Çekim Yasasını Uygulamanın Yolları

Çekim Yasası, düşünce gücünü açıklamada kullanılan en etkili ve en güçlü yasalardan biridir. Evrensel yasaların kökeni, insanlık tarihi kadar eskidir. Çekim yasası her ne kadar günümüzde popülerlik kazanmış gibi görünse de, tarihin tozlu sayfalarında çekim yasasına dair çok güçlü izler bulabilirsiniz.

Çekim Yasası, benzer enerjilerin (düşünce, davranış, duygu gibi) benzer enerjileri çekeceğini söyler. Bu yasa bir varsayım değil, birçok bilim insanının onayını almış evrensel bir gerçektir. Etkilerini hemen her yerde görebilirsiniz.

Hepimizin etrafını çepeçevre saran görünmez bir enerji alanı vardır. Bu enerji alanı, telsiz frekansları, TV sinyalleri, kızılötesi ışınlar ve düşünce sinyallerinden oluşmaktadır.

Televizyonunuzun kumandasına dokunduğunuzda gözle görülmeyen bir ışın, havada yol alarak alıcı bölüme ulaşır ve yerinizden kalkmadan kolayca kanalı değiştirebilirsiniz. Havadaki bu ışını göremiyor olmak, onun olmadığı anlamına gelmez. Düşüncelerimiz de tıpkı bu gözle görülmeyen ışınlar gibidir. Onları göremeyiz, ancak etkileri her yerdedir.

İşte bu yüzden korktuğumuz şeyler başımıza gelir. Bu yüzden birisini düşünürüz ve hemen bizi telefonla arar. Bu yüzden, “Keşke başka bir şey düşünseydim” deriz.

Çekim Yasasını hayatımıza entegre etmek için, düşüncelerimizi sorumluluğunu üstlenmemiz gerekecektir. İyi ya da kötü, tüm düşünceleriniz size aittir. Kimse sizi bir şeyi düşünmeye zorlayamaz. Siz onu düşünmeyi seçersiniz. O halde Çekim Yasasının gücünü kullanmak için, düşüncelerinizi bilinçli olarak seçmeli ve işe yaramayan düşünceleri zihninizden uzaklaştırmalısınız.

Düşünceler duygulara dönüşür ve Çekim Yasasının temeli de duygulardır. Eğer bir şeyi yoğun duygularla isterseniz, gerçekleşir. İşte Çekim Yasasını hayatınıza katmak için bazı küçük ipuçları:

– Düşüncelerinizi yazın. Aklınızdan geçenleri izlemenin en kolay yolu budur.
– İşe yaramayan bir düşünce aklınıza geldiği anda, o düşünceyi yazın ve sonra yırtın.
– Gün içinde, hayallerinize odaklanın. Görsel canlandırmalar yapın.
– Hayallerinize duygular katın. Birşeyi hissetmiyorsanız, onun gerçekleşmesi mümkün olmayabilir.
– Etrafınızı hayallerinizle süsleyin. Hayallerinize ait resimler, eşyalar vs.
– Bir “Çekim Yasası Günlüğü” tutun. Tüm güzel gelişmeleri yazın.
– Sahip olduklarınız için minnet duyun.
– Olmasını istemediklerinize değil, olmasını istediklerinize odaklanın.
– İçinde bulunduğunuz anın tadını çıkarın.
– Hayallerinize ulaşmış gibi davranın.

Tavsiyeler

Özgüvenini arttırmak isteyen insanlar için hazırlanmış olan bu sayfadaki YÜRÜYEN ÖZGÜVEN e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Mayıs, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir