obilir > Konular > Mobil İletişim > Cep Telefonları > Cep Telefonu Takip Programı Nedir? Kimler Neden Kullanır?

Cep Telefonu Takip Programı Nedir? Kimler Neden Kullanır?

Cep Telefonu Takip Programı sadece kocasından ya da karısından şüphelenenlerin kullandığı bir yazılım mıdır? Bu tür programların kullanımı yasal mıdır? Güvensizlik ilişkiyi nasıl etkiler? Teknolojik bir konu olmasına rağmen bu konu insan ilişkilerini yakından ilgilendiriyor aslında…

Bir İnsan Neden Cep Telefonu Takip Programı İster?

Cep Telefonu Takip Programı ile ilgilenen hemen hemen herkesin sorduğu bir soru bu… İnsanlar genel olarak çevrelerinde olup bitenleri bilmek isterler. İçten içe başkalarına ait sırları öğrenme dürtüsü vardır. Kimi aramış, nereye mesaj atmış, nereye gitmiş, kimin fotoğraflarını çekmiş gibi kişisel bilgileri edinmek isterler. Zaten dünya genelinde çok popüler olmuş yarışmalarda bu kurgu üzerine hazırlanıyor. Özellikle “Biri bizi gözetliyor” tarzı programlar hep ilgi görmüştür. Neyse şimdi konuyu dedikodu boyutundan çıkartıp biraz daha farklı bir yönden ele almak istiyorum.

 

 

Casus program ya da Takip programı bir insanın tüm hayatını yönettiği, idare ettiği cep telefonlarına ya da tabletlere kurulan yazılımlardır. Bunların en büyük özelliği, takip edilmek istenen telefona 2-3 dakika gibi kısa bir sürede kurulabilmesi ve kurulduktan sonra fark edilmesinin imkansız olmasıdır. Kurulum işlemi de oldukça basit. Hedef telefon ele alınır, internet bağlantısı kullanılarak ilgili sayfaya girilir ve program yüklenir. Hepsi bu. Artık Cep Telefonu Takip Programının yüklü olduğu Cep telefonuna ya da tablete ait tüm bilgiler internette konumlandırılan başka bir bilgisayara gönderilir. Siz internette bulunan bilgisayar kullanıcı adınız ve şifrenizle bağlandığınızda hiçbir sırrın kalmadığını görebilirsiniz.

 • Kim aramış, kimi aramış, ne kadar konuşmuş
 • Kimden mesaj gelmiş, kime mesaj göndermiş, ne yazılmış
 • GPS takip sistemi ile harita üzerinde o anda nerede olduğunu ve gün içinde nerelere gittiğini takip edebilme
 • Gelen postalarda ve giden postalarda neler yazılmış
 • Hangi web sitelerine girilmiş

 

Tüm bu yukarıda sayılanları görebilirsiniz. Kullanıcı tüm bunları cep telefonundan silse bile bilgiler bilgisayara kayıt edildiği için dilediğiniz zaman bu bilgilere erişebilirsiniz.

 

Kimler Cep Telefonu Takip Programı Kullanır?

Cep telefonu takip programı kullanımı amaçları kişiye göre değişir. Yurtdışında çocukların internet güvenliğini sağlamak, tehdit edilip edilmediklerini öğrenmek, cinsel içerikli sitelere girip girmediklerini kontrol etmek ya da sapkın fikirli insanlar tarafından rahatsız edilip edilmediklerini tespit etmek amacıyla kullanılıyor.

 

İş yeri sahipleri çalışanlarına verdikleri şirket telefonlarının ne amaçla kullandıklarını tespit etmek ya da mesai saatlerini Facebook ile harcayıp harcamadıklarını bilmek veya toplantı için ofisten çıkan elemanın gerçekten toplantıda olup olmadığını belirlemek için bu cep telefonu takip programını kullanıyorlar.

 

Tabi ki sebepler bunlarla bitmiyor. Eşler güvensizlik ortamı doğduğunda ve birbirlerinden şüphelendiklerinden dedektif tutmak ya da hafiyelik yapmak yerine her şeyi kesin ve net bir biçimde öğrenebiliyorlar.

 

Tüm bunlar çok hassas ve dikkat edilmesi gereken konular. Ancak teknoloji aldatmak ve aldatılmak konusunda da devreye girmiş durumda. Bu tür programlar hakkındaki düşünceniz tamamen konuya nereden baktığınızla ilgili.

 

Cep Telefonu takip programları hakkında detaylı bilgiye mobil casus programı yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online AVM ve Teknoloji Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 200 TL Beko İndirimi

  Beko online satış mağazasında 9 Kg Çamaşır Makinelerine özel 200 TL İndirim - 200 TL Beko İndirimi

 • 50 TL Media Markt İndirim Kuponu

  Club üyelerine online mağazada geçerli 50 TL Media Markt indirim kuponu - 50 TL Media Markt İndirim Kuponu

 • % 10 Teknosa Online Satış İndirimi

  Teknosa online mağazasında geçerli turuncu indirim başladı! - % 10 Teknosa Online Satış İndirimi

 • % 10 GearBest Promosyon Kodu

  10 $ ve üzeri tüm indirimsiz ürün alışverişine % 10 indirim sağlar - % 10 GearBest Promosyon Kodu

 • 100 TL Hepsiburada Bonus Kampanyası

  500-999 TL arası alışverişlerde 75 TL, 1.000 TL ve üzeri alışverişlerde 100 TL Bonus - 100 TL Hepsiburada Bonus Kampanyası

 • % 10 Hepsiburada Televizyon İndirimi

  En çok tercih edilen TV'lerde sepette anında %10 indirim - % 10 Hepsiburada Televizyon İndirimi

 • % 3 n11 İndirim Kodu

  n11.com'da 200 TL ve üzeri alışverişte Zubizu’ya özel sepette %3 indirim sağlar - % 3 n11 İndirim Kodu

 • % 20 MaxiTekno İndirim Fırsatı

  MaxiTekno teknoloji ürünlerinde % 20'ye varan haftanın süper indirimleri - % 20 MaxiTekno İndirim Fırsatı

 • 75 TL Hepsiburada Chip-Para Fırsatı

  Chip-Para kullanılıyor mu diyenler için Axess kart özel avantajlar sunuyor. Chip Para ile ödeme sayesinde yapılan alışverişlerde satın alınan ürünü sepete ekledikten sonra ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerini girince otomatik olarak ne kadar chip para […]

 • % 6 DX Kupon Kodu (Coupon Code)

  160 dolar ve üzeri siparişe % 6 indirim sağlar (6% OFF for orders over $160) - % 6 DX Kupon Kodu (Coupon Code)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir