Burun Estetiği ve Burun Estetiği Ameliyatları İçin Doktor Seçimi

Kimi zaman zorunluluktan kimi zaman da estetik kaygılardan dolayı burun estetiği operasyonu yaptırmak zorunda kalırız. Her ameliyat gibi burun estetiği ameliyatları da kolay değildir. Burun estetiği yaptırmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan en önemlisi burun estetik ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorun seçimidir…

 

Kimi zaman zorunluluktan kimi zaman da estetik kaygılardan dolayı burun estetiği operasyonu yaptırmak zorunda kalırız. Her ameliyat gibi burun estetiği ameliyatları da kolay değildir. Burun estetiği yaptırmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan en önemlisi burun estetik ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorun seçimidir.

 

Burun Estetiği Nedir? Burun Estetiği Neden Yapılır?

Kişiyi rahatsız eden sağlık ve estetik problemlerin giderilmesi amacı ile yapılan ameliyatlara burun estetiği ameliyatları denir. Bireyin sağlıklı nefes alıp vermesini, üst solunum yollarına bağlı olarak bir takım komplikasyonlar yaşamasına neden olan durumlarda burun ameliyatlarının yapılması söz konusu olur. Burun estetiği ameliyatları genelde kişinin burnunda yapısal bozukluklar olması ve bu yapısal farklılıkların estetiksel kaygılara dönüşmesi ardından gerçekleştirilir. Yeniden şekillendirme de denilen burun estetiği ameliyatlarında burnun estetik özelliklerinin yanı sıra sağlık ve fonksiyon bozukluklarının da düzeltilmesi esastır. Bu sağlık ve fonksiyon bozuklukları genellikle kemik eğrilikleri ya da burun etinin küçültülmesi olarak da tanımlanabilir.

 

Burun Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki teknikle gerçekleştirilir. Günümüzde sıklıkla açık teknik burun ameliyatı yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatları genelde iki ila üç saat dilimi arasında tamamlanır ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Burun ameliyatlarının yapımını takip eden günlerde de hastanın dikkat etmesi ve bilmesi gereken bir takım gelişmeler vardır. Burun ameliyatları kolay ameliyatlar değildir ancak gelişen teknoloji ve tıp dünyası bu ameliyatların eskiye oranla çok daha kolay atlatılmasını sağlamaktadır. Burun ameliyatları sonrasında ilk 48 saat kanama görülebilir. Bu kanamalar zamanla azalacaktır. Ameliyat sonrası baş bölgesinin yüksekte tutulması, efor gerektiren hareketlerden kaçınılması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatlarından sonra yüzde morluk ve şişlikler görülmesi normaldir. Bu morluk ve şişlikler kısa sürede kaybolacaklardır.

 

Burun estetiği ameliyatlarında sonucun iyi olması doğru doktor seçimi ile alakalıdır. Konusunda uzman ve donanım sahibi kişilere güvenmek ameliyat sonucunun olumlu olmasını sağlayacaktır. Peki, doktor seçerken nelere dikkat edilmedir?

 

Burun Estetiği Ameliyatlarında Doktor Seçerken Dikkat!

Burun estetiği ameliyatı çok önemli bir ameliyattır. Bu noktada hem estetiğinizi hem de sağlığınızı emanet edeceğiniz doktorun büyük titizlikle seçilmesi gerekir. Doktor seçiminde doğru adımları izlemenize yardımcı olacak bir takım ipuçları vardır. Burun estetiği ve benzeri konularda tercih edeceğimiz doktorun seçiminde rol oynayan aracıların başında internet gelir. Aile, eş dost ya da tavsiye üzerine de deneyimlenmiş doktor ya da hastane seçimi söz konusu olabilir bunların tamamında uzmanlık önem taşır… Doktor seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

 

Burun estetik ameliyatı ile ilgili doktor seçimi için eğer internette araştırma yapacaksanız, ulaştığınız ilan ya da web sitelerinde adı geçen doktor ya da uzmanların sizin taleplerinize ne oranda cevap verecek yetkinlikleri olduğunu araştırın. Bu kural öneriler için de geçerlidir.

 

Peki, hangi soruları sormalısınız?

  1. Seçtiğiniz doktor burun anatomisi ve fizyolojisi hakkında detaylı eğitim almış mı?
  2. Seçtiğiniz doktor burun fonksiyonları ve tüm burun hastalıkları tedavileri konusunda yeterli bilgiye sahip mi?
  3. Seçtiğiniz doktor ile iletişim kurabiliyor musunuz? Yani kafanızdaki endişeler ya da ameliyatın detayları ile ilgili sorduğunuz sorularda doktorunuz sizi sabır ile dinleyip size ihtiyacınız olan yanıtları veriyor mu?
  4. Seçtiğiniz doktor daha önceden burun estetiği ameliyatı yapmış mı? Bu noktada size önceki ameliyatları ile ilgili referanslar, fotoğraflar, uygulama sonuçları ile ilgili size bilgi ya da doküman gösterebiliyor mu?
  5. Seçtiğiniz doktor yenilikçi tedavi yöntemlerine hakim mi? Alanına ilişkin dünyadaki gelişmeleri takip ediyor ve bunları uyguluyor mu?
  6. Tüm bunların ötesinde seçtiğiniz doktora güven duyuyor musunuz?

Kişisel bakım, cilt bakımı, makyaj, parfüm ve saç bakımı konusunda uzman markaların indirim kuponlarını tikokupon.com’da bulabilirsiniz. Örneğin clinique indirim kodu clinique resmi sitesinden yapılan alışverişlerde ekstra indirim sağlıyor. Online alışverişler için kullanarak tasarruf edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir