obilir > Konular > Seyahat / Tatil > Çocuklarla Seyahat > Çocukları İle Seyahat Edecek Annelere Tavsiyeler

Çocukları İle Seyahat Edecek Annelere Tavsiyeler

Çocuklarınızla çıkacağınız bir seyahat hazırlığı içerisindesiniz. İhtiyacınız olan iyi bir plan ve sabır. Seyahatin işkenceye dönüşmemesi için çocuklarınızın ihtiyaçlarını hiçbir detayı atlamadan belirleyerek, önceden planlamasını yapmanız gerekir. Gözden kaçan detaylar seyahat süresince size stres olarak geri dönecektir…

 

Çocuklarınızla çıkacağınız bir seyahat hazırlığı içerisindesiniz. İhtiyacınız olan iyi bir plan ve sabır. Seyahatin işkenceye dönüşmemesi için çocuklarınızın ihtiyaçlarını hiçbir detayı atlamadan belirleyerek, önceden planlamasını yapmanız gerekir. Gözden kaçan detaylar seyahat süresince size stres olarak geri dönecektir. 
Yalnız bir ebeveyn olarak, çocuklarınızla baş başa geçireceğiniz bu kıymetli zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için ister yolculuğunuz İzmir’e isterse Paris’e olsun dikkat etmeniz gereken hususlar aynı.

Seyahat öncesi planlama aşamasına çocukları da dahil edin, seçenekleri onlarla paylaşın, fikirlerini sorun. Fikrin kendilerine ait olduğunu düşünürlerse, çok basit detaylar bile heyecan verici bir olaya dönüşebilir onlar için. Seyahat sırasında çocuklara tabelaları okumak, koltuk numaralarını takip etmek gibi küçük sorumluluklar verin. Hem ilgilerinin dağılmamasını sağlar, hem de eğlenceli bir eğitim olur. Seyahatler çocuklarınızın sosyal davranışları  öğrenmeleri için de fırsattır.
Uçakla seyahat etmek artık bir lüks değil. Sadece bilgisayarınızı kullanarak en uygun uçak biletini alabilirsiniz. İnternetten check-in yapma şansınız varsa mutlaka kullanın, çocuklarınız ve sizin için en uygun koltukları seçme olanağınız olduğu gibi, havaalanında saatlerce kalabalık check-in bankolarında beklemekten de kurtaracaktır sizi.

Çocuklarla seyahate çıkarken unutmamanız gereken üç önemli şey; ilkyardım çantası, bol bol oyun ve bisküvi tarzı yiyecekler kurtarıcınız olacaktır.
Uçakla seyahatin en büyük avantajı hızıdır. Gideceğiniz yere kısa bir süre içinde gitmenizi sağlar. Uçağa erken binmek ve geç inmek avantajdır, giriş ve çıkışlarda yaşanan karmaşadan uzak durursunuz. Özellikle de bir bebekle yolculuğa çıkıyorsanız.

 

Bebeği ile uçak yolculuğu yapacak annelere birkaç öneri

• Genel olarak 0-2 yaş, bebek  yolcu yaş sınırı olarak kabul edilir.
• Biletinizi alırken bebeğinizin olduğunu belirtirseniz, havayolu şirketi gereken kolaylığı gösterecektir. Rezervasyon esnasında bebek yemeği talebini bildirmeniz gerekiyor.
• Bebekler uçaktaki basınçtan çok fazla etkilenir. Ortakulak basıncını dengelemek için, iniş ve kalkış sırasında bebeklerin emzirilmesi, büyük çocuklara da sakız çiğnetilmesi faydalı olur.
• Seyahatte koridor tarafındaki koltukları tercih ederseniz hareket rahatlığı sağlamış olursunuz.

Seyahat söz konusu olduğunda, yabancı ve kalabalık mekanlarda bulunacağınızı unutmayın. Çocuğunuza güvenli ama özgür hareket edeceği sınırlar çizmelisiniz.
En önemli kural, çocuğunuzdan gözünüzü hiç ayırmamanız. Yürürken arkanızda kalmamasına özen gösterin.

Gittiğiniz mekanlara çocuğunuzdan sonra girin. Kaybolursa yer değiştirmemesi gerektiğini, yola çıkmadan çocuğunuza tembihleyin.

Eğer birden fazla çocuğunuz varsa, hepsine benzer renklerde elbiseler giydirin, böylece tek bir renk ayrımını gözlerinizle takip etmek daha kolay olur. Cep telefonunuzun ve adınızın yazılı olduğu küçük bir kağıt parçasını çocuğunuzun cebinde bulundurmanızda fayda var.

Seyahat planınız hazır, şimdi uygulamaya koyma zamanı.  Uçak biletinizi son kez kontrol edip çocuklarınızla eğlenceli bir maceraya doğru yola çıkabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları

İlginizi Çekebilir

Çocuğun Yaşına Uygun Tatil ve Otel Seçimi

Çocuklarla tatil söz konusu olunca en önemli nokta hiç kuşku yok ki çocuğunuzun yaş dönemine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir