Varisten Kurtulmanın 2 Yolu – Doğal Varis Tedavi Yöntemi

Varis oldukça ağrı veren ve rahatsız edici görüntüsü nedeniyle can sıkan bir damar hastalığıdır. Mutlaka bir sürü tedavi yöntemi denemişsinizdir ancak varis oldukça inatçıdır. Biz de sizin için varisten kurtulmanın doğal yolları ile ilgili bir yazı hazırladık…

Varis tedavisi için size iki yol önereceğim. 2 kolay adımda varisten kurtulma şansınız olabilir.

Varisten Kurtulmak İçin;

1. Adım: Damarlar  Üzerindeki Baskıyı Azaltın

Varisten kurtulmak için, önce damarlar üzerindeki baskıyı azaltmak gerekir. Özellikle damarlar, bacaklarınızı yerçekimine karşı, kalbe “tepeye” kan pompalamak zorundasınız. Neyse ki, basit yaşam tarzı değişiklikleri büyük ölçüde damarların katlanmak zorunda olduğu basıncı azaltabilir. İşte damardaki basıncı azaltmanın bir kaç yolu:

Doğru Egzersiz

Bazı sporlar damar üzerinde etkileri nedeniyle tavsiye edilmez. Bu sporların etkileri kan akışını engeller ve damarlar üzerindeki baskıyı yükseltir. Eğer tavsiye edilmeyen bir spor yapmak isterseniz varis çorabı giymek ve doğru takviyeler ile damarları güçlendirebilirsiniz. Size öneriler yüzme, hızlı tempolu yürüyüş, yoga ve germe hareketleri.

Doğru ayakkabı giymek

Ayakkabı tamamen fark  yaratabilir. Iyileşmek için düşük  düşük tabanı olan ayakkabı giyin. Düşük topuklu ayakkabılar giymek bacaklarda daha iyi kan dolaşımını teşvik eder .  Dar ayakkabı giymeyin bu kan akışını kısıtlar ve varis gelişme riskini artırabilir.

Yeterli miktarda su için

İçme suyu damarları  yumuşatmaya  yardımcı olur. Daha kolay dışkı çıkışı, aynı zamanda hemoroid önlemeye yardımcı olacaktır. Bacak damarlarınızı daha az zorlayacak. Ayrıca, içme suyu kilo vermek için harika bir yoldur.

2.Adım: Damar Duvarlarını Güçlendirmek

Damar duvarını güçlendirmek varisi yok etmenin iyi yollarından biridir. İşte damar duvarını güçlendirmek için yapılacaklar:

Sıcaktan kaçının soğuğu deneyin

Bu varis için kullanabileceğiniz en iyi doğal ilaçlardan biridir çünkü soğukluk düz kasları  doğrudan uyarır ve  yüzeysel damarların daralmasını sağlar. Genellikle kendi ev içinde yapmak kolay bir tedavidir. Soğuk duş almayı deneyin.

Doğal Takviyeler alın

En iyi ve damarları güçlendirmek için kanıtlanmış tek yol doğal takviyelerdir. Bazı özel otlar ve meyve özleri güvenli tedavidir  ve varis önlemek için kullanılır.

TAVSİYELER

Varis problemi yaşayan insanların bu sıkıntısından kurtulması için hazırlanan tecrübe birikimiyle oluşturulmuş bu linkteki VARİS TEDAVİSİ e-kitabı size rehber olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.