obilir > Konular > Seyahat / Tatil > Gezi Rehberi > Bodrum Tatili, Bodrum’da Gidilecek Yerler

Bodrum Tatili, Bodrum’da Gidilecek Yerler

Bodrum denilince mavi ve beyazın eşsiz uyumudur hayallerde ilk canlanan… Sonrasında dinlenmek bilmeyen eğlence anlayışı ile hareketli sokaklar bu dingin portreye eşlik eder. Bodrum’da geçirilen süre boyunca sezonun popüler melodileri kulaklara yerleşirken ünlü simaları ağırlayan plajları, dünyanın dört bir yanından akın eden turistlere ev sahipliği yapar…

 

Bodrum denilince mavi ve beyazın eşsiz uyumudur hayallerde ilk canlanan… Sonrasında dinlenmek bilmeyen eğlence anlayışı ile hareketli sokaklar bu dingin portreye eşlik eder. Bodrum’da geçirilen süre boyunca sezonun popüler melodileri kulaklara yerleşirken ünlü simaları ağırlayan plajları, dünyanın dört bir yanından akın eden turistlere ev sahipliği yapar… Bodrum denilince akla ilk gelenler deniz, plaj ve eğlence olsa da Bodrum’un ziyaretçilerine vaat ettikleri bunlarla sınırlı değildir. Bodrum’un modern çehresinin yanı sıra tarihi eserleri, geçmişin izlerinin keşfedilebildiği tarihi mekanları da Bodrum tatili süresince görülmeye değer adreslerdir.

 

Bodrum tatili için otel indirim kuponlarını tikokupon.com adresinden bulabilirsiniz. Ayrıca buradaki tatil sepeti bodrum erken rezervasyon fırsatlarına da göz atmanızı öneririm. İndirim kuponları ve erken rezervasyonlar süre limitli olduğundan mümkün olduğunca erken hareket etmekte yarar var.

 

Bodrum, portresini oluşturan ve en önemli tarihi yapıtlardan biri hiç kuşku yok ki Bodrum Kalesi’dir. Doğu ve batı limanlarının meydana getirdiği yarımada üzerinde yükselen kale,  Bodrum’un hemen her noktasından görülebilme özelliğine sahiptir. Eğer denk gelirseniz dolunayın kalenin ardından doğuşunu izlemenizi tavsiye ederim. Bodrum Kalesi 1406 ile 1523 yılları arasında inşa edilmiştir. Fransız, İtalyan, Alman, İngiliz ve Yılanlı adında 5 kulesi olan kale, günümüzde “Sualtı Arkeoloji Müzesi” olarak ziyarete açıktır. Bodrum’da görülmesi gereken bir diğer tarihi adres de Dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Mozole’dir. Bodrum ilçe sınırları içinde yer alan Mozole’den geriye sınırlı sayıda kalıntı kalmış olsa da Bodrum’a gidip de bu değerli geçmişi ziyaret etmeden tatilinizi noktalamamalısınız. Bodrum’un köklü geçmişinden günümüze gelen bir diğer önemli yapıt ise Helen Kültürünün izlerini taşıyan Halikarnassos’taki açık hava tiyatrosudur. Eğer tatiliniz süresince bu mekanda düzenlenen bir tiyatro, konser ya da dinletiye denk gelirseniz hiç tereddüt etmeksizin biletinizi alın. Bu mistik atmosferde seyredilen etkinliğin keyfine diyecek yok. Bodrum, tarihi hazinesinin en önemli örnekleri Bodrum’daki antik kentlerde yer almaktadır. Bodrum tatilinizi farklı bir anlamla taçlandırmak isterseniz Halikarnassos, Mandasa, Bargylia, Karyanda, Myndos, Oranion, Sibda, Souagele ve Tlmisos adıyla korunan antik kentleri de gezi programınızı eklemelisiniz.

 

Bodrum ve Deniz…

Deniz, Bodrum tatilinin ana temasını oluşturur. Eğer tatilinizi tek bir koya ya da plaja bağlı kalmaksızın gerçekleştirmek istiyorsanız, Bodrum, Mavi tur yolculuğuna çıkmak için önemli bir başlangıç rotasıdır. Ege Denizinden Akdenizin doğusuna uzanan mavi turlar ile sayısız Bodrum koyunu keşfedebilir, rutinden uzak, denize doyurucu bir tur programına dahil olabilirsiniz. Bodrum hareketli plajlarıyla da dikkat çeker. Bitez, Ortakent ve Gümbet her yıl yüzlerce ünlü simanın uğrak yeri olarak ün kazanmıştır. Dolayısıyla da bu bölgelerde yer alan plajlar bir hayli popülerdir.

 

Bodrum’da Gece Hayatı…

Bodrum’da gün tam anlamıyla 24 saat yaşanır. Gündüz hareketli plajlarda dinlendirilen bedenler geceleri pek çok alternatifin bulunabildiği Bodrum İlçe merkezindeki bar ve diskolarda günün ilk saatlerine kadar eğlenceye dolu anlar yaşarlar… Barlar Caddesi olarak da bilinen Cumhuriyet Caddesi, Bodrum’un başlıca eğlence merkezidir.

İNDİRİMLİ REZERVASYON İPUCU

Otel ve seyahatleriniz için yapacağınız rezervasyonlarda tikokupon kullanarak ekstra indirim alabilirsiniz. Bunun için tikokupon.com’un buradaki Otel ve Tatil İndirim Kuponları sayfasına bakın. Bulacağınız bir kupon size ekstra indirim sağlayabilir (nasıl olacağı her bir kuponda belirtiliyor). Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir