Dalaman’da Tatil: Dalaman ve Göcek Koyları

Dalaman, nedense tatil rotalarında sadece bir aktarma noktası gibi algılanır… Oysaki mavi ve yeşil rengin en güzel tonlarını içinde barındıran Dalaman, tam bir tatil cennetidir. Dalaman adı, popüler destinasyonların başında gelen Göcek koyu ile neredeyse bir anılır…

 

Dalaman, nedense tatil rotalarında sadece bir aktarma noktası gibi algılanır… Oysaki mavi ve yeşil rengin en güzel tonlarını içinde barındıran Dalaman, tam bir tatil cennetidir. Dalaman adı, popüler destinasyonların başında gelen  Göcek koyu ile neredeyse bir anılır. Dalaman koyları içinde Göcek’i böylesine popüler kılan, Göcek Yat Limanının, yat sahipleri ve tekne tutkunlarının en önem verdikleri adreslerden biri oluşudur. Görkemli tabiatı, gelişmiş alt yapısı, lüks seçenekleri, kaliteli hizmet anlayışı ile dikkat çeken Göcek’in yanı sıra Dalaman’ı özel kılacak pek çok koy vardır. Kurşunlu, Akbükü, Gobun, Boynuzbökü ve Sarsila koyları en az Göcek kadar büyüleyici güzelliklere sahiptir. Tatil, otel ve konaklama ihtiyaçlarınız için tikokupon sitesinin tatil sepeti indirim kuponu sayfasında bulunan fırsatları değerlendirebilirsiniz.

 

Dalaman’dan Tarihi Rotalar

Rotanızı Dalaman’a çevirmeyi ve tatilinizi Dalaman’da geçirmeyi planlıyorsanız mutlaka çevre keşif gezilerine çıkmanızı öneririm. Dalaman tatilinde Türkiye’nin saklı kalmış güzelliklerine ve tabiatın bahşettiği mucizevi özelliklerine tanık olma şansını yakalayabilirsiniz. Mutlaka görülesi gereken doğal güzelliklerin yanı sıra Dalaman’da yaşamış eski uygarlık ve medeniyetlere ait kalıntıları da rastlayacaksınız. Kayra ve Likya dönemlerinden kalma çok sayıda kaya mezarı ve diğer antik kalıntıları Dalaman’ın güneyinde yer alan Kapıdağı yarımadası kıyıları ile Dalaman’ın kuzey doğusunda konumlanan Kayadibi, Çöymen, Kavacık, Gürleyik, Bozbel köylerinde görebilirsiniz.

 

Dalaman ve Göcek Koyları, Dalaman Çayı, İztuzu Plajı

Dalaman, Türkiye turizmi için önem arz eden pek çok güzelliğe ev sahipliği yapar. Dünyanın 6. büyük plajı kabul edilen İztuzu, Dalaman’da yer alır.  Dalaman Çayı en önemli rafting parkurlarından biridir. Şifalı olduğuna inanılan Kapıkargın ve İncebel kükürtlü su kaynakları da Dalaman’dadır. Dalaman’da tatil yapmak yadsınamayacak kadar çok aktivite anlamına gelir. Deniz ve yat turizminin ne denli geliştiğinden yazımın başında söz etmiştim. Dalaman’da mavi yolculuğa çıkmak da ideal bir seçenektir. Boynuzbökü, Sıralıbük Koyu, Sıralıbük Limanı, Sarsıla Koyu, Küçük Sarsıla Koyu, Kapı Koyu, Hamam Koyu, Yavansu Koyu, Domuz Koyu, Uzun Ali Koyu, Kapıdağ Yarımadası ve Küçük Kapıdağ Yarımadası tekne gezisi yapmak için elverişli rotalarda sadece bir kaçıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Nisan, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.