Darwinistlere Göre Evrenin Oluşumu Rastgele Oldu, Tesadüf Değil!

Darwinistler, “tesadüf değilse, bilinçli bir müdahaleyi mi kabul ediyorsunuz?” sorusunu “tesadüf değil, her şey rastgele oldu” diyerek cevaplarlar. Bu cümle, Darwinist mantığın ne kadar çöküntü içinde olduğuna çok iyi bir örnektir…

 

Darwinistlere göre tüm evren, tüm canlılık şuursuz tesadüflerin ürünüdür. Ancak evrim teorisini savunurken kullandıkları “tesadüf” kelimesinin ne kadar mantık dışı olduğu ortaya çıkınca Darwinistler farklı bir “kelime” arayışına girdiler. Canlı varlıklardaki olağanüstü karmaşıklığının tesadüflerle var olduğu iddiasından hissettikleri utancı gizlemek için, “evrimin tesadüfle hiçbir ilgisi yok” demeye başladılar.

Darwinist Mantık: “Her Şey Rastgele Oldu, Tesadüf Değil”

Darwinistler, “tesadüf değilse, bilinçli bir müdahaleyi mi kabul ediyorsunuz?” sorusunu “tesadüf değil, her şey rastgele oldu” diyerek cevaplarlar. Bu cümle, Darwinist mantığın ne kadar çöküntü içinde olduğuna çok iyi bir örnektir.

Tesadüf kelimesi nedeniyle küçük düşmemek için kullandıkları farklı kelimelerden bir de “random“.  “Tesadüf değil random!” diyerek insanlara mantıklı bir açıklama yapıyor izlenimi vermeye çalışırlar. Oysa random kelimesinin sözlük anlamı tesadüften farklı değildir; rastgele, gelişigüzel, tesadüfi, lâalettâyin, seçkisiz, rassal ve düzensiz anlamlarına gelir.

Ya Tesadüf Ya Bilinçli Müdahale

Darwinistlerin, tesadüf iddiasını kabul etmediklerinde bir bilincin varlığını kabullenmeleri gerekir. Ancak, bilinçli bir var ediciyi kabul etmemek adına teorilerini savunurlar. Bu nedenle savundukları şey bilinçsiz tesadüfler olmalıdır. Tersi mantık dışıdır.

Darwinistler, teorilerine taraftar bulabilmek amacıyla doğada bilinçli bir doğal seleksiyon mekanizması bulunduğunu iddia ederler. Peki, bu bilinç kime aittir? Doğaya ait bir bilinçten söz etmek ne kadar akla uygundur? Doğa ya da tabiat toprak, taş, dağ, deniz, ağaç gibi materyallerden oluşur. Akla, doğruyu yanlışı ayırabilme gibi özelliklere sahip olabilir mi? Bu iddia da yalnızca Darwinist demagojidir.

Tesadüf ya da random, sineklerin başlarının iki tarafında, 4000 er ayrı bölmeli toplam 8000 bölmeli petek gözler yapabilir mi?

Arıların, yuvadan 15 metre uzaklıktaki yiyecek kaynakları için daire dansını, 25-100 metre uzaklıktaki besin kaynakları için sallanma dansını, 100 metreden uzak kaynaklar için kuyruk dansını kullanarak, koloninin diğer üyelerine buldukları besin kaynağının yerini tarif etmeleri tesadüflerle açıklanabilir mi?

Darwinistler, yaşandığını iddia ettikleri evrim sürecinin hiçbir aşamasında bilinçli bir müdahaleyi kabul edemezler. Bu, Yüce Allah’ın varlığını kabul etmek demektir çünkü. Vicdanları kabul etse de…

Vicdanları kabul ettiği halde, zulüm ve büyüklenme dolayısıyla bunları inkar ettiler. Artık sen, bozguncuların nasıl bir sona uğratıldıklarına bir bak. (Neml Suresi, 14)

Yazar Hakkında
Amacım, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak, O’nun beğendiği güzel ahlâkı yaşamak ve yaygınlaştırmak… Çeşitli dergi, portal ve haber sitelerinde yazdığım imani ve insani konulardaki makalelerimi paylaşmak için Makale Marketi’ndeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir