Boy Nasıl Uzar? Boyumu Nasıl Uzatabilirim?

Boy nasıl uzar sorusuna cevap verirken aynı zamanda boy nasıl hızlı uzar, nasıl çabuk boy uzar gibi soruların cevaplarını da almış olacaksınız. İnsanlar bebeklikten ergenlik dönemini tamamlayıncaya kadar sürekli gelişmektedir. Ancak bazı insanlarda boy uzaması çabuk durabilir. Bunun başlıca nedenlerinden birisi genetik yapıdır. İkinci sırada doğru beslenmeme ve sonuncusu da uyku düzensizliği denilebilir. Tüm bu unsurlara rağmen eğer belli önlemler alınırsa boy uzamanız gelişme döneminde devam edecektir…

Nasıl Çabuk Boy Uzar?

Boyun çabuk uzaması için spor, doğru beslenme ve düzenli uyku unsurlarının tamamen bir düzen içerisinde olması gerekir. Bunun yanında voleybol ve basketbol oynamakta boyun çabuk uzamasını etkilemektedir. Ancak futbol oynamak boy uzamasında olumsuz sonuç göstermektedir.

Özellikle son yıllarda pilates sporunun da hızlıca boyun uzamasına etkisi vardır. Buna ek olarak piyasada boy uzatan ayakkabılar, vitaminler vb. ürünler de bulunmaktadır. Ancak bunlardan en önemlisi çocuklara erken yaşta doğru beslenme ve egzersiz alışkanlıkları kazandırmaktır.

Boy Nasıl Uzar?

Boy kısalığı daha çok genetik yapıdan kaynaklanmaktadır. Doğru beslenme birçok insan tarafından önemsiz görünmektedir. Ancak boyun uzamasında en etkili unsurlardan birisidir. Boy nasıl uzar sorusuna verilecek en iyi cevap iyi beslenme, egzersiz yapma ve düzenli uykudur. Aşağıdaki videoda boy uzatma egzersizleri gösterilmektedir.

Bilim adamları basketbol, voleybol gibi sporların boyun uzamasına etkisinin ispatlanmadığını belirtse de zıplamaya dayalı spor ve egzersizlerin boyun uzamasında oldukça etkili olduğu gözlenmektedir.

Boy Nasıl Hızlı Uzar?

İlerleyen yazılarda da bahsedeceğim egzersizleri düzenli olarak yapıp, doğru beslenip birde uykunuzu belirli bir düzene soktuğunuz zaman boyunuzda uzama gözlenecektir. Ayrıca doğru beslenme konusuna da ileride değineceğim.

TAVSİYELER

6 Haftada 8 cm uzamayı sağlayan bu e-kitap size rehber olacaktır. İnceleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir