Boy Uzatma Yöntemleri

Boy uzatma yöntemleri ile kaç yaşında olursanız olun boyunuzu uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Çoğu insan boy uzamasının sadece genetik olduğunu düşünmektedir oysa boyunuzu uzatabilmeniz için bazı konuları bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gereklidir…

Boy uzatma yöntemleri şunlardır;

  • – Büyüme hormonu
  • – Düzenli bir yaşam
  • – Boy uzatan yiyecekler
  • – Boy uzatma egzersizleri
  • – Boy uzatan sporlar

Büyüme Hormonu

Büyüme hormonu, boy uzamasını en çok etkileyen unsurlardan biridir. Boy uzaması için büyüme hormonunun düzgün çalışması gerekir. Bunun için de düzenli yaşamak, düzgün yiyecekler yemek, spor ve egzersiz hareketleri yapmak gerekir. Çocuklarda büyüme hormonu daha çok uykuda çalıştığı için boy uzaması da hızlı gelişmektedir. Yetişkinler ise büyüme hormonlarını, düzenli yaşayarak mesela hergün belli saatte yatıp belli saatte kalkmak, basketbol oynamak veya yüzmek, boy uzamasını sağlayan yiyecekleri tüketerek büyüme hormonunun daha sağlıklı çalışmasını dolayısıyla boylarının uzamasını sağlayabilirler.

Düzenli Bir Yaşam

Düzenli bir yaşam, büyüme hormonunu etkileyen faktörlerden biridir. Hergün aynı saatte yatıp aynı saatte kalkarak yeterli bir uyku (hergün 7-8 saat) almak, hergün yemek öğünlerini aynı saatte yemek ve spor yapmak düzenli bir yaşama örnektir. Tabi bunları yaparken de sigara, alkol ve madde kullanımından da uzak durmak çok önemli.

Boy Uzatan Yiyecekler

Vücut gelişimi için doğru besinleri tüketmek çok önemlidir. Boy uzatmak için süt, süt ürünleri, hayvansal gıdalar (süt, peynir, yoğurt, yumurta, et), deniz ürünleri (balık ve her türlü kabuklu deniz ürünleri) iyi protein kaynaklarıdır. Sebze ve meyve tüketmek de çok önemlidir. Boy uzatmak için çay, kafein, tuz, şeker ve fastfood yiyeceklerinden uzak durmalıyız.

Boy Uzatma Egzersizleri

Boy uzatma egzersizleri olarak barfiks çekmek, (boyumuzdan yüksek bir yere ellerimizle tutunup kendimizi yukarı doğru çekmek) sıçrama ve vücut esnetme hareketleri yapmak boy uzaması için çok faydalıdır.

Boy Uzatan Sporlar

Boy uzatan sporlar olarak basketbol, voleybol, yüzme, koşu yarışları, uzun atlama, üç adım atlama, yüksek atlama, sırıkla atlama ve beyzbol gibi birkaç tane spor sayabiliriz.

TAVSİYELER

6 Haftada 8 cm uzamayı sağlayan bu e-kitap size rehber olacaktır. İnceleyin!

2 Yorumlar

  1. Merhaba, öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Gerçekten özetle boy uzatma yöntemlerini açıklamışsınız. Bir çok sitede karmaşık bilgiler bulunuyor bu yazı gerçekten özetle anlatmış teşekkürler emeğinize sağlık.

  2. merhaba yazınız Genel olarak boy uzatma yollarından bahsedilmiş ellerinize sağlık bu faydalı içerik için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.