Blog Nasıl Tanıtılır ??

Arkadaşlar Blog tanıtmanın elbette birçok yolu vardır. Fakat en kısa sürede daha çok kişiye ulaşmanın bir kaç tane yolu vardır. Bendeniz de sizlere bu yollardan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere ”Sosyal medya” artık hepimizin vazgeçilmezi ve hayatımızın her anında karşımıza çıkmakta. Evet yanlış tahmin etmediniz bizde sosyal medyayı kullanarak blogumuzun tanıtımı yapacağız. Ama facebook twitter gibi yerlerde değil çünkü oradaki tanıtımlarınız sadece arkadaş sayınız kadar olaacaktır. Ama isterseniz diğer yazımı okuyup farklı sosyal medya ağlarını da görebilirsiniz. Ben bugün size Google+ yoluyla nasıl daha geniş kitlelere tanıtım yaparız bunu aktaracağım…

 

Google + da Nasıl Blog Tanıtımı Yaparız?

Şimdi arkadaşlar eğer blogunuzu google yoluyla açmışsanız ki çoğunlukla böyledir. Sizinde bildiğiniz üzere blogger google + ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bizde bunu avantaja çevirip kısa sürede geniş kitlelere ulaşacağız. İlk önce yapmanız gereken google + hesabımıza girip bol bol arkadaş eklemek olacaktır. Çünkü ne blogumuzda yaptıgımız yayınlar direk olarak google+ hesabımızda da yayınlanmaktadır. Daha sonra ise Google + hesabımıza giriş yapıp sol tarafta bulunan anasayfa yazan butonun üzerine gelip oradan ”Topluluklar” sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza birsürü topluluk çıkıyor. Orada istediğimizi seçebiliriz. Ama benim size önerimen en çok hangi topluluğun üyesi varsa ona katılmanızdır. Çünkü ne kadar çok insan görürse bizim için o kadar iyidir. Ben size bir kaç tanesinin isimlerine vereyim arattırıp daha kolay bulabilirsiniz.

 

1)Facebook

2)Youtubers!

3)Whatsapp

4)Instagram

5)Whatsapp+

6)Google plus pro tips

7)Youtube

8)snapchat-android-beta

9)Google+ help

10)Photography

11)Earth

12)Space

13)Blogspot

14)CM security beta

15)Google I/O      vb.

Sizlerde bunlar gibi çok fazla üyesi olan Toplulukları bulun. Sonrasında tek yapmanız gereken bu topluluklara katılmak ve Blogunuzun Url’sini Bu topluluklarda paylaşmatır. Düünsenize yüzbinlerce kişinin üye olduğu ve baktığı topluluklarda blogunuzu paylaştığınızı emin olun çok iyi geri dönüş alacaksınız. Bide şu var ki kendi ilgi çekici topluluğunuzu kurabilir üye toplayabilir ve paylaşımlarınızı orada da yapabilirsiniz.

 

Daha detaylı bilgilere http://birsorumolacak.blogspot.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

3 Yorumlar

  1. Hocam güzel yazı tebrik ederim. Konu ile ilgili benim de – http://www.bloghocaniz.com/blog-tanitimi-nasil-yapilir/ – adında bir yazım var. Göz atabilirsin fikir alışverişi için.

  2. Araştırdığım bir konuydu . Tamda isabet oldu . Teşekkür ederim .

  3. Tanıtmak konusu evet çünkü bir giriş akış gerekiyor. Yazdıklarınızı deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir