ermesi ile belirlenen aylık internet erişim paket fiyatı 26,99 TL. Turknet  internet sağlayıcısının kampanya dışı dönemde sunduğu pakette ayrıca 26,99 TL aktivasyon bedeli, 2,78 TL “Statik IP” ücreti, kota aşımlarında 0,009248 TL/Mb, kablosuz modem için ise 60 TL ücret alınıyor. Turknet  internet erişim hizmetinde kablosuz modem ücreti ve aktivasyon bedelini 12 ay taksitlendirilerek faturaya yansıtabilmeniz mümkün. Bu ödemelerde dahil edildiğinde ve  24 Ay taahhüt vermenin zorunlu olduğu düşünüldüğünde Turknet  internet erişim hizmetinde ortalama aylık ödemeniz 20,99 TL olacaktır.

Smile ADSL Abonesine D-Smart Bedava;

Smile ve Smile ADSL tarafından sunulan kampanya, Smile ve Smile ADSL Abonelerine 1 yıl boyunca ücretsiz D-Smart üyeliği hediye ediyor. Kampanyanın bitiş tarihinden itibaren ise, D-Smart “SD Kutu” kira bedeli ve Smart paketi ücreti de dahil edildiğinde ortalama aylık ödeme kablosuz modem dahil 35,47 TL olacaktır. Kota aşım ücreti ise 0,093TL/Mb olarak belirlenmiş. Stoklarla sınırlı olan bu paket hem internet talebinizi hem de TV ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek fiyatlarda. 24 Ay taahhüt vermek ise zorunlu.

Doping Eko Doping;

Doping Eko Doping kampanya dışı internet erişim hizmet bedeli 27 TL. Kampanya süresince Doping Eko Doping paketi yeni üyelerine ilk 10 Ay 9,99 TL karşılığı erişim sağlamayı vaad ediyor. Pakette, 24 TL Aktivasyon ücreti, 2,78 TL Statik IP ücreti, kota aşım ücreti 1 Mb 0,0099 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca telefon hizmetini Doping üzerinden aldığınızda Ocak Ay’ında Her Yöne 1500 dakika hediye veriliyor. 24 Ay taahhütün zorunlu olduğu bu pakette ortalama aylık ödemeniz ise 23,91 TL’dir.

Biri Hesaplı Biri;

Biri Hesaplı Biri internet erişim kampanyası, kullanıcılarının, kampanya dışı fiyatı olan 26,81 TL yerine 6 Ay 7,77 TL ödeme ile internet erişimine sahip olmalarını sağlıyor. Kampanyada, aktivasyon ücreti, statik IP ücreti ve diğer masraflar dahil edildiğinde aylık ortalama ödemeniz 23,96 TL olacaktır. Kota aşım bedeli ise 0,0093 TL/Mb olarak belirlenmiş. Nakit ödemede 5 Ay süren kampanyada 24 Ay taahhüt süresi var. Ayrıca ilk ay 250 dakika her yöne ücretsiz konuşma avantajı, 2 kullanıcıya kadar ücretsiz biri aile koruma hizmeti, ücretsiz 8 GB kotalı, anti virüs/anti spam korumalı biri e-posta adresi ve ücretsiz 5 GB dosya alanı veriyor.

 

8 Mbit/Sn’e Kadar İnternet Erişim Kotasız Tarifeler

Biri Hesaplı Biri;

Biri Hesaplı Biri internet erişim kampanyası, kullanıcılarının, kampanya dışı fiyatı olan 49 TL yerine 6 Ay 7,77 TL ödeme ile internet erişimine sahip olmalarını sağlıyor. Kampanyada aktivasyon ücreti, statik IP ücreti ve kablosuz modem ücreti dahil edildiğinde aylık ortalama ödemeniz 37,04 TL olacaktır. Nakit ödemede 5 Ay süren kampanyada 24 Ay taahhüt süresi var. Ayrıca ilk ay 250 dakika her yöne ücretsiz konuşma avantajı, 2 kullanıcıya kadar ücretsiz biri aile koruma hizmeti, ücretsiz 8 GB kotalı, anti virüs/anti spam korumalı biri e-posta adresi ve ücretsiz 5 GB dosya alanı veriliyor.

Smile %50 İndirimli Kampanya;

10 boyunca 24,50 TL olarak ödeyeceğiniz bu kampanyada 24 ay taahhüt gerekmektedir. Ayrıca Adsl hattınız aktif olduktan sonra Smile Adsl web sayfasından online işlemlere giriş yaparak Smile TV aboneliğinizi aktive edebilir, 3 ay boyunca UEFA Avrupa ve Şampiyonlar Ligi maçlarını ücretsiz seyredebilirsiniz. Diğer alınan ücretler ve kablosuz modem de dahil olmak üzere aylık ortalama ödemeniz ise 37,49 TL olacaktır.

Turknet Bahar Kampanyası;

Ekonomik telefon hizmetine dahil olduğunuz zaman 1 yıl boyunca 24,99 TL’den yararlanabileceğiniz bu kampanya sona erdiğinde aylık ücret 49 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca 26,99 TL Aktivasyon bedeli, 2,78 TL Statik IP ücreti, kablosuz modem için 60 TL ücret alınıyor. Kablosuz modem ücreti ve aktivasyon bedeli 12 ay taksitlendirilerek faturaya yansıtılabildiği kampanyada bu ödemeler de dahil edildiğinde ve 24 Ay taahhüt vermenin zorunlu olduğu düşünüldüğünde ortalama aylık ödemeniz 39,50 TL olacaktır.

TTNET 5 Ay 15 TL Limitsiz İnternet Tarifesi;

TTNET internet erişim hizmetinin normal fiyatı 49 TL olan bu kampanyaya, 12 Ay ve 24 Ay taahhüt verilerek abone olunabiliyor. Tüm masraflar ve kablosuz modem ücreti dahil edildiğinde, aylık ortalama ödemeniz 44,92 TL olacaktır.

 

KampanyaTurknetSmileDopingBiriSmile
Hız
1 Mb/Sn
1 Mb/Sn
1 Mb/Sn
1 Mb/Sn
1 Mb/Sn
Kota
4 GB
4 GB
4 GB
4 GB
4 GB
Hediye
4 Ay
Ücretsiz
1500 Dk.
Heryöne
Konuşma
Aile Koruma,
5GB Dosya
Alanı
D-Smart
Modem Ücreti
60 TL
Ücretsiz
72 TL
20 TL
60 TL
Aylık Ödeme
20,99 TL
24,46 TL
23,91 TL
23,96 TL
35,47 TL
Kampanya
Turknet
Smile
Doping
Biri
TTNET
Hız8 Mb/Sn’e
Kadar
8 Mb/Sn’e
Kadar
8 Mb/Sn’e
Kadar
8 Mb/Sn’e
Kadar
8 Mb/Sn’e
Kadar
KotaSınırsızSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Hediyeİsteizle.com
ve
UEFA Ligi
250 Dk
Konuşma,
Aile Koruma
Modem Ücreti60 TL60 TL72 TL20 TL48 TL
Aylık Ödeme39,50 TL37,49 TL39,16 TL37,04 TL44,92 TL

 

Konu hakkındaki detaylı bilgiye Hürriyet Kıyasla’dan ulaşabilirsiniz.

İletişim: bilgi@hurriyetkiyasla.com

 

Hakkında:

Hürriyet İnternet Grubu çatısı altında bulunan ve 2009 yılının kasım ayı itibariyle yayın yolculuğuna başlayan Hürriyetkıyasla.com, bireysel krediler ve kredi kartları için objektif karşılaştırma ve online başvuru olanağı sunmaktadır. Uzman kadrosu ile teknolojik ürün ve hizmetlerini her geçen gün geliştiren Hürriyetkıyasla.com’un öncelikli hedefi bireysel kullanıcılarına ve kurumsal iş ortaklarına yüksek kalitede hizmet vermek ve objektif karşılaştırma için ideal bir platform sağlamaktır. Kurumlar için alternatif satış kanalları dahilinde Türkiye’de liderlik etmeyi amaçlayan portal, tüketiciler için de bireysel finansman konusunda önemli bir referans noktası ve online kaynak niteliği taşımaktadır. Profesyonel takım çalışması eşliğinde firmadan firmaya (B2B) ve firmadan müşteriye (B2C) iş modelleri de oluşturan Hürriyetkıyasla.com, hizmet ve ürünlerini kıyasladığı kurumlar ile kurduğu işbirliklerini gelişmek üzere çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Aralık, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir