obilir > Konular > Özel Günler, Kutlamalar > Bayramlar > Bayram Harcamaları: Bayram’da Kredi Kartları Coştu

Bayram Harcamaları: Bayram’da Kredi Kartları Coştu

Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere bayram dönemlerinde harcamalarda gözle görülür artışlar yaşanmaktadır. Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM)’nin kurban bayramı süresince kredi kartlarından yapılan harcamaları yayınladığı verilerde bu durumu gözler önüne seriyor…

 

Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere bayram dönemlerinde harcamalarda gözle görülür artışlar yaşanmaktadır. Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM)’nin kurban bayramı süresince kredi kartlarından yapılan harcamaları yayınladığı verilerde bu durumu gözler önüne seriyor…

 

Bayramda Kredi Kartı Harcamaları Rekor Kırdı
Bankalar Arası Kart Merkezi’nin (BKM) verilerine göre; dokuz günlük bayram tatili döneminde kredi kartları ile 2 Milyar 94 Milyon TL tutarında harcama yapılmış. 12 Kasım Cuma günü  yani tatilin başlangıç gününde ise 362 Milyon 368 Bin 627 TL ile tüm bayram öncesi harcamalardan daha fazla harcama yapılarak rekor kırılmıştır. Bunun sebebini ise  tüketici güvenindeki artış,  kredi kartı faiz oranlarının aşağıya çekilmesi, taksitli alışveriş, para puan toplama  ve kampanyaların tüketiciye cazip gelmesine bağlayabiliriz.

Kredi Kartları Yurt Dışında da Aktif
BKM’nin verilerine göre, bayram tatilini yurt dışında değerlendirenler ise kredi kartlarını da kullanmaya devam etmiş ve 238 milyonluk harcama hacmine ulaşmışlardır. Önceden kredi kartları yurt dışında kullanılırken yaşanan sorunların azaldığını söyleyebiliriz.  Bu sorunların azalmasında hemen  hemen tüm bankaların artık Visa, Master Card gibi büyük kart firmaları ile doğrudan anlaşmaya varmış olmasının etkisi çok büyük diyebiliriz. Önceden yurt dışı harcamaların BKM üzerinden kendi bankamıza iletilmesinden kaynaklanan bakiye görüntüleyememe ve taleplerin geç ulaşması gibi sorunlar artık yok denecek kadar az diyebiliriz.

Bayram Kredileri Tüketicinin İşine Yaradı
Bayram döneminde artan harcamalarda kullanılan kredi kartlarının yanı sıra bankaların bayramda tüketicilere uygun koşullarla sundukları bayram kredileri de beklenen ilgiyi gördü. HürriyetKıyasla.com üzerinden bayram döneminde yapılan kredi başvurularının % 5’i bayram kredileri olarak gerçekleşirken başvurusu sayısındaki artış dikkat çekti. Kısa dönemli harcamaların bütçesini etkilemesini istemeyen tüketici bayramda küçük miktarlarda kredilerle dönemi rahat geçirdi diyebiliriz.

 

Hürriyet Kıyasla

En İyi Kredi Kartı İçin Tıklayın

En İyi İhtiyaç Kredisi İçin Tıklayın

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir