obilir > Konular > Bebek/Çocuk/Aktivite > Çocuk Bakımı ve Gelişimi > Bebek Bezi Seçimi ve Bebek Bezi Alırken Maliyetleri Düşürmenin Yolları

Bebek Bezi Seçimi ve Bebek Bezi Alırken Maliyetleri Düşürmenin Yolları

Bebeğiniz için hangi bebek bezini kullanacağınıza karar vermek sandığınızdan çok daha önemli bir konudur. Bebeğinizin pişik sorunu yaşamamasından, huzurlu ve mutlu bir uyku düzenine sahip olmasına kadar pek çok unsuru kullanacağınız bebek bezinin kalitesi belirler. Günümüzde hangi bebek bezinin kullanılacağına karar vermek çeşit ve marka bolluğu içinde özellikle yeni annelerin kafalarını karıştıracak kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor…

Bebek Bezi Seçimi Neden Önemlidir?

Bebeğiniz için hangi bebek bezini kullanacağınıza karar vermek sandığınızdan çok daha önemli bir konudur. Bebeğinizin pişik sorunu yaşamamasından, huzurlu ve mutlu bir uyku düzenine sahip olmasına kadar pek çok unsuru kullanacağınız bebek bezinin kalitesi belirler. Günümüzde hangi bebek bezinin kullanılacağına karar vermek çeşit ve marka bolluğu içinde özellikle yeni annelerin kafalarını karıştıracak kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor. Gelin maddeler halinde bebek bezi seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri ve bunların önem derecelerini inceleyelim ve size en kaliteli olanı en uygun fiyata almanın püf noktalarını anlatayım…

 

1- İyi Marka İyi Sonuç Verir…

 

Kısmen doğru bir yaklaşım. Burada iyi marka kriterini neyin belirlediğini iyi analiz etmek gerekiyor. Elbette söz konusu bebek bezi olunca hijyen en göz önünde tutulması gereken faktörlerden biri bu nedenle marka bir bez kullanmak, açık bezlerle kıyas kabul etmeyecek oranda hijyenik olacaktır.

 

2- Bebek Bezinde Kız Bebek – Erkek Bebek Ayrımı Önemlidir…

 

Katılmıyorum. Son yıllarda hemen her marka bebeklerin cinsiyetlerine göre bez seçenekleri de sunmakta. Bu ayırıma takılmamış bir anne olarak bu unsurun bebek bezi seçiminde önemli bir kriter olarak değerlendirilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

 

3- Malzeme ve Emiş Gücü Önemlidir.

 

Evet. Bebeğinizin poposunda pişik oluşmaması ya da genital bölgesinde bakteri ürememesi için seçtiğiniz bebek bezinin malzemesi önemlidir. Pamuk iç yüzey, yüksek emiş gücü ve doğru hava sirkülasyonunu sağlayan detaylar bebeğinizin sağlıklı olmasını ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Bebek bezleri bebeğinizin cildinin hava almasını sağlayacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Aksi halde sıcaklık ve nem bakteri üremesine zemin oluşturur.

 

4- Bebek Bezi Seçiminde Bebeğin Kilosuna Uygun Bez Seçilmelidir.

 

Evet. Bebebiğiniz için bez seçiminde kriter bebeğinizin kaç aylık olduğu değil bebeğinizin kilosudur. Eğer kiloya uygun bez seçmezseniz büyük gelen bez istenmeyen kazalara neden olacaktır ve bebeğiniz ıslak bir gece geçirecektir.

 

5- Doluluk Göstergesi Gibi Küçük Detaylar Belirleyici Unsur Olabilir.

 

Evet, özellikle ilk aylarda günde 10 adede kadar bez değiştiren bebeklerin bezlerinin dolup dolmadığını anlamak için bezin ön yüzeyinde bulunan doluluk göstergesine sahip olması acemilik evresindeki annelere büyük yardımı dokunuyor. Tecrübe ile sabittir hatta bu özelliğin ilerleyen aylardaki bezlerde bulunmayışı oldukça canımı sıkmıştı.

 

Bunlar iyi güzel de bebek bezleri özellikle de marka söz konusu olunca el yakıyor dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi gelelim makalemizin en keyifli kısmına…

 

Bebek Bezi Alırken Maliyetleri Düşürmenin Yolları

Bebek Bezi Alırken İyi Markaları Nasıl Ucuza Mal Ederiz?

1- Öncelikle bebek bezi alışverişlerinizi marketlerden yapmayı bırakacaksınız. Online alışverişin avantajlı seçeneklerinden yararlanacaksınız.

 

2- İnternetten alışveriş riskli inancına sahip kişilerdenseniz halen güvenli online alışveriş nasıl yapılır öğrenmemiş demektir. Elbette adını sanını bilmediğiniz sitelerden alışveriş yapmayacaksınız. Ben bu konuda bugüne kadar tikokupon’u referans aldım. Çok doğru çalışan bir kupon sitesi. Güvenilir markalarla iş birliği yapıyor. Haliyle endişe uyandıran bu site güvenilir mi araştırmasını sizin adınıza önceden yapmış ve süzülmüş seçenekleri size sunuyor. Ayrıca güvenilir alışveriş sitelerinin sunduğu 3D güvenlik security ile de alışverişlerinizi güvenle yapabiliyorsunuz.

 

3- Şimdi ne yaptık, tikokupon’a girdik, bebek bezi ile ilgili kampanyaları bulduk varsa indirim kuponunu ücretsiz olarak aldık ve siteye gittik… Asıl keyfili bölüm buradan sonra başlıyor. Büyük ve pahallı diye tanımlanan markalar bazı anne-çocuk sitelerine özel paketler hazırlıyorlar. Aylık paket adı verilen bir kutuda 120 adet olan ve inanılmaz indirimle satışa sunulan seçeneklerden 4’lü, 5’li paket toplu satış indirimleri gibi seçeneklere kadar marketlerden 2 paketi alacağınız rakamlara 3 paket satın almanızı sağlayan kampanyalarla karşılaşıyorsunuz. Satın alma noktasında da tikokupon’dan aldığınız promosyon kodunu ilgili alana girdiğinizde ekstra indirim de alıyorsunuz.

TAVSİYELER

Satın almak istediklerinizi bu linke tıklayıp ONLINE ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinde görebilirsiniz. Tıkladığınızda açılan sayfaya istediğiniz ürünün adını girip inceleyin, fiyatına ve kullanıcı yorumlarına bakıp değerlendirin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir