Para Kazanmak İçin Blog Yazın, Blog Yazarlığından Para Kazanın

Her geçen gün daha fazla talep görüyor blog yazarak para kazanmak. Çünkü başlangıç için çok düşük bir maliyet gerektiriyor ve blog güncel tutuldukça sadık bir okuyucu kitlesi elde edenler gerçekten de her geçen gün kazançlarını artırıyorlar…

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Her geçen gün daha fazla talep görüyor blog yazarak para kazanmak. Çünkü başlangıç için çok düşük bir maliyet gerektiriyor ve blog güncel tutuldukça sadık bir okuyucu kitlesi elde edenler gerçekten de her geçen gün kazançlarını artırıyorlar.

 

Her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor blog yazarak para kazanmak. Çünkü az bir sermaye gerektiriyor. Blog sahibi olmanın birçok yolu bulunuyor. Ücretsiz hizmet veren WordPress, blogger vb. siteler size bu hizmeti ücretsiz sağlıyor.

 

Eğer bloğunuzdan ciddi paralar kazanmak istiyorsanız, blog üzerindeki hakimiyet tamamen sizde olmalıdır. Çünkü Türkiye’de yaşıyoruz ve her an her şeye hazırlıklı olmalıyız. Bundan dolayı ücretli bir blog kurmak daha iyi bir fikir sayılabilir.

 

Bir alan adı almak ve sunucu satın almak size 70-80 TL’ye mal olur. Ancak yararı düşünüldüğünde 70-80 TL çok az bir paradır ve bu 70-80 TL size fazlasıyla geri dönecektir.

 

Blogla para kazanmak için güzel bir tema seçmelisiniz. Sonra blogunuz için ilgi gören bir konu seçmelisiniz. İlgi gören konu hakkında Google’de basit bir arama yaparak binlerce konu bulabilirsiniz.

 

Bloğumda ne hakkında yazmalıyım. Dünyada milyonlarca blog var. Bu bloglar bir günlük, iş tecrübeleri konusunda, hobileriniz hakkında, çocuklarınız varsa bakımı konusunda, anne ve babalık tecrübelerini anlattığı birçok konu olabilir. Ama ne olursa olsun insanları gerçekten aydınlatabileceğiniz bir konu olmasına özen gösterin. Unutmayın insanları bilgilerinizle aydınlatmadıkça bloğunuz sadece yazı çöplüğüne döner.

 

Konu seçtiniz, artık bloğunuza yazı ekleme zamanı.  Blogların bir kaç tanesini incelersek yazı uzunluğu genelde değişir. Bazı inanlar bir kaç paragraf yazabilirken bazıları daha uzun yazılar yazabiliyor. İyi bir blog yazısı için 500-600 kelimelik yazı yeterlidir.

 

Ayrıca ana makaleye götürecek  kısa ve özenle hazırlanmış bir giriş güzel olur. Beğendiğiniz yazılarını ana sayfada sabitleyerek  daha çok okunmasını sağlayabilirsiniz. Blog yazarlığı ile para kazanmak için bunları yapmanızı özellikle tavsiye ediyorum.

 

Eğer bir bloğunuz varsa yazı konusunda bir sınır yoktur. Yazılarınızı yazdıkça yazdıklarınızdan zevk alacaksınız ve okurlarınız da zevk alacak. Böylece okurlarınız tecrübelerinizden, yazdıklarınızdan etkilenecek ve sizi sürekli takip edecektir.

 

Yazı ekledikten sonra ilk yapacağımız şey elimizden geldiği kadar ziyaretçi sahibi olmaktır. Ziyaretçi kazanmanın bir çok yolu vardır. Özellikle yeni bloğunuzun her yazısını imleme ve sosyal sitelere koymalısınız..Ayrıca sosyal ağlarda bloğunuz için bir profil oluşturabilirsiniz.Veya forumlarda güzel bilgiler ekleyerek imzanızla da trafik alabilirsiniz. Ayrıca e-posta aboneliğini de kullanmalısınız.

 

Şimdi yapmamız gereken blogla para kazanmak için yapmamız gereken adımları atmada. Gelen ziyaretçilerden para kazanmak için bloğunuza reklam alabilirsiniz. Bunun için adsense vb. bir sürü site vardır. Ayrıca Affiliate linklerinizi paylaşarak da para kazanabilirsiniz. Ayrıca bloğunuzun ziyaretçi sayısı artıkça bireysel olarak reklam vermek isteyenler için kendi reklam fiyatınızı belirlersiniz böylece reklamlardan da para kazanabilirsiniz.

 

Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere… Daha fazla bilgi için İnternetten para kazanmanın yolları adresini ziyaret ediniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Eylül, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir