Çocuklarla Gemi Seyahati, Aile Boyu Cruise Tatiline Dair İpuçları

Çocuklarınızın yaşı kaç olursa olsun birlikte yapılabilecek en rahat seyahatlerden biri de cruise yani gemi seyahatleridir. Zengin aktivite seçenekleri, her yaştan tatilciye uygun eğlence alternatifleri ile gemi seyahatleri, hiç kuşku yok ki tek mekanlık çözümler içinde en keyiflilerinden biridir…

 

Çocuklarınızın yaşı kaç olursa olsun birlikte yapılabilecek en rahat seyahatlerden biri de cruise yani gemi seyahatleridir. Zengin aktivite seçenekleri, her yaştan tatilciye uygun eğlence alternatifleri ile gemi seyahatleri, hiç kuşku yok ki tek mekanlık çözümler içinde en keyiflilerinden biridir. Seyahat gemileri çocuklar için diğer tüm taşıma araçlarına oranla çok daha fazla aktiviteyi içlerinde barındırır. Havuzu oyun parkları, baby sitter hizmetleri, animatörlerin hepsi çocuğunuza unutulmaz bir tatil yaşatmak için görev başındadırlar… Söz konusu gemi seyahati olunca bir diğer avantaj da her türlü detayın sizin yerinize düşünülmüş bir ev konforu içinde gerçekleşiyor olmasıdır. Konaklama, oyun alanları, yemek saatleri, aktiviteler belirli bir program çerçevesi içinde hayata geçerken size düşen ayaklarınızın altından kayarak sizi uzak ufuklara taşıyan diyarlara yelken açmaktır.

 

Birçok seyahat gemisinde çok küçük aile fertlerinize özel tesisler ve hizmetler bulunur. Her yaştan çocuğa uygun animasyonlar da gemilerin sunduğu hizmetlerdendir. Siz güneşin altında bedeninizi dinlendirirken çocuklarınız, ısıtmalı havuzlar, mini golf sahaları, interaktif oyun alanları, sinemalar ve gözetmen eşliğinde katılabilecekleri kulüplerde tatilin tadını çıkarabilirler.

 

Gemi seyahatleri, gemide olduğu kadar karada da aileler için çeşitli alternatiflerle doludur. Tarihi mekan turları, alışveriş şansı, akşam yemekleri ve her limanda farklı atraksiyonlar karada sunulan aktivitelerden sadece bir kaçıdır.

 

Paket programlar halinde satın alınan gemi seyahatlerinin bir diğer avantajı da beklenenin dışında bütçe aşımlarının yaşanmayacak olmasıdır. Her şey dahil sistemde hareket eden gemiler size bütçesi baştan belli bir tatil yaşama şansı verir elbette her limanda yapacağınız alışverişler hariç.

 

Cruise gemileri ile seyahat etmeye karar verdiyseniz, çocuklarınızın yaş gruplarına özel aktiviteler olup olmadığını mutlaka sormayı ihmal etmeyin. Yaz aylarının tatil dönemi kabul edilmesinden dolayı, gemiler bazı aktivitelerini sadece bu dönemle sınırlı tutulabiliyor.

 

Cruise Tatili, Gemi Seyahati ile Tatile Çıkmadan Bilmeniz de Yarar Var!

Günümüzde Cruise Gemileri eskiye oranla çeşitlilik gösteriyor… Gün geçtikçe daha büyük ve geniş ebatlara ulaşan seyahat gemilerine rezervasyon yaptırırken bu özelliklerine göre tercihlerinizi belirlemenizde fayda var. Büyük gemiler bir uçtan bir uca uzun mesafeler kat etmenize sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle kamara seçimini yaparken güverte planını dikkatle incelemenizi öneririm. Kamara’dan çıkıp yemeğe gitme süresinin uzamasını kimse tercih etmez ya da eğlencenin kalbinin tam da altında konumlanmış bir kamara çocuklarla tatili kabusa dönüştürebilir.

 

Bir diğer önemli bilgi de gemilerin limanlarda geçirmeyi ön gördükleri zamana ilişkin olmalıdır. Her ne kadar büyük cruise (mega cruise olarak bilinir) gemileri denizde daha fazla zaman geçirseler de, yanaştıkları limanda geçirebileceğiniz süre ve aktivite programı ile ilgili önceden bilgilenmenizde yarar var. Aktiviteleri önceden öğrenmenin bir diğer avantajı da, size uygun olmayan bir aktivitenin yerine sınırlı zaman diliminiz için farklı program öngörmek için gerekli araştırmaya olanak tanıyacak zamana sahip olmaktır.

 

Güvenli aktiviteler, ilk kez cruise seyahatini tercih eden ya da küçük çocuklu aileler için rahatlatıcıdır. Yine de bir programa tabii hareket etmek zaman zaman sıkıcı da olabilir. Bir saat kadar düzenli akan bu programlarda esnek zamanlara yer yoktur. Biraz durup nefes almak için bir ikisinden vazgeçmek isteyebilirsiniz yeter ki gemiye zamanında dönün.

 

Tatil Köyü ve Oteller’de en ucuz tatil rezervasyon imkanı sunan otel rehberi ve tatil sitesi tatil sepeti’nin indirim kuponları için tikokupon.com’un tatil sepeti hediye çeki sayfasına bakabilirsiniz. Otel araması yapabilir ve indirim fırsatlarından yararlanıp online rezervasyon yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ağustos, 2020

 • 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

  Tatil.com'da 1000 TL üzeri yurtiçi otellerde 50 TL ek indirim sağlar - 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri yurtiçi ve yurtdışı rezervasyonda geçerli 25 TL ek indirim sağlar - 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

  Bu kampanya sayfasında kısa süre satışa sunulan Son Dakika Otel Fırsatını kaçırmayın! - Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

 • 200 TL Setur İndirim Kodu

  4000 TL ve üzeri rezervasyonda geçerli 200 TL ek indirim sağlar - 200 TL Setur İndirim Kodu

 • % 5 Etstur Bonus İndirimi

  Otellerde Bonus Kart'a özel ekstra % 5 indirim +12 taksit kampanyası - % 5 Etstur Bonus İndirimi

 • % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

  31 Aralık 2020 tarihine kadar Visa logolu İş Bankası kredi kartı ile yapılan otel rezervasyonlarında anında % 8 ek indirim sağlar - % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

 • 100 TL Setur İndirim Kodu

  2000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 100 TL indirim sağlar - 100 TL Setur İndirim Kodu

 • % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

  Şehirdeki Aktivite, Eğlence, Restoran, Otel vb. rezervasyon ve etkinliklerde geçerli % 7 indirim sağlar - % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

 • 50 TL Setur İndirim Kodu

  1000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 50 TL indirim sağlar - 50 TL Setur İndirim Kodu

 • Agoda İndirim Kodu Listesi

  Günün indirim kodu listesi bu kampanya sayfasında... - Agoda İndirim Kodu Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir