Bloody Mary Kokteyli Nedir? Evde Bloody Mary Kokteyli Nasıl Hazırlanır?

“Gece yarısı. Karanlık. Bir aynanın karşısına geç ve 13 kere söyle. ‘Bloody Mary.’ Aynadaki kişi dışarı çıkacak ve sana saldıracak…” Efsane böyle söylüyor. Bir diğer şehir efsanesinde ise, gece çok içilen alkolün sabahında, size Bloody Mary’den daha iyi gelecek bir şeyin olmadığı, Alka Seltzer’i solda sıfır bırakacağı anlatılıyor. Efsaneleri geçip size evde bu kokteyli nasıl yapacağınız anlatmaya başlayalım. Ondan sonrası size kalmış, deneyip bize de anlatın…

 

Gece yarısı. Karanlık. Bir aynanın karşısına geç ve 13 kere söyle. 
‘Bloody Mary.’ Aynadaki kişi dışarı çıkacak ve sana saldıracak..
.”

Efsane böyle söylüyor. Bir diğer şehir efsanesinde ise, gece çok içilen alkolün sabahında, size Bloody Mary’den daha iyi gelecek bir şeyin olmadığı, Alka Seltzer’i solda sıfır bırakacağı anlatılıyor. Efsaneleri geçip size evde bu kokteyli nasıl yapacağınız anlatmaya başlayalım. Ondan sonrası size kalmış, deneyip bize de anlatın!

İşe Malzemeleri Alarak Başlayalım

  • Domates Suyu
  • Votka
  • Limon Suyu
  • Worcestershire Sos
  • Tabasco Sos (Acı sos)
  • Karabiber
  • Tuz

Malzemelerimiz Hazır! İşe Koyulalım.

Öncelikle içindeki malzemelere bakarak telaşa kapılmayın. Worchestershire ve Tabasco sos gittiğiniz herhangi bir büyük marketten kolayca bulabileceğiniz soslardır. Kokteyli hazırlarken dikkat etmemiz gereken önemli konulardan birisi, bu kokteyli bir shaker içinde hazırlamaktır. Eğer servis edeceğimiz bardağın içine tüm malzemeleri koyup karıştırırsak, karabiber topaklanacak ve kokteylin içinde dağılmayacak, istediğimiz tadı almamıza engel olacaktır. Shaker’ın içine 3-5 tane küp buz atıp, 3/2 shot votka, 1/2 shot limon suyu, 4 shot domates suyu, 2-3 damla acı sos, 2 yemek kaşığı worchestershire sos, istediğimiz kadar karabiber ve tuz ekliyoruz. Güzelce shake’ledikten sonra bardağa döküyoruz. Lezzetli kokteylimizi yudumlamaya başlamadan önce sadece süslemek kaldı. 

Bloody Mary süslemesi çok zevkli, göz zevkinize göre istediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz bir kokteyl. Cherry domates, kırmızıbiber, kereviz sapı, salatalık, limon dilimi ve aklınıza gelebilecek pek çok diğer sebze meyve ile süsleyebilirsiniz. İçlerinden en çok tercih edilenler, içinde domates suyu olmasından dolayı, kürdana geçirilmiş bir cherry domates ve kokteylin tadına harika uyum gösteren kereviz sapı!

4 senelik taksim barmenlik hayatında öğrendiklerimi anlatıyorum.
Kokteyller, içkiler, barlar ve başımdan geçenler…

www.evdekokteyl.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir