Çamaşır Makinenizi Nasıl Korursunuz?

Öncelikle çamaşır makinenizin konumu ile başlayalım. Son çıkan modellere göre daha hassas olan makinenizi “evin hangi konumunda kullanırsanız makinenizin sağlığı için iyidir” sorusuna verilebilecek en doğru cevabı düşünürsek, öncelikle fazla nem almayan bir yer olması gerektiğini söylememiz gerek…

Birçoğumuz çamaşır makinelerini banyolarımızda muhafaza ederiz. Banyo duşakabinleri olsa dahi nemi muhafaza etmekte yeterli kalmayacaktır bu durumda da makinenizin dış görünüm kısımları korozyona uğrayacak aşınacak hatta paslanarak çürümeye yüz tutacaktır.

Evinizde eğer çamaşır makineniz için ekstra bir yer yapılmadı ise makinenizin ömründen iki sene düşmeniz gerekmektedir. Çürümeye uğramasa dahi makinenizin elektronik kısımlarının neme maruz kalabileceği akıldan çıkarılmamalı bu yüzden makinenizi banyonuzu kullanmadığınız zamanlarda çalıştırmaya özen göstermeliyiz.

İkinci olarak makinenizin ayaklarının sabit durduğundan emin olmak gerekir. Çok büyük boşluklarda makine hareket etmeye bile başlayabilmektedir ama ufak bir boşluk makinenizin zaman içerisinde amortisör arızasına Kimi makinelerde ise yaylarının girdiği yuvaların aşınmasına sebep olabilir.

Bir diğer unsur ise çamaşır makinenizde kalan pis sudur. Bu makinenizin içerisinde kokuya neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için üç dört yıkamada bir makinenizin alt tarafında bulunan gider kapağı açılarak içerisinde kalabilecek kirler ve pis suyun temizlenmesi bu durumu ortadan kaldıracaktır.

Kullandığınız deterjan ise makinenizin ömründen çalan bir başka unsurdur. Ucuza kaçarak alacağınız kimi deterjanlar makinenizin çürümesini hızlandırdığına emin olabilirsiniz. Kullandığınız deterjanın köpürmediğinden emin olun. köpüren deterjan ya sahtedir ya da bozulmuş olabilir.

Son olarak çamaşır makinenizin deterjan gözünü üç veya dört yıkamada bir çıkarıp temizlerseniz taşlaşan deterjan kalıntıları gibi kötü bir görünümden kurtulursunuz.

Kapasitesi ve Devri Yüksek Çamaşır Makinesi

Kapasitesi yüksek olan çamaşır makineleri en üst düzeyde yıkama kapasitesi sunarlar. Örneğin 9 kg kapasiteli 1200 devir çamaşır makinesi içerisinde yorgan, battaniye gibi büyük hacimli çamaşurları rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Makinenin yüksek devirli olması sayesinde de hızlı bir kurutma sağlanmış olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir