Dijital Baskıda Gerçek Renkler

Baskı denilince artık milletçe birçok detayını bildiğimiz bir gerçek. Ama dijital baskı denildiğinde doğru seçimi yaptığımıza nasıl emin olabiliriz?..

 

Baskı denilince artık milletçe birçok detayını bildiğimiz bir gerçek. Ama dijital baskı denildiğinde doğru seçimi yaptığımıza nasıl emin olabiliriz?

 

Yüksek Çözünürlük

Baskıda renk kalitesini yakalayabilmek ilk öncelikte çözünürlüğün gerçek anlamda yüksek olması ile mümkündür. Birçok makine reklamında veya tanıtımında DPI denilen bir tabirin üst sınırlarda olduğu iddiasıyla karşılaşırız. Bu ne kadar doğrudur?

 

Her şeyden önce baskı esnasında mürekkep püskürtücü “nozzle” tabir edilen mikroskobik deliklerin ne kadar mikroskobik olduğunu incelemeliyiz. Bu delikler ne kadar küçükse baskı o kadar net ve doğru renkte olur.

 

Doğru Karışım

Mürekkep basınç frekansları, püskürtme motorlarının debisi, doğru açı ile püskürtme, püskürtme kafalarının mesafesi gibi birçok önemli detayın ise makinenin imalatı aşamasında doğru analiz edilmiş olması ve bu mekanizmanın montajında hiçbir esneklik olmaması, her şeyin bilimsel düşünülmüş, faraziyelerle geçiştirilmemiş olması baskı netliği için olmazsa olmaz bir mecburiyettir.

 

Programla Uyumluluk

Her makine güncel bütün programlardan bir şekilde çıktı alabilmektedir. Ama gelen veri makinenin mekaniğine ne kadar uygun veya makine gelen veriyi ne kadar doğru analiz edebilmektedir bu çok bilinmeyenli bir denklemdir. Analiz ne kadar doğru olursa açı o kadar doğru yakalanır. Yerine göre değişken debi o kadar doğru kullanılır, kafa mesafeleri imalat aşamasında o kadar güncel ayarlanır, basınç frekansları en doğru debiyi o kadar kolay bulur.

 

Makine imalatı o kadar bilimsel olmalıdır ki, mürekkep akışındaki her bir dirsek en doğru biçimde hesaplanmış olmalı, çalışırken ve ya günün büyük bir kısmında dururken ki tepkileri test edilmiş, ısıtıcıların püskürtücülere ve damarlara mesafesi ve etkileri her mikronuna kadar incelenmiş ve neticeleri defalarca test edilmiş olmalı, pas izleri ve sebepleri neredeyse tamamen ortadan kaldırılmış olmalı, kullanıcı sadece gelen veriyi en doğru biçimde pozalama ve en yüksek kalitede basmaya odaklanmalıdır.

 

Bu baskı neticelerini www.m3reklam.com adresimizde inceleyebilirsiniz.

 

Markanızı kötü baskılarla harcamayın. Marka olmak içinde kötü baskılarla, daha rüyalarınızı gerçekleştiremeden bitirmeyin. Markalaşmada çok yol kat etmiş www.m3decorium.com gibi firmaları inceleyin..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir