Bir İnsanın Günlük Ruh Hali

Bir insanın günlük ruh hali günden güne değişiklik gösterebilmekte, bazı günler daha huzurlu olurken bazende hiç istemediği kadar huzursuz olabilir. Genel olarak kim olursa olsun tüm insanlarda ortak hedef veya amaç huzurlu bir ortamda bulunmalı, yaşamalı ve çalışmalıdır. Hayatta başa gelen tüm sorun veya problemlerin temelinde kişinin içinde bulunduğu ruh halinin çok önemli olduğu da kesinlikle unutulmamalıdır. Kişi kendini pozitif veya olumlu hissetmesi ruh düzeyini genelde artı yönde hissetmesine, tam tersi bir durumda ise olumsuz veya negatif hissetmesine neden olacaktır…

Hayatta hangi halde olursa olsun, içinde bulunulan ruh hali kişiden kişiye her zaman çok ama çok farklılık gösterir. Bir insanın ruh halinin oluşumunda içinde bulunduğu ortam ve vaziyetlerin  çok etkili olduğu muhakkak önemli bir gerçek olarak karşımızda durur. Yeryüzünde yaşayan  tüm insanların ruh hali zamana, saate, günlere, aylara ve yıllara göre oldukça değişiklik gösterir. Bazı gün ve zamanlarda insan çok kötü bir ruh haline sahip olurken, bazende tam tersi bir ruh hali mevcut olabilir.  Bu şekilde  ortaya çıkmış olan pozitif veya negatif sonuçlar insanın elinde olup, değişip değişmemesi konumu da kesinlikle  kendi kontrolü altındadır.  Bu oto kontrolün tam olarak sağlanması ise; baştan sona kişinin kendi elinde olan yönetimi ile ilgilidir. Eğer bu yönetim yerinde olursa, kişi yönünden artı kazanımlar doğurur.  Bu artı kazanımlar insan hayatının her aşamasında kendinin gelişimi, ilerlemesi ve başarılı olması yönünden  çok önemli güç, kuvvet ve iktidar nasip olacaktır. Hele hele de kazanımları kaybetmeden üzerine bol bol koyarak daha da ileri bir seviyeye gelebilmek de insan için son derece mükemmel sonuçlar doğuracaktır.

Bir insan yaşadığı süre içinde, kendini rahat  bir ruh halinde hissetmeli, hiç kasmadan gayet rahat hareket ederek, sürekli  olumlu veya pozitif  düşünce sistemini hayatına tatbik etme gayretinde olmalıdır. Eğer gerçekten  bir insan olumlu bir tarzda yaşamak ve mutlu olmak istiyorsa, kendini devamlı  pozitif imgelerle besleyerek negatifliği sıfır noktasında tutmalıdır. İşte bu formatta hareket edebilen insan, her yönden fayda değeri maksimum olan bir noktada olacaktır.

Bir insan her zaman  hayattan tad almayı çok iyi bilmeli, mutlu ve huzurlu şekilde yaşamaya azami gayret göstermeli, sürekli pozitif veya  olumlu yönde kendini ilerletme çabası içinde olmalıdır. Hayatı her zaman pozitif yönleriyle kabul etmeye çalışan bir insan, aslında mutluluk adına çok önemli adımları atma başarısı göstermiştir.  Bu başarıyla süslenen hayat ağacı; insanın her anında kendine çok renkli bir yaşam ortaya koyar.

Her zaman bilinçli ve sağ duyulu olmaya özellikle ama özellikle  özen göstermeli ve kendini sürekli sarj ederek yaşamaya çalışmalı ve gerektiğinde de deşarj  olmayı çok iyi bilmelidir. Çünkü insan bazı zamanlarda oldukça ruhsuz bir durum içinde olabiliyor. İşte bu ruhsuz konumdan kurtulmanın yollarından biri de, hem maddi hem de manevi ilimlerden çok ama çok iyi nasiplenmektir. Böylelikle insan yaşarken azığını veya deposunu çok ama çok iyi doldurmalı gelecek adına çok iyi yatırım yapmalıdır. Yani mecazen aküsünü çok ama çok iyi bir şekilde şarj etmeye çalışmalı ve  bu şekilde; ruhsuzluk, mutsuzluk gibi  bunalım veya sıkıntı hallerinden bir an evvel kurtulabilsin.

Sonuç olarak; bir insanın günlük ruh hali yaşadığı veya nefes aldığı müddetçe çok önemlidir. O nedenle güne Sağlıklı ve Zinde başlamaya özellikle çaba göstererek, bilinçli bir yaşama her zaman merhaba demelidir. Şu gerçeği de hiç bir zaman aklımızdan çıkarmadan yaşamalıyız. Sağlıklı ve düzenli bir yaşam için sürekli GELİŞİM, GELİŞİM. Hem ruhen hem de bedenen gelişimden hiç ama hiç vazgeçmemeliyiz.

Tavsiyeler

Kişisel ve profesyonel hayatında kendini geliştirmek isteyenler için tecrübe birikimiyle hazırlanmış bu linkteki SÖZEL OLMAYAN İLETİŞİM ve KARİZMA e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Ocak, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir