Borsadan Kazanç Sağlamak ve Borsada Kazanmak İçin Eğitim Kitapları

Borsayı önceden beri takip eden ve getiri sağlayan biri olarak yatırım yapacaklar için önereceğim en önemli tavsiye borsadaki yatırımlarınızda ihtiyacınız olmayan parayı kullanmanızdır. Ben borsada oynarken en kötü ihtimalle kısa zamanda ihtiyacım olmayacak parayı yatırır ve stratejimi ona göre belirlerim…

 

Borsayı önceden beri takip eden ve getiri sağlayan biri olarak yatırım yapacaklar için önereceğim en önemli tavsiye borsadaki yatırımlarınızda  ihtiyacınız olmayan parayı kullanmanızdır. Ben borsada oynarken en kötü ihtimalle kısa zamanda ihtiyacım olmayacak parayı yatırır ve stratejimi ona göre belirlerim.

 

Başka bir deyişle borsadaki paramı unutuyorum diyebilirim. Zaten çok zor durumda kalmadıkça da o parayı çekmiyorum ve elde ettiğim kar ile yeni hisse senetlerine yatırım yapıyorum. Yatırım yaparken de riskimi daha da arttırmamı da sağlamış oluyorum böylece. Borsaya yatırım yaparak da kendime ek gelir ek iş olanağı da sağlamış oluyorum bir bakıma. Borsada belli bir birikime sahip olmaz iseniz kaybınız daha fazla olacak ve zarar etmeniz kaçınılmaz hale gelecektir. Burada borsa eğitim kitapları devreye giriyor.

 

Borsada yatırım yapanlar için ayı ve boğa kavramları pek yabancı değildir. Kısa tabirle ayı profilli yatırımcı düşüşlere oynar tepeden satıp, dipten alma eğilimdedir yani. Boğa profilli yatırımcı ise endeksin yükselmesinden yana olan ve hisse senedinin alım-satımını ona göre yönlendiren yatırımcıdır. Son zamanlarda bir de ayı ve boğa piyasasında sürekli kazanan bir kesim olan köpekbalığı diye tabir edilen bir yatırımcı kitlesini duydum. Sürekli kazanan köpekbalıklarını bilinen tabirle spekülatörleri takip ederek kazanmak yani hangi senede girip çıktığında kazanmak bir bakıma yüksek kazanç gibi görünüyor.

 

Borsa’da Kazanç Sağlamak İsteyenler İçin Kitap Önerileri

Borsada köpekbalığı tekniği kitabı işte bu köpekbalığı tabir edilen yatımcıların yöntemini anlatmaktadır. Borsada kazanmak için tavsiye eğitim kitaplarından diğeri ise Borsa Koçu e-kitabıdır. Eğer borsa hakkında o kadar bilgiye sahip değilim, yardıma ihtiyacım var derseniz Ayşe Kabasakal’ın birikimlerini aktardığı Borsa Koçu isimli e-kitabı edinmenizi öneririm. Ayşe Kabasakal, borsada yaklaşık 11 senedir yatırım yapan ve hiç zarar etmediği vurgulanan başarılı bir borsacıdır. Borsa Koçu kitabı ile bu birikimlerini yatırım yapmayı düşünen, zarardan muzdarip olan yatırımcılara kaynak olması açısından oluşturmuştur.

 

Bu e-kitabın içeriğinden bahsedecek olursak:

Borsanın İşleyişi, Şirketlerin Kar Payı Dağıtımı, Ulusal 30-100 Endeksleri Hakkında Bilgiler, Borsada Teknik ve Temel Analiz Nedir? Yabancı Yatırımcı Nasıl Kazanır?  Hisse Senetlerinin Bölünmesi ve Bölünmüş Fiyat Nedir? 10 Sene İçinde Kazandıran Senetler ve B – C Grubu Hisselere Uygulanacak Tüm Yeni Düzenlemeler hakkında detaylı bilgileri içermektedir.

 

Siz de borsaya bu eğitim kitapları ile güvenilir bir şekilde yatırım yapabilir, kazanç elde edip ek gelir ve ek iş de elde edebilirsiniz.

 

Eğer borsada bir altyapım var, bilgim ve tecrübem var fakat nerede satacağımı ve alacağımı bilemiyorum kestiremiyorum derseniz önerim Trend Takipçisi arkadaşlar. Bu sistemle başkalarının yönlendirmesine gerek duymadan kendiniz yatırım stratejinizi belirleyeceksiniz. Alış ve Satış yapacağınız destek ve direnç noktalarında size uyarı verecek sizde buna göre kazancınızı bileceksiniz. Kendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz bir bakıma. Bu sistemin en büyük artısı yatırımcının kaybına yol açan duygusal davranma olayını da ortadan kaldırması. Yatırımcı duygusal davranarak korku, panik, heyecan, kaygı ile hareket ederek zarara uğramakta. Trend Takipçisi ile duygusal davranmayacak ve kazanç sağlayacaksınız.

 

Yararlanılan kaynaklar için: http://www.ekgelir-ekis.com/borsada-kazanmak-icin-tavsiye-egitim-kitaplari/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir