obilir > Konular > Sağlık > Ağız ve Diş Sağlığı > Dental Turizm: Yepyeni Bir Gülüşe Yolculuk

Dental Turizm: Yepyeni Bir Gülüşe Yolculuk

Sigorta kapsamına alınmış ağız ve diş sağlığı poliçesi olanlardansanız, siz azınlıktaki şanslı kişilerdensiniz. Pek çok ülke vatandaşı sağlıklı bir gülüşe sahip olmak için ödenecek bedeli kendi bütçelerinden karşılamaktalar. İşte tam da bu noktada dental turizm yani diş sağlığı turizmi devreye giriyor…

 

Sigorta kapsamına alınmış ağız ve diş sağlığı poliçesi olanlardansanız, siz azınlıktaki şanslı kişilerdensiniz. Pek çok ülke vatandaşı sağlıklı bir gülüşe sahip olmak için ödenecek bedeli kendi bütçelerinden karşılamaktalar… İşte tam da bu noktada dental turizm yani diş sağlığı turizmi devreye giriyor.

 

İnsanlar ağız ve diş sağlıkları için seyahat etmeyi iki nedenden ötürü düşünürler. Birincisi kendi ülkelerinde ödeyeceklerinden çok daha düşük maliyetlerle aynı kalitede hizmeti alabiliyor olmak ikincisi de seyahat sürelerinin kısıtlı olması tüm öngörülen işlemlerin kısa sürede bekleme olmaksızın hayata geçirilecek olması…

 

Türkiye, dental turizm seçenekleri arasında en önemli destinasyonlardan biri. Gelişmiş tedavi seçenekleri, uzman diş hekimleri, donanımlı klinikleri ile yabancı konuklarına maliyet etkin çözümleri Türkiye’de bulmak mümkün.

 

Ağız ve Diş Sağlığınıza Yönelik Bir Seyahat Planlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir sonraki uçağa atlayarak size kusursuz bir ağız sağlığı kazandıracak ülkeye seyahat etmek çok kolay. Ancak yola çıkmadan evvel bazı detaylara hakim olmalısınız ki ekonomik olmasını umduğunuz bu çözüm arayışı size büyük bütçelerle geri dönmesin. İşte mükemmel bir dental turizm planlamanın ipuçları;

  1. Ülke – Şehir Seçimi: Size en yakın, ağız ve diş sağlığı konusunda gelişmiş ve bir o kadar da ekonomik çözümler sunan bir ülke seçmek önemlidir. Ayrıca dental turizm sadece ülkeler arası yapılmaz şehirler arası da dental turizm yaşamak mümkündür.
  2. Prosedürler: Dental Turizm’e yönelik gitmek istediğiniz ülke ile ilgili prosedürleri araştırın ve bu prosedürleri kendi ülkenizin ki ile karşılaştırın. Sigorta kapsamında poliçeniz var ise bunun seyahat planladığınız ülkede geçerli olup olmadığına, geçerlilik için sunduğu koşullara, seçtiğiniz kliniğin bu konudaki deneyim ve işinizi kolaylaştıracak detaylara hakim olup olmadığına bakın.
  3. Klinik Seçimi: Almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçtiğiniz kliniğin donanımlı olması önemlidir. Unutmamanız gereken detayların başında ağız ve diş sağlığının farklı branşlara ayrıldığıdır. Seçtiğiniz kliniğin sunduğu hizmet seçeneklerini gözden geçirin ve olası beklenmeyen durumlara karşı farklı branşlara yönelmeniz gerektiğinde bu hizmeti kapsayıp kapsamadığından emin olun. Bir diğer önemli konu da ağız ve diş sağlığın aynı zamanda estetik bir ihtiyaçtır… Seçtiğiniz kliniğin estetik çözümler de sunması sizin için her zaman bir artıdır.
  4. Hekim Seçimi: Klinikte sizi tedavi edecek hekimin kim olacağını önceden öğrenin. Sertifika, diploma, branş ve yetkinliği ile ilgili bilgi alın.
  5. Seyahat Süresi: Planladığınızdan uzun ya da kısa seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu noktada hazırlıklı olun. Hatta dental turizm öncesi bir kısa bilgilenme, ön teşhis için kısa bir yolculuk yapabilirseniz bu hem süreç hem de bütçe konusunda sizi bilgilendirecek tüm detayların önceden tespiti için ideal bir hareket olacaktır.

Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığında Uygulanabilecek Tedaviler ve Süreçleri

Ağız ve Diş Sağlığı tedavi sürecini Türkiye’de almaya karar verdiğiniz takdirde, tavsiyemiz muayene ve tedavi planı için günü birlik kısa bir ön gezi düzenlenmeniz yönünde olacaktır. Önceden gönderilen panaromik x-ray görüntüleri ile doğru tedavi sürecinin planlanması her zaman için yeterli sonuçları vermeyeceğinden, dental turizminizin sürecini ve bütçesini net olarak belirleyemeyebilirsiniz. Bu ön değerlendirme seyahatinde; diş, dişetleri ve çene kemiğini içine alan genel ağız muayenesi yapılır. Gerektiğinde panoramik x-ray kliniğimizde çekilerek radyolajik inceleme ile desteklenir. Hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir. Ağız ve diş sağlığının iadesi için gerekli tedavi planı programlanır. Tedavi seyri ve toplam seyahat süresi hakkında bilgi içeren rapor hazırlanır. Böylece asıl seyahat planının gerçekleşeceği dönemde hasta, ne kadar süre kalacağını ve bu süre içinde tavsiye edilen seyahat planını da içeren bilgiye sahip olacaktır.

 

Tedavi Süreleri İle İlgili Genel Bilgiler:

Diş dolguları: 1-2 gün

Diş dolguları ve kaplamalar: En az 4 tam gün

Dişeti operasyonu: 6 gün

İmplant yerleştirilmesi: 6 tamgün

Diş beyazlatma: 3 gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir