obilir > Konular > Ev-Ofis İşi / Yemek / Dekorasyon > Ev Dekorasyonu > Baza Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Baza Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Sağlıklı bir uyku için yatak, organize bir ev hayatı içinse baza seçimi önemlidir. Eski alışkanlıklarına bağlı bir kişi olarak bu makaleyi yazmaya karar verdim. Ben genelde yatağın taşıyıcısı olarak karyola tercih edenlerdendim, geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü baza kavramı ile yeni tanıştım. İyi ki de tanışmışım. Baza demek ev için ek bir oda demekmiş…

Baza ve Bazalı Yataklar

Bazalı yatak kullanımı hayatı kolaylaştıran bir detay. Eskilerin yüklük diye adlandırdıkları alanların günümüz apartman hayatı içinde kayba uğraması ile birlikte, buna alternatif geliştirilmiş en akıllı tasarım baza. Eğer siz de yeni bir yatak almaya karar verdiyseniz önerim bazalı bir seçim yapmanız. Peki, baza alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Baza Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Baza alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, satın alınacak baza’nın iyi bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Pek çok sefer açıp, kapamanız gereken bir sistem olmasının yanı sıra yatağı taşımakla da görevli oluşu sebebiyle mekanizma bazalar için büyük önem taşır. Mekanizmanın iyi olup olmadığını nasıl anlayacağım diye soruyorsanız iki öncelikli unsura dikkat etmenizi öneririm. Birincisi satın alacağız baza’nın üretici firması ikincisi ise fiyat politikası. Zira bu mekanizmalar çok da ucuz parçalar değildir.

Tek kişilik baza satın alırken mekanizmanın kaldıracağı alan çift kişiliğe oranla daha azdır. Bu hem kullanım kolaylığı sağlar hem de yüksek bir kol-kas gücü harcamanızı önler. Benim size tavsiyem çift kişilik yatak arayışınızı da iki tekli sandıklı baza üzerine kurgulamanızdır. 140 cm’lik, 1,5 kişilik yataklardan da tercih ediyor olabilirsiniz bu durumda dikkat etmeniz gereken sistemin amortisörlü olması ve alttan metal desteğinin bulunmasıdır.

Baza satın alırken dikkat edilmesi gereken ikinci önemli nokta da bazanın taşıyıcı alanı olan tabanında kullanılan malzeme. Sunta bazlı baza tabanları zamanla yıpranıp kırılabiliyormuş. Eğer bazanın içine ağır yükler (kitap, dergi, kutular gibi…) saklamak niyetindeyseniz o zaman tabanının sağlamlığından emin olun derim…

Bazanın güvenlik stoperine sahip olup olmadığını da mutlaka sorgulayın. Bu küçük detay hayat kurtarıcı olduğunu unutmayın!

Baza Nereden Alınmalı?

İnternete özel indirimlerden yararlanıp kendiniz için en iyi bazayı en uygun fiyata alabilirsiniz. Örneğin buradaki Ev/Dekorasyon indirim kuponları ile IKEA, Koçtaş ve Mudo gibi pek çok mağazada online alışverişe özel ek indirimden yararlanabilirsiniz. Mobilya, baza ve ev aksesuarları kategorisindeki kampanyalara göz atmayı unutmayın!

Bazanın uzun ömürlü ve sağlam olması satın aldığınız marka ile de doğru orantılı. Uzun vade kullanılacağı ve size ekstra alan sağlayacağı düşünülürse ödeyeceğiniz bedeli yıllar bazında değerlendirmeniz daha doğru olacaktır. Kısaca ucuz diye tanımadığınız markalara yönelmeyin bunun yerine güvenebileceğiniz seçimler yapmaya dikkat edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 50 TL Linens İndirim Kodu

  Linens online mağazada 400TL ve üzeri alışverişe 50TL indirim sağlar - 50 TL Linens İndirim Kodu

 • % 30 Evidea İndirim Fırsatı

  Sepette ekstra %30 indirim fırsatı + kargo bedava. Kaçırmayın! - % 30 Evidea İndirim Fırsatı

 • 20 TL Emsan İndirim Kodu

  Online mağazada geçerli ilk alışverişe özel tüm ürünlerde 20 TL indirim sağlar - 20 TL Emsan İndirim Kodu

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • 35 TL Linens İndirim Kodu

  Linens sitesinde 300TL ve üzeri alışverişe extra 35TL indirim sağlar - 35 TL Linens İndirim Kodu

 • 30 TL Chakra İndirim Kodu

  Chakra sitesinde 200 TL ve üzeri alışverişlerde sepette anında 30 TL ek indirim sağlar - 30 TL Chakra İndirim Kodu

 • 200 TL Beko İndirimi

  Beko online satış mağazasında 9 Kg Çamaşır Makinelerine özel 200 TL İndirim - 200 TL Beko İndirimi

 • % 20 IKEA İndirim Kampanyası

  IKEA Aile Kartı ile seçili ürünlerde %20 ek indirim fırsatı... - % 20 IKEA İndirim Kampanyası

 • % 20 Mudo Mobilya İndirimi

  İç Mekan Mobilya ürünlerinde % 20'ye varan indirime ilave nakit ve tek çekime %10 ek indirim +Kargo Bedava - % 20 Mudo Mobilya İndirimi

 • Beko Online Satış Kampanyası

  beko.com.tr'de geçerli online siparişe özel indirim kampanyalarını keşfedin! - Beko Online Satış Kampanyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir