Bir Nakliye Firmasının İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Taşımacılık sektörü, ağırlıklı olarak güvene dayanan bir sektördür. Sanayi ve ticaret emtiası taşıyan nakliye firmaları ve paket kargo taşımacılığı yapan şirketler için de güven konusu önemli olmakla birlikte; bu sektörlerin müşterileri, sektörü sık kullandıkları için, deneme yanılma ile güvenli nakliye şirketini bulurlar. Peki, güvenli ve profesyonel nakliyat şirketi nasıl bulunur?

 

Taşımacılık sektörü, ağırlıklı olarak güvene dayanan bir sektördür. Sanayi ve ticaret emtiası taşıyan nakliye firmaları ve paket kargo taşımacılığı yapan şirketler için de güven konusu önemli olmakla birlikte; bu sektörlerin müşterileri, sektörü sık kullandıkları için, deneme yanılma ile güvenli nakliye şirketini bulurlar.

 

Ancak, “evden eve nakliyat” işindeki taşımacılık firmaları için güven kazanmak her şeydir. Çünkü bu tür bir nakliye şirketinin müşterisi, bu sektöre en sık birkaç yılda bir başvurduğu için, deneme yanılma yönteminin kendisi için uygun olmadığını bilir.

Peki, güvenli ve profesyonel nakliyat şirketi nasıl bulunur?

 

Profesyonel biçimde çalışan firmalar, bunu her yönleriyle belli ederler. Kartvizitinden logosuna, personelinden çalışma ilkelerine kadar, her şeyleri ile profesyoneldirler. Ne var ki, bir evden eve nakliye şirketine ihtiyacı olan kişi, bu özellikleri pek göremez. Bu kişi, nakliye şirketini nasıl arar?

 

Günümüzde bu sorunun cevabı bellidir:

“Google” açılır, “Evden eve nakliyat firması” yazılır, çıkan sonuçlara tıklanıp, web sitelerine bakılır. Bu web siteleri içinde, en fazla güven veren, profesyonel izlenimi yansıtan nakliyatçı firma, ücret politikası da mâkul ise, aranıp çağrılır.

Öyleyse, bu cevap, başlıktaki sorunun da cevabını önümüze sermektedir.

 

Evet, bir nakliyatçı firmanın internet sitesi, ziyaretçisine güven vermeli ve profesyonel bir firmanın sitesi olduğunu belli etmelidir.

 

Tasarımcı, kendini müşterinin yerine koyup, onun öğrenmek isteyeceği tüm bilgileri web sitesine koymalı. Öncelikle, taşıma ücretleri sitede açıkça yazılmalı. Varsa, opsiyonel ek ödemeler (sigorta vb) belirtilmeli.

 

Şirketin özgeçmişi, hangi hatlarda çalıştığı, ücrete nelerin dahil olduğu ve nelerin dahil olmadığı, şirketin araç sayısı, teslimat süresi, garanti koşulları, taşıma sırasında hasarı önlemek için ne gibi önlemler alındığı, iletişim bilgileri vesaire sitede yer almalıdır.

 

Ek olarak, daha önce hizmet verilen müşterilerin, şirket hakkındaki izlenimlerini yazacağı bir bölüm mutlaka bulunmalı ve herkese açık olmalıdır.

 

Barış Baki

http://www.Sayfalarca.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Mayıs, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir