Kadınları Baştan Çıkarma Sırları

Çekicilik ve baştan çıkarma konusunda aşırı özgüven ve esprili karakteri yansıtan öğelerden bir tanesi de merak uyandırmak için kullanılan ustalıklı sözcükler ve yapılanlardır. Olmuş erkeğin her hangi bir tekniğe ihtiyacı olmaz ama sosyal iletişim ile yeni ilgilenmeye başlayan arkadaşlar için çok ilginç ve yararlı olacağını ve kesinlikle öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Baştan Çıkarma Sırları – Merak Uyandırmak

Hitabet sanatını öğrenirken bu konu çok ilgimi çekmişti. Öğrendikten sonra kendi tarzımı geliştirdim ve bu teknikleri kendi hayatıma da uygulamaya başladım. Özellikle film ve diziler de seyirciyi çekmek için kullanılan belki de en önemli teknik “bir sonraki karede ne olacağının belli olmaması“dır. Gerçekten kaliteli filmi ortasından bile izlemeye başlasak da büyülenmiş gibi yerimizden kımıldamadan seyretmemizin nedeni bu teknikteki ustalıktan kaynaklanıyor.

Peki, bunu kadınlarla sosyal iletişime uygulayabilir miyiz?

Elbette, bir örnek vereyim: “Bunu daha önce sana kimse söyledi mi bilmiyorum ama çok ilginç bir şey fark ettim senin hakkında…” de ve başka hiç bir şey söyleme. Karşı taraf bu konuşmaya şöyle yaklaşır: “Neymiş?”. Bu sorunun ardından onu “Boş ver, o kadar önemli değil (ya da “belki sonra söylerim”)” diye yanıtla. İyice meraklanan karşı taraf size ne düşündüğünüzü söyletmek için ısrar edecektir. Sonuçta, tıpkı iyi bir filmin uyandırdığı merak gibi siz de merak uyandırabilirsiniz.

“Boş ver” , “Bak…”, “Sorma…”, “Belki”, “Bunu mutlaka duymalısın” gibi sözcükler merak uyandırırlar ve sosyal iletişimi, baştan çıkarma sürecini her iki taraf içinde eğlenceli hale getirir merak uyandırmak.

Kadınları Baştan Çıkarmanın 8 Yolu

Kadınları Baştan ÇıkarmakKadınları neler etkiler ve ayaklarının yerden kesilmesini neler sağlar ve bunu bilmek önemli mi diye düşünenlere, Brown Üniversitesi Psikiyatri Kliniği doçentlerinden Dr. Scott Haltzmann şöyle yanıt veriyor: “Sizi neyin heyecanlandırdığını ve bunun neden olduğunu bilmek muhteşem bir cinsel yaşamın anahtarıdır. Çünkü bu aynı zamanda size kendi zevklerinizi de kontrol etme imkanını sunar.

İşte bu açıklama sonrası Amerika’da yapılan bir araştırma, kadınlarda tetikleyici 8 davranışı belirledi. Cinsel yaşamının yeterince renkli olmadığını düşünenler için, bu 8 davranışı “öneri” olarak kabul etmek de mümkün…

1- Saçlarınıza dokunması

Neden işe yarar? Çünkü kafatası derisi milyonlarca sinir ucu içerir. Bir erkeğin parmaklarının saçlarınızda dolaşması, sizden hoşlandığını da gösteriyor aynı zamanda. Boşuna burun kıvırmayın, evrimsel psikoloji görev başında.

Bunu deneyin: Bu hissi saçınızı taramasını isteyerek artırabilirsiniz.

2- Omzunuzu öpmesi

Neden işe yarar? Çünkü size beklenmedik bir şekilde yaklaşır. Ayrıca sürpriz öpücükler sizin çekiciliğinizi ve onun size bağlılığını gösterir.

Bunu deneyin: Partnerinize vücudunuzun ihmal edilmiş bölgelerini fark etmesi için yol gösterici olabilirsiniz. Bu konuda açıkça konuşmaktan çekiniyorsanız, kalemi kağıdı elinize alın ve romantik bir not yazın. Köprücük kemiğinizin okşanması, kulak memenize dille küçük dokunuşların ne kadar tahrik edici olduğunu öğrenince bakalım ne yapacak!

3- Elini bacağınıza koyması

Neden işe yarar? “İç baldırınız gibi, vücudunuzun bazı bölümlerine kazayla dokunmaya imkan yoktur” diyor Dr. Haltzman. Haksız da değil! Birisine duygusal olarak yeterince yakın olunca, o kadar yakına gelmesine izin vermek, duyguları harekete geçiriyor.

Bunu deneyin: Onu, vücudunuzun başka bölgelerine de yönlendirebilirsiniz. Mesela elini jean’inizin arka cebine sokmasını sağlayın!

4- Uzun bir koşu sonrası nefes nefese kalmak

Neden işe yarar? Egzersiz dopamin ve norepineprin salgılanmasını tetikler, vücudunuz egzersiz sonrasında endorfin salgılar ve kan akışınız artar. Egzersiz sonrası tüm bu vücutta yaşananlar, cinsellik yaşanırken olanlara paralel.

Bunu deneyin: İşten eve gelince, TV seyretmek için koltuğa yayılmadan önce bir iki zindelik verici yoga hareketi, birkaç mekik veya şınav çekmeyi deneyin.

5- Hiç tanımadığınız bir adamla göz göze gelmek

Neden işe yarar? İlk kez göz göze gelindiğinde, bu son derece etkileyici olabiliyor. Heyecanlanıyorsunuz çünkü göz göze gelmek kafalarda bir anda cinsel bir soru işaretini de çağrıştırıyor.

Bunu deneyin: İster şaka yollu ister bilerek olsun; bir kol teması ile işe başlayabilirsiniz. Bu, bir yabancıda ufak da olsa etkileşim yaratacaktır.

6- Jean pantolon giymesi

Neden işe yarar? Erotik anlamda sutyen kadın bedeni için neyse, jean pantolon da erkek bedeni için o! Uzmanlar “Burada biyolojinin de etkisini unutmayın” diyor. Sıkı bir jean pantolon, sağlıklı bacak kasları, karın kasları anlamına geliyor! Bunlar da sağlıklı ve güçlü bir partner demek tabii ki!

Bunu deneyin: Unutmayın, erkekler de en az kadınlar kadar iltifat edilmeyi sever. Ona, jean giydiği zaman yakışıklı göründüğü yönünde ne kadar çok iltifat ederseniz, o kadar çok jean giyecek.

7- Sabun gibi kokması

Neden işe yarar? Sabun kokan bir erkekten hoşlanmak, fırından geçerken kokusundan ötürü canınızın ekmek çekmesi gibidir. Koku karşılaşana dek tanımadığınız bir iştahı tetikler. Kolonyanın tersine, sabun onun doğal kokusunu bloke ediyor. Sabun kokusu ve erkeğin kokusu birbirine karışıyor. Burada vücudun salgıladığı doğal kimyasallar devreye giriyor.

Bunu deneyin: Yürüyüşe çıkın veya beraber koşun. Böylelikle onun vücut ısı derecesini artırarak doğal kokusunu duyabileceksiniz.

8- Bir köpük banyosunda uzanmak

Neden işe yarar? Köpük banyosu, rahatlamanın en kolay yolu. Genelde zihnimizdeki yapılacaklar listesi ile uğraştığımız için kendi fiziki uyanışımızın işaretlerini kaçırıyoruz ama ılık su, kanın cilt yüzeyinin altındaki sinir uçlarına gidişini hızlandırıyor ve bu da uyarılmayı kolaylaştırıyor.

Bunu deneyin: Düzenli olarak banyoyu akşam rutininiz içine alın. Vücudunuzun hisleriyle ilgili olarak ne kadar rahat ve uyanıksanız, onları ilerletmekle ilgili o kadar istekli olacaksınız. Ayrıca duş başlığının gücünü asla hafife almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.