Başarılı Satış Ortaklığı Pazarlamacılarının Genel Özellikleri

Satış ortaklığı işinde hepimiz az çok para kazanıyoruz. Peki, acaba hiç düşündünüz mü bu işten çok paralar kazanan başarılı satış ortakları bunu nasıl başarıyorlar? Nasıl bu kadar paralar kazanabiliyorlar? İşte bu kişilerin genel olarak bazı ortak özellikleri vardır…

 

Satış ortaklığı işinde hepimiz az çok para kazanıyoruz. Peki, acaba hiç düşündünüz mü bu işten çok paralar kazanan başarılı satış ortakları bunu nasıl başarıyorlar? Nasıl bu kadar paralar kazanabiliyorlar? İşte bu kişilerin genel olarak bazı ortak özellikleri vardır.

 

1. Başarılı satış ortaklığı pazarlamacıları insanların ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduklarını iyi tespit edip ona göre ürün seçerler.

 

2. Yazı yazma kabiliyetleri gelişmiştir. Yazı yazma kabiliyetleri geliştiği için iyi makaleler yazarlar. Tabi iyi bir makale yazmanın da yöntemini bilirler. Biliyorsunuz ki makale yazma sitenizin trafiğini artırma ve akabinde de satışlarınızı artırma konusunda iyi bir pazarlama aracıdır.

 

3. İletişim becerileri iyidir. İnsanlar sürekli olarak (genelde online olarak) kendisine ulaşabilir. Kendisine gelen müşteri sorularına cevap verirler. Onları başından savmazlar. İletişime önem verirler.

 

4. Problem çözme yetenekleri gelişmiştir.

 

5. Kendi web sitesine nasıl ziyaretçi çekileceğini iyi bilirler. Bu konuda düzenli olarak aktif bir şekilde gayret gösterirler.

 

6. Satış ortaklığı pazarlamacılığını bir hobi olarak değil gerçek bir iş olarak görürler. Onun için sıkı çalışırlar.

 

7. İşlerinde asla umutsuzluğa kapılmazlar. Disiplinli, düzenli ve bilinçli çalışarak başarıya ulaşacaklarını bilirler.

 

8. İnsanlara sadece para için hizmet vermeyi düşünmezler. İçten bir şekilde yardımcı olmaya çalışırlar. Her şeyi para olarak görmezler.

 

9. Rekabetçidirler. İşi rakiplerinden daha iyi yapmanın yollarını ararlar. Hizmetlerini farklılaştırma arayışları içindedirler.

 

10. Satış ortağı olarak kendilerini geliştirmişlerdir ve geliştirmeye devam ederler.

 

Yazar Hakkında

Uzun yıllar çeşitli şirketlerde satış uzmanı olarak çalıştım. www.satisortagi.org sitesinde satış ortaklığı sistemi hakkında;  web sitesi sahiplerine, yeni satış ortağı olacak kişilere ve hali hazırda satış ortağı olan kişilere bilgiler veriyorum.

www.satisortagi.org

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir